bugün

eğer sevgiliniz erkekse, gayet normal bir durum. zaten hatırlayanı bulursanız heykelini diktirin.

eğer sevgiliniz kadınsa, daha vahim olan durumdur. kendisine gelince her türlü yıldönümünü hatırlamanızı isteyen fakat hatırlaması gereken kendisi olduğunda "ne var bunda yaa insanlar unutabilir" diyen kadındır. size bütün yıldönümlerini unutmanız ve keyfinize bakmanız için koz verir.
artık facebook var. değil sevgilin 10 yıldan beri görmediğin ilkokul arkadaşın bile kutluyor.
unutulduğunda surat asarak 2 katı kutlama talep edebileceğiniz durumdur.
yanlış olan önermedir. bence sevgili unutmaz sadece rol yapar.
hatırlayacak daha önemli şeyleri var demek ki. trip atılabilir.
sorun edilmeyecek meseledir, hayatın günlük akışı arasında o gün unutulmuş olabilir.
geçen pazar günü başıma gelen iğrenç bir olaydır. hatun kısmı bi kaç gün sonraki konuşmamızda bana "doğum günümü unuttun" sözünden sonraki diyolog;
ben- ah bebeğim yaaa kusura bakma dün çok yoğundum iş güç kusura bakma
-doğum günüm dün değildi.
ben- aşkım 7sinde dğilmiydi senin doğum günün
-hayır
ben- o kadarda yazmıştım hayatım hatırlatmaya yogunluktan unuturum diye ama ne garip 6sında hiç not yok
-benim doğum günüm 5 ağustos pazar
ben- hassittir...
o günden beri telefonlarım açılmıyor.
kötü bir durumdur. genelde anlayışla karşılanmayan vakadır.
en iyi ihtimalle kavgayı en kötü ihtimalle de ayrılığı beraberinde getirir.
insanlik halidir olabilir. Bencillik yapmaya gerek yoktur. aliskanlik haline gelmedigi surece telafisi mumkundur.
sevgilinin seni sevmediğinin en bariz örneği.
seni sevse unutmaz, günler öncesi heyecandan ne yapacağını bilemezdi.
kolay mı lan bu kadar bu işler.
şimdi benim sevgilim olsa benim doğum günümü unutsa döner arkamı giderim.
sırf bu duyguyu yaşamamak için sevgilim yok desem yeridir.

ayrılın siz ayrılın bebeler.
imkanless.

"kalp"
senden kötüsü yok.
Alzheimer belirtisi olabilir. yahut belki de hafıza kaybı. zira insan kendi doğum gününü nasıl unutur?
unutan taraf olma ihtimalim aşırı yüksek olan istemsiz eylem. unutkanlık işte. bir de her güne eş değer vermekten...
Size gereken önemi vermediğini gösterir.

Bunlar küçük ama önemli ayrıntılar.
Unutan erkekse ayvayı yemiştir.
boynuzlanıyorsunuz demektir...