bugün

"seni terk edeceğim ama daha zaman var, hem şimdi başka birileriyle temaslarım sürüyor" mesajını sanki sevgiliye verilmiş bir hak gibi göstermenin sinsi bir versiyonudur. tarih kendisine verilen son şanstan sonra ilişkiyi kurtarmış tek bir sevgiliye tanıklık etmiş değildir.

a: seni terk ediyorum.
b: ama, hani son bir şans vermiştin.
a: tamam verdim şimdi de geri alıyorum.
b: nası ya!
Mantığı yoktur dostlar yaşadım oradan biliyorum er yada geç gerçekleşecek olan ayrılığı erteleyip işleri karıştırmaktan başka bir işe yaramaz ilişkinizi yalama eder.
son bir şansı 10 defa verirsen iki ucu boklu değnek varya boktan o değnek görünmez, o hale gelir ilişki. kendimden biliyorum.
eninde sonunda gelecek ayrılık habercisidir. kendini kandırmaktan başka bir işe yaramaz. bir nevi ilişkinin can çekişmesidir.
şans veren kişinin insiyatifinde, büyüklüğünde, sevgisinde, acizliğinde, gurursuzluğunda bulunur. şansı alan kişinin yüzsüzlüğünü, arsızlığını, bir adilik daha hakkını gösterir.
sonra bir şans daha, sonra bir şans daha derken önünü alamazsınız.
--spoiler--
insan sevdiğine şans verir.
--spoiler--
üstadlardan biri; okumuş olduğun bir kitabı tekrar okumak gibi demiştir.
zaman lan son şanstan sonsuz şansa dönen olaydır. öyle bir şeydir ki hep 'bu son olacak' dersin ama o son hiç gelmez.
zaman kaybından ibarettir.
bence en iyisi en başından 3 hak vermek. böyle süper mario gibin.
bence en iyisi, "geçti borun pazarı, sür eşşegi niğdeye" demek gerekir; daha fazla polemiğe gerek yok!
en güzeli o hakkı kendine verip, sevgiliyi dehlemektir. zira korkunun ecele faydası yoktur.
yapılmak istenip yapılamayandır. Bu ne biçim hayat azizim?
bitmeyecek " son bir şans " ların başlangıcıdır.
verilmemesi gerekendir. bugün verdiğiniz şanslar, yarın bir tarafınızı tırmalar.
Öyle bir şey olmamaz.
ne değişecek verdiğin şansın sayısından başka?

yapılmaması gerekendir. pişmanlığa götürür yeniden.
Bi ümittir. Hala seviyorumdur. Ama haketmiyodur. Ama olsundur.