bugün

sevgilisi olmayınca intihar etmez bu insanlar. güçlü, bireyselleşmiş ve yetişkin kişilerdir.

(bkz: iletişim çatışmaları ve empati)

(bkz: üstün dökmen)
güçlü, kimseye ihtiyacı olmadan içinde güçle de hayattan tat almayı bilen becerikli insandır. sıkıntı çekmedikleri için 139 yaşına kadar yaşayadıkları rivayet eilmektedir.
mutlu olmak için başka bir insana kendini bağlama ihityacı olmayan kişidir.
hayatının merkezini sevgili olarak görmeyen insandır.. hayatta daha önemli şeylerinde olabileceğini bize anlatan insandır..
sevgiliden kasıt kendi gibi bir fani ise bu insan evrimini tamamlamış insandır. kimbilir belki de gerçek sevgiliye giden yolu bulmuştur ondandır bu mutlu tavrı.
Başkasına ayıracak kadar vakti olmayan ailesiyle arkadaşlarıyla mutlu olan insandır.
mutlu olabilmek için başka bir insana ihtiyaç duymayarak gerçek bir birey olmayı başarabilen insandır.
sağ duruma göre sol eliyle mutlu mesut yaşayan insandır.
sevipte kavuşamadığı bir insan yoksa bu sevgilisi olmadığı halde mutlu olan insanın, ozaman neden mutlu olmasındır ki, arkadaşları dostları ailesi vardır mutludur. olmalıdır da zaten!
hayattaki tek yaşama nedeni manita yapıp onunla beraber olmak * olmayan, insanları sevgiliden ve sevişmekten daha mutlu eden şeylerin olduğunun farkında olan insandır. takdir edilesi, öpülesi insandır.
mutluluğun bu yolda olmadığını bile insandır.
önce ben vardım diyen insandır. ki sevgilisi olduğu vakitlerde de, salt kendi mutluluğu adına karşısındakini sömürmeyen kişidir aynı zamanda. bu ikisi bir arada nasıl oluyor dersen bal gibi oluyor derim.
alışkanlığın vermiş olduğu mutluluk ile yaşayan insandır. yaşamamıştır, yaşanmamışlık vardır. kabuğunun içinde kalmıştır. kirlenmemiştir veya kirletmemiştir duygularını. görür elbet dışarıdan, sevgili olup mutlu olanları, imrenir içten.

acılarına yenilmiştir. hoşlandığına açıldığında reddedilmenin vereceği acı, hiç açılmayıp kendi halinde yaşamanın hafifliğine kurban gitmiştir. çoğu kişi bu acıyı yenip açılmadığına yerinirken, bu insan ise azıcık aşım kaygısız başım, zaten reddedilecektim, olması gereken de buydu diye düşünür, tasalanmaz.

bu durumda kişi geçmişine üzülmez, kafası rahat olur ve sevgilisi olmadığı halde mutlu olan bir insan olur.
sevgilisi olupta mutsuz olmuş kişinin bir üst versiyonudur.
yalnızlığın ülkesinde saltanat kurmuş mutlu bir padişahtır.
aşk acısı çekmeyen kişidir. takdir edilir ama bazen o acı bile iyi geliyor. yaşayanlara sormak lazım.
mutlu olmanın milyonarca yolundan en konvansiyonel olanını pas geçen marjinal kişidir.
sevgilisi olup kontör sıkıntısıyla doğan para sıkıntısı , kızı yemeğe çıkarırsın haliyle yemek parası , sinemaya gidersin sinema parası mısır kola da kadevesi , doğum günü , kadınlar günü , sevgililer günü , tanışma yıldönümü , zart zurt günlerinde hediye almak için gerekli olan para ve kombo olarak gelen hediye seçme sıkıntısı . demek ki neymiş sıkıntı = kız = stres denkleminden sevgilisi olmadığı halde mutlu olan insan en asil duygulara sahip insanmış...
(bkz: aseksüel)
mutluluğu sadece sevgiliye dayandırmayan, hayatı anlama yolunda büyük bir adım atmış kendine güvenen insandır. bu tavırla yanlızlığı kabullenmiş olsa da gelecekteki birlikteliklerinin önünü açan bir özgüven kurmuştur.
sevgilisi varmış gibi hayal kurup küçük mutluluklar yaratan insandır. yazıktır.
normal insandır. sevgili olmadan da mutlu olunur, ama sevdiğin birisi yoksa işte o zaman mutlu olamaz insan, hele sevdiği kişi de aynı zamanda onu seviyorsa ama "sonunu düşünen kahraman olamaz" dediği halde sonunu düşünerek ayrılık denizine yelken açtıysa işte o insan hapı yutmuş demektir arkadaş.
HAYATIN SADECE ASKTAN IBARET OLMADIGINI BILEN INSAN.
önceki sevgilisinden çok çekerek ayrılan veya yeni bir sevgili istemeyen, bu haliyle mutlu olan insandır. *
illet bi' sevgili kişisinden ayrılmış bünyedir, o an mutludur, o mutluluğu yaşıyordur.

hatta buna dair şarkılar bile var:

"...çünkü çok güzel, çok çok çok güzel yalnız dolaşmak,
çünkü çok güzel, çok çok çok güzel,
yanımda sen olmayınca..."

(bkz: yanımda sen olmayınca)
(bkz: kargo)

ya da;

"...hayatımdan çok memnunum,
aşk bitti, aşk aptallıktı.
bir de sigarayı bıraksam, kimse tutamaz beni artık.
küçük şeyler sevindirir ruhumu,
hayal bile edemezdim ben bunu."

(bkz: daha mutlu olamam)
(bkz: mor ve ötesi)