1. 1.
  Gerçekten ilişkiyi bitiren şey sevgili olunması mıdır gerçekten.
  -3 ... sosyalist elma
 2. 2.
  Denemeden bilemeyiz.
  3 ... sherlockholmesss
 3. 3.
  saatlerdir bir ve ikinci dünya savaşı sırasındaki dökümanları inceliyorum; adolf eichmann'ın yakalanışı ve yargılanışında kaldım. haliyle aşk ve benzeri sapmaları ciddiye almam için kendime gelmem gerek. muhtemelen sabaha ayılırım. ama soru çok hoş; bence aşk taraflar birbirine yaklaştıkça bitme eğilimi gösterir fakat istisnalar mevcut olabilir. tanıdıkça, yakınlaştıkça, dinledikçe, gördükçe sevmek de mümkün. fakat bu sürece yayılmış sevme zırvası ile birden çarpılma hali arasında farklar var. kar-zarar hesabı yaptığımızda ise tanıyarak sevmek, tahammül ederek, şans vererek sevmek ağır basıyor. nihayetinde malın tekine de aşık olabilirsiniz ve senelerce sürebilir bu o derinlemesine tanımayı reddederseniz. peki derinlemesine tanırsanız ne olur? e aşk yine biter. aşk zaten muhakkak biter. güzelliği budur üstelik.

  genel itibariyle aşkı mucizevi kılan aşık olunanın, yani maşuk'un gizemidir; onun et ve kemikten müteşekkil aciz bi mahluk olduğunu idrak etmekte zorlanınca et ve kemikten müteşekkil biriyle sevginizi ziyan etmek istemezsiniz ama buna engel olmak bizzat biyolojik olarak imkânsızdır.

  sevmenin olgunluğuna erişmek adına yapılması gereken ilk hamle içedönük bi kıyım, kendi kutsallığından vazgeçiş ve bizzat olduğu haliyle sevilebilene yönelmektir belki. değiştirmeden, müdahale etmeden, uzaktan sevebilmektir. bilmiyorum.

  ama bence yakınlık aşkı, uzaklık merakı, özensizlik dostluğu muhakkak bitirir. kendi hayatınızdan örneklerle bunu anlamanız kolaylaşabilir; zamanında birilerini çok sevmiştiniz ve artık isimlerini bile zar zor hatırlıyorsunuz. ne değişti peki? ya onu tanıdınız, ya sevdiğiniz özelliğini kaybetti ya da zaman aşımına uğradı aradaki bağ. farkında olmadan geçti bi şeyler.

  bence sevgili olunca aşk bitmeye başlar evet. e çünkü göz alışır, mucizeler silikleşir, özlemez olursunuz. rutinden ibarettir her şey artık.
  14 ... agnottott
 4. 4.
  Birinin görünüşünden etkilenerek başlarsanız muhakkak biter. Diğer yandan, aşkı tanımlama şeklimizde sıkıtı var. Platonik aşk denilen kişinin var olmayışına duyulan aşk, bir tür hülyalı evredir ve kişinin hakikatini sevmemektir. Oysa spinozacı ve deleuzecü aşıklar, kişinin hakikatini seven ve sevgiyi gittikçe daha fazla "üreten", sevişmenin düşünü değil, sevişmenin ta kendisini seven aşıklardır. Bu kişilerin ilişkileri akar gider.

  cinsellik,aşk ve ölüm okuyun.
  3 ... deleuziandesire
 5. 5.
  Sifatlar koymaktir cok net. Bir kadin veya erkek ayni anda hem arkadas hem dost hem sevgili hem sirdas gibi hissettirebilirse sorun yok.
  3 ... crossovers