bir bıçaga sarılıp , tatlı tatlı dogramak isterken , aman ya allahından bulsunlar diye boşvermek zorunda kaldıgınız rezillik . bu tür durumlarda insan geçmişi özler. şöyle 2000yıl öncesini filan. ne polis ne bişi , dogra dograya bildigin kadar.
o duruma yakalamak değil,basmak kelimesinin daha yakıştığı durumdur.("sevgiliyi başkası ile basmak").polis baskını yapmak suretiyle olayın zanlıları cezalandırılır.
(bkz: boynuz)
kalbin kırıldıgı andır...
Kalbin değil boynun kırılması gereken andır.
tahrik olunası durumdur. *
fazla söze ne hacet al bıçağı şunları katlet durumudur.
Allah kimseye yaşatmasın durumudur.***
ilk başta başından aşşağı kaynar sular dökülmesiyle aynı hissi veren bir durum meydana gelir. daha sonra basılan çocuk bir kenara çekilir. kıza biraz felsefe yapılır. "neden yaptın?" gibi. önceden durumu sezip yanına bir kaç kişi alarak gidilmesi sebebiyle çocuk bir güzel benzetilir.* fakat yine de çok berbat bir durumdur. yaklaşık bir sene kendinize gelmemenize sebep olabilir. * *
o an sevgilinin yüzüne bi bakış atılır bu öle bi bakış olurki basılan sevgiliye en iyi cevap olur. sonra arkaya dönülür ve gidilir. arkada yaşanmış tüm güzel anlar ve sevgili kalır..
güle güle demenin tam zamanıdır. gerçek yüzünü önceden gösterdiği için sağolsun, varolsundur.
Akıllara ziyan bir durumdur ve böyle durumlarda yapılacak en son şey, bak kardeş bugün beni aldatan yarın seni de aldatır diyerek malum hemcinsi kendi yanına çekme ve kendini ona acındırma çabası içine girmektir. Zira karşı tarafın bir siktir git, rahat bırak bizi deme olasılığı hayli yüksektir en iyisi al ceketini defol git..
sevgilinin yanındakine ve size bakarak ulan acaba hangisine açıklama yapsam diye afalladığı andır. o an gözüne kimi kestirirse açıklamama izin ver repliğiyle onu bunaltacak ve bir kat daha gözünüzden düşecektir. haliyle koy götüne gitsin demenin de zamanı gelmiştir.
(bkz: arayan mevlasini da bulur belasini da)
gidip bir adet "gun" alıp halk arasında silah da derler, ilk önce istihbarati aldığımız eve dalmak, kapı kilitlerini silahla etkisiz hale getirmek, camları ta$la indirmek, uçu$an cam kırıntılarını seyrederken bir cigara yakmak, tam zevke gelecekken orospu cocuğuna "noldu lan yarram dondun kaldın" duru$u sergilemek.
(bkz: sevgiliyi ba$kası ile yalamak)
'gidene kal demem, kalanada git demem!..' denilesi durum. *
sevgili yaninda yakalanan kisi ve yakalandiklari posizyona gore her ikisine ayri ayri muamele yapilmasini gerektirir.
beraber olduğunuz insana duyduğunuz hassasiyete göre tepkileriniz değişir. çok seviyorsanız kendinizi kaybedebilirsiniz yıkılırsınız, ortalığı da yıkarsınız, o çocuğu da yıkarsınız. heee eger ki ilişki çok yıpranmışsa, bıkılmışsa artık pek sallanmaz. yapmıycaktın kızım denir, hafif bi yandan tebessüm verilir oh bea kurtuldum anasını satıym zaten bıkmıştım denir ve yeni ufuklara doğru yelken açılır..
kalbe ağır bir şeyin oturmasıyla sonuçlanan hadise.alıp başını gitmek gerekir.istenilen yerde durulmamalıdır;sevgilinin kalbinde.
işte insana çok kötü koyan hede. napacağını şaşırır insan böyle bir durumda. lavuğa mı dalsın, kıza mı sövsün, o an karar verilir ve uygulanır.
umulur ki, çok zevklidir. sevgilinin suratındaki ifade görülmeye değer bir hal alacaktır mutlaka. çünkü sadece size değil, yanındakine de yakalanmış olacaktır. iki arada, bir derede kalır. şenlik başlamıştır. eğlenin biraz. "heh heeeeh. ben böyle enselerim işte. nasıl yakaladım ama" diye de hava atın.
sevgilinin artık sevgili olmaması durumudur.*
(bkz: alayınıza sobe ulan)
ilkokulda sevgilim depar atınca, bir iki arkadaştan yardım ister; tay gibi koşan, seke seke çaydan geçen mini minnacık sevgi pıtırcığımı kıstırıp zar zor yakalardım. tek başıma yakalamaya ergenlik sonrası, boy atma dönemim tamamlanınca başladım. bu da böyle bir ergenlik sanrısı işte...