bugün

arayan insanın serzenişidir. * *
kendini çok fazla önemsemek ve kriterlerinin çok fazla olmasından kaynaklanan hadisedir.
fazla zekadan kaynaklanandır.hislerde devreye girdiği vakit empati yaparak başınıza ne gelecek kestirebilrisiniz.hadi bile bile kendinizi ateşe atın.sonucu yalnız kalmaya kadar götürür.
içinde bulunduğum, dışına çıkamadığım durum.
belki de "arkadaşlarımın adını düşüneyim bir şöyle" dediğinizde, halen aklınıza çocukluk arkadaşınızın geliyor olmasıdır.
belki de seneler önce ayrıldığınız ilk sevgilinizin, aklınıza aşk gelince halen onun adının gelmesi durumu.

belki de, her insanın sevecek insan bulamamak demesinden kaynaklanıyor dolusu yalnızlıklar...
"yalnızlık sevmeyi bilmeyenlerin icadıdır" edip cansever
hepimizin içinde çığ gibi büyüyen yalnızlığın sonucudur. *
özetlemek gerekirse, sakin ve sessiz bir mahalle gibi gözüken bir mahallede bazı zamanlar köpeğimi dolaştırıyorum. gecenin kimi vakitleri diye düşünelim. yemyeşil bir parkta dolaşıyoruz, çevrede bir tane insan yok. olmamasının da sebebi var aslında. çardakta bira şişesi kırıkları, yerlerde bira kutuları, ek olarak da çevrede olağan şüpheliler, birinin elinde de bağıra bağıra konuştuğu telefon. tekinsiz bir ortam ortaya çıkıyor.
diğer yanda, yollarda yeşil ışıkta gaza basan, gözü hiçbir şeyi görmeyen şöförler var. evlerin ışıkları yansa da derinden bir huzursuzluk hissediliyor. insanların birbirine güveni kalmamış, insanlar bırakın sevmeyi, saygı duymaktan korkar hale gelmiş, ne yazık ki yaşadığımız coğrafyada en doğru olarak kabul edilen insanlara uzak durmak ve yaşamaya çalışmak.
gündüzü bile geceye çeviren karamsar ve kötümser atmosferde, insanların aileleri dışında kimseyi sevmeye cesareti yok, tek düşündükleri hayatlarını sıkıntısızca devam ettirebilmek malesef.
bu korkuyu yüreklerde doğuran şehir kırolarına, şımarık ve laubali insanlara yazıklar olsun!
çağrı niteliğinde "sevsene beni" feryatlarını duymayan insan repliğidir.
(bkz: aramaya inanmamak)
fazla sevecen olmaktır. insanlar sizden kaçar. arkadaşlarınız sizi tatmin etmez. en kötüsü doğal olamazsınız bir süre sonra. bu durumdan kurtuluş, aklıselim biriyle dertleşmektir.
(bkz: bakıyorsun ama görmüyorsun)
Bu sözden, genel olarak, karşı cinse duyulan sevgiden yoksun olmak anlaşılmaktadır. Ancak şimdi çok hüzünlü bir insanI dinleyeceksiniz.*
Etrafında fazla insan olanlar, yani aşırı sosyal olup genelde okulu uzatan insanlar, seçme şansı elde ediyor. Kimi seveceğine karar verebiliyor. Arkadaşının arkadaşının arkadaşıyla tanışıp, onu sevip sevmeyeceğine karar veriyor ve severse onu arkadaşının arkadaşının arkadaşı seviyesinden arkadaş seviyesine çıkarıyor. Daha çok da sevgi gösterip daha yüksek mertebelere çıkarabiliyor. -Burada "kanka mı sevgili mi" muhabbeti yapmak isterdim, ama ömrü hayatımda boyunca kanka olduğum için asla kanka diyeni görmedim. Bunun cevabı sevgilidir. Saygılar.- gördüğünüz gibi tanıdığı insanlardan başka insanlara ulaştı ve onj tanıdık seviyesine çıkardı.

işte problem burada başlıyor. Tanıdığım insanlar başkalarıyla tanıştırma gibi bir uğraşa girmiyorlar. Kimse yol yapmıyor bana, yürümeme yardımcı olmuyor. Şimdi o insanlar da yok.
Siz etrafta sevgili olmak için sevecek insan bulamazken, ben burada insan bulamıyorum ki seveyim. Birini tanıdığımda da sevmek istiyorum. insan olarak sevmek... Ama gel gör ki, o bundan rahatsız oluyor ve etrafımdan flu bir şekilde kaybolup gidiyor.

Şurada bana mesaj atan birisi ne derece büyük bir sevap işlediğini bilemez.
Ne kadar takıntılı bir insan olduğumu düşünseniz de trollünden tutun da moderatörüne kadar herkesi seviyorum. Çok değer kastım, paylaşmak istiyorum.

Çok fazla ben demeyi sevmeyen bir insanım. Bu entry'de okuduğunuz her "ben" için 3 kere özür diliyorum.
Sevgidir insanı yaşatan, bağları sağlamlaştıran.
Bulmak gibi degil de
Bulunca cok itmemek, cok yipratmamak, biraz el uzerinde tutmak gerekli.

Insanin basina cok zor gelir boyle seyler- deger mi? Yokluguna...
Sus lan gece gece hatırlatma..
bir sevilecek insan bulamamak değildir.
Ayni benim durum.
sevilmeyecek insanı sevmekten iyidir.
Net şımarıklıktır.
(bkz: Bakın bu dramdır)
çevreye at gözlüğüyle bakmaktır.
(bkz: bulduğunda da anlamamak).
sevecek insan çok da sevebileceğin insan seni sevmiyor. bazen sevdiğin insanın aslında herkes gibi olduğunu ve aslında pek de sevilecek kalitede bir insan olmadığını anlıyorsun. yine sevilecek insan çok da insanlar sevginin sorumluluk, vefa ve fedakarlık gerektirdiğini bilmiyor. belki de biliyor işine gelmiyor, biliyoruz işimize gelmiyor.
beni sevr misiniz. sevilmek hoşuma gidiyor.
7 küsür milyar nüfuslu dünya üzerinde mal gibi yaşamaktır o dediğin.
aramakla zaten bulunmaz, çünkü ne istediğimizi hiç bir zaman bilmiyoruz. Keşfediyoruz ve seviyoruz.
Sevecek insan kalıbı ile düşünmek bu konu için bana göre yanlış bir bakış açısı.

Her şeyden önce sevme durumu bir kapasite meselesi. Bu kapasiteyi arttirabilirseniz diğer insanlar gözünüze daha sevimli gelmeye başlıyor.