bugün

ona değer verdiğini, sevgini gösteren en içten davranışlardandır.
veda öpücüğüne de benzer, iç acıtır...
"sen benim helalimsin" demenin eyleme dökülmüş halidir. bir çoğu gibi gönül eğlendirme yanlısı olmayan kişi davranışıdır.

not: düşünmeden edemiyorum biri çıkıp sizin kız kardeşinizi hoplatma düşüncesiyle yanaşsa tepkiniz ne olurdu acaba? hani kendinize yapılmasını istemediğinizi başkası için düşünme lafı vardırya. acaba sizde kız kardeşinizi yada yakın bir akrabanızın hoplatılmasından yana olupta mı bu eylemi gerçekleştiriyorsunuz. eğer öyleyse pezevenk olmuşsunuz da haberiniz yok.
büyük ve önemli işler başarmış sevgiliyi kutlama da olabilir... *
kıza, seni nikahıma alacağım demenin vucut dili versiyonudur. bazıları bunu çok fazla ciddiye alıp öptükten sonra "ne yani beni istemeye mi geleceksiniz?" diyebilir..tecrübeyle sabittir.
her yerinden öpen spikerin ilk staj çalışmasıdır. Alnı, orayı burayı öpeyim derken hepten yalama oldu ona yanıyorum..
sevdiceğin de hoşuna giden harekettir. birde öperken gözlerini kapatır alnını uzatır ya, tadından yenmez valla.
en çok özlenendir.
sevgiliyi alnından öpmek namı diğer 'helalim öpücüğü'dür.
(bkz: gece sevişeceği gelini yanağından öpen damat)
alnına koyarken veda buseni.
yüzüme bu türlü bakmayacaktın.

(bkz: veda busesi - zeki müren)
sen benimsin ölene kadar da öyle kalacaksın manasındaki bir davranış.
''helalimsin''diyemeyen sevgilinin yaptığı içten gelen sevgi gösterisidir.
sahiplenmektir. Dünyadaki en güzel öpücüktür.
aşkın çiftleşmek değil, tekleşmek olduğunu ifade eder. ilk başta saygıyı sonra sevgiyi içerir.
--spoiler--
aşkın çiftleşmek değil, tekleşmek olduğunu ifade eder. ilk başta saygıyı sonra sevgiyi içerir.
--spoiler--

yeterlidir.
suratının her mm karesi öpülür sadece alın mı? delirmişsiniz...
pozisyon mecbur kilmiyorsa, namusun namusumdur demektir.
fazlasıyla masumanedir. muhakkak ki içinde güzel duyguları barındırır.
"var da biz mi öpmedik" diyenler de vardır.
karadeniz yöresinde evlilik teklifi anlamına geliyormuş.
(bkz: namusumsun)
namusumsun mesajını taşır. çok anlamlı olmasına rağmen artık herkes herkesi her yerinden öpüyor.
anlamını yitirmiştir .
akabinde "gınalı guzum" denmediği sürece hiçbir şey ifade etmeyen harekettir.

(bkz: kınalı kuzu)
dudağından öpülmelidir.