bugün

entry'ler (17)

lpg li araçlardaki rölanti düzensizlği

ne işin var paran yosa araba alma havaya uçacaksın..

aşık olmak isteyip aşık olamamak

denk gelmiyor ne yapalım...

akp nin izmir i alamaması

akp ne izmiri alabilir,nede başka bir yeri halkımız akp yi sandıga gömecektir.
akpde ufacık cocukların okulda ağlarken akıttıgı gözyaşlarının ahı vardır.birde ilk gün mektupta gördükleri tayyip amcalarının onlara bunu yapması..

iphone 5

amerikan silah ekonomisini canlandırmamızı sağlayan firmadır.
telefon telefondur..açarsın konuşursun okadar gerisi reklam...

atatürk ün yeni nesile hatırlatılmaması

Atatürk demek özgürlük demektir.
Atatürk demek emperyalizme büyük bir darbedir.
Atatürk demek bayan vatandaşlarımızın her alanda baylarla eşit olmasıdır.
Atatürk demek misaki milli sınırları içinde herkezin huzur içinde yaşamasıdır.
UNUTTURMAYA ÇALIŞANLARI TARiH AFFETMEYECEKTiR.

cinsel tokluk

genelde evli çiftlerin veya düzenli sex hayatı olanların kısa bir süre sonra yaşadıkları durumdur.

john steinbeck

ilk okuduğum romanın sahibidir. hiç kitap okuma alışkanlığım yokken bana "fareler ve insanlar" romanı ile kitabı sevdirmiştir.

araba kullanmaya yeni başlayanlara tavsiyeler

sürekli olarak aynalarla haşır neşir olun. yol istemek gibi bir hata yapmayın, yolu direk burnunuzu sokarak alın. sağda solda otostop çekenleri arabaya almayın emniyet kemerini takıp, hız kurallarına uyun kaza yaparsınız diye değil nerde radar olduğunu acemi olduğunuz için bilemeyebilirsiniz o yuzden ceza yemeyin. yol kenarında ön tamponu sizin geliş istikametinize bakan bir araç görürseniz uzun antenli muhakkak radardır. acilen hızınızı kesin sağ şerittten ufak ufak yol alın.

mikro iktisat

iktisattaki en küç birimi araştıran bölümdür. makro iktisatın tam tersidir.

izmirlilere çok yükleniyorlar

meyve veren ağaç taşlanır. izmir rahattır. izmirli ondan rahattır. gece dışarda dolaşırsın kimse karışmaz, sabah herkes mutlu kalkar, yolda taksiciler minibüsçüler yol verir, kan merkezine götüren taksiciler para almaz, komşular birbirine hal hatır sorar. çeşmeye yazlığına gitmek için otoban yaptırır, keyfi yerinde şehirdir. türkiye'nin hiç bir yerinde olmayan huzur burdadur bu yüzden çekemezler izmirliyi ve izmiri...

sevgilinin doğum gününü unutması

geçen pazar günü başıma gelen iğrenç bir olaydır. hatun kısmı bi kaç gün sonraki konuşmamızda bana "doğum günümü unuttun" sözünden sonraki diyolog;
ben- ah bebeğim yaaa kusura bakma dün çok yoğundum iş güç kusura bakma
-doğum günüm dün değildi.
ben- aşkım 7sinde dğilmiydi senin doğum günün
-hayır
ben- o kadarda yazmıştım hayatım hatırlatmaya yogunluktan unuturum diye ama ne garip 6sında hiç not yok
-benim doğum günüm 5 ağustos pazar
ben- hassittir...
o günden beri telefonlarım açılmıyor.

20 yaşından sonra altına sıçmak

korkudan veya gülmekten hemen sonra yapılan eylemdir. Genelde mecazi anlamda kullanıldığı için don, kilot temizdir.

banka masraflarının kaldırılması

kesinlikle yalan haber olduğunu düşünüyorum. aslında yasal olmayan birşeyi zaten bizden talep ediyorlar fakat şikayet etmemiz lazım bunun kesin bir şekilde kimseden alınmaması gerekir ama yüce devlet büyüklerimiz şimdi akıllanmışlar. ama fiyaskoyla sonuçlanacağına eminim

sünnet olan ilk erkek

ilk sünnet olan hz. ibrahim olduğu söylenilir. fakat bazı rivayetlerdee bir kaç peygamberde sünnetli olarak dünyaya geldiği söylenilir. bunlar: hz. adem, Hz. nuh, hz. musa, hz. isa

yazarların en kısa sürede bitirdiği kitap

franzk kafka'nın "dönüşüm" kitabını yaklaşık 80 sayfa film seyredermiş gibi kitabı okudum.

türkiye nin her gün en az bir şehit vermesi

ne acıdır ki sürekli bir aileye ateş düşüyor. artık terör batıyada sıçradı izmirde bile askerlere bomba ile saldırabliyorlar. fakat bu duruma acil çözüm planı yapılması gerekir.

google a alternatif türkçe isimler

"muneccimbokuyemis. com" isterdiğin herşeyi bilen site.