bugün

Onlar fuck bady olmuşlar artık.
bana haşmet desin isterim.
ismi çok güzeldir. ismini çok seviyorsunuzdur. Bu durumda çok mantıklı.
Aslında normal insandır ancak bizde bu trip atıldığında veya sinirlenildiğinde yapılıyor genelde tuhaf. Sanki sevgililik sürekli bebeğim, aşkım, bitanem demeyi zorunlu kılıyormuş gibi.
(img:#1785665)
Resmiyeti seven insandır.
isime göre değişecek durumdur;
örnek : eğer sevgilinin ismi hayat ise sorun yoktur, hayatım ile bir taş ile iki kuş vurulabilir.
mantıklı kişidir.. öyle sürekli aşkım aşkım diyen yapışkan biri değildir..
daha beteri için
(bkz: sevgilisine sürekli ismi ve soyismiyle hitap eden insan)
aşkitom ve türevi gibi bünyeyi çeşitli şekillere ve yapaylıklara sokacak kelimeleri kullanmak istemeyen samimi insandır.
bazı durumlarda küfür gibi algılanır. Çok haraterli bir tartışmanın ortasında, "bak ayşe" dendiğinde, karşı taraf konuyu unutup, direk isim söyleme olayına yoğunlaşır. Hatta sonra "bak ali" falan diyebilir. ya da "bana ismimle hitap etme" bile diyebilir. Her ne kadar çelişkili bir durum olsada. Çünkü o zamana kadar, öyle alıştırmamışsınızdır.
ne diyem mahmut mu diyem. * *
her iki cümlede bir aşkım diyen tipe tercih edilebilecek insandır. ama aşkım, hede aşkım şeklinde devamlı telaffuz etmesiyle aşkım kelimesinden soğutmaz en azından. ilişkinin vıcık vıcık bi hal almasının önüne geçmekle kalmayıp diğer hitap şekillerini daha etkili olduğu zamnlarda kullanmaya fırsat bırakır.
Sevgilisi ile yeni beraberlerdir veya Hitapları sevmiyordur.Aşkım,Sevgilim vb...
yapış yapış aşkım demeyi tercih etmeyen insandır.
sevgili olmanın gerektirdiği bir zorunlulukmuş gibi kullanılan ,genelde samimiyetten uzak ve gösteriş amacıyla söylenen aşkım ,bebeğim ,canım, ciğerim * gülüm gibi ifadelerin kullanılmasından çok daha tercih edilesi bir durum olmakla beraber içtenlikle söylenilmesi durumunda isimle hitap edilmesinin hiç bir sakıncası yoktur...
nadiren kullandığı canım ve hayatım kelimelerini kullanırken sevgilisinin cidden hayatı ve canı olduğunu hissederek ve ona hissettirerek söylemek isteyen o yüzden de üç kelimesinden biri aşkım , canım veya hayatım olmayan insandır.
sevgilisinin ismini çok seven insandır.
Bazen sinirlendiğini belli etmek için yapabiliyorlar.
Gıcık eden bir durumdur.
sevgilinin aşkından ne kadar emin olunsa da,olmaması durumunda sevgiliye acyip koyan bi durumdur. Hatta sizin bundan hoşlandığınızı bildiği halde yapmıuor ise harbi vahim bi durumdur,mutlaka bi yanlış yapmışsınızdır...
(bkz: yok daha nolcaktı)
herkesin kullandığı, dolayısıyla bir özelliği kalmayan ve buram buram yapmacıklık kokan sözcüklerdense kendisi için en anlamlı ve en özel olan kelimeyle hitap etmeyi seçen insandır.
sürekli aşkım diye hitap etmek yerine ismiyle hitap etmeyi kendine daha uygun bulan insandır.
aidiyet değil sahiplik duygusu olmayandır yahut içinden neler neler geçip de söyleyemendir.
genellikle yabancı ülkelerde gördüğümüz,sevgiliye hitap şekli.