bugün

napayım ağlayayım mı?
ben de başka birini severim.
hayat yas tutmak için çok kısa.
Olabiliyor böyle şeyler çok önemsememek lazım.
Sevmeyi acilen bırakmalısınız.

Sık rastlanan normal bir durum.
aşk dizilerinin klasik konusu.
görsel
Fazlasıyla olası durumdur.
Siksinler böyle hayatı dedirtir. Ulan acı çekmeye mi geldik ?
Olabilir öyle şeyler kasmamak lazım.
Sevildiğini sanmak kadar acıtmaz.
sizi seveni sevememek de bu durum kadar kötüdür biri size o kadar sevgi dolu gozlerle bakıyor ki gözleri parlıyor ama sen ona oyle bakamıyorsun sonra o senden vazgeçiyor artık her insanda olan bazı psikolojik sebeplerden dolayı sen ona aşık oluyorsun tabi gurur başka şeyler yüzünden mi bilmiyorum gidil açılamıyorsun iki birbirini seven insan hicvir sebep yokken kavuşamıyor cemal süreya nın dediği gibi 'iki çay söylemiştik orda, biri açık,
keşke yalnız bunun için sevseydim seni' diyorsun.
Harika biriyim beni sevmiyosa kendi kaybetmistir.
bununla birlikte eğer sizi seven başka biri de varsa ismail yk nın aslında haklı yere isyan ettiğini kavrarsınız.

beni beğeneni ben beğenmem
benim beğendiğim ise beni beğenmez şeklinde.
tüm bünyemi alt üst eden durumdur. kendi hâlimde kendi kendime eğlenen kendi kendime yaşayan, okuyan, hayatı seven biriydim. ve ben hep derdim ki bir insana bağlama kendini. bir fikre bir ideale bir hedefe bağla ama asla bir insana bağlama kendini derdim. yaşım da çok büyük değil kimseyi sevmem aşk acısı neymiş ergen abartması derdim. ama evren bana fena fake attı. Bir sevdim pir sevdim. ve o kadar kısa oldu ki mantığım asla kabullenmedi fazla hoşlandım sadece deyip durdum züğürt tesellisi gibi. bana ilk adımı attı ilk sevgi gösterilerini ondan gördüm ilk kez yatmadan önce saatlerce onu düşündüm onunla ilgili milyonlarca plan yaptım hatta büyük salaklık ama hayatımı ona göre şekillendirmeyi düşündüm o kadar bağlandım ki o kısacık sürede resmen büyüsüne kapıldım bırakmaz gitmez o diğerlerinin anlattığı erkeklerden olamaz dedim ama tabi malumunuz gitti. ve gidiş öyle sebepsiz öyle saçma ki. bahane bile bulamadı o gün döktüğüm gözyaşını hiç bir yerde dökmedim sonra dedim ki bu bir hafta iki hafta sürer ve geçer böyle telkin ettim kendimi. sonra bir gün geçti bir hafta ay geçti yıl geçti karşıma kim gelse onu arıyorum hâlâ hiç bir şey tatmin etmiyor her şeyi saldım kendimi bosverdim. artık playlistimde onun sevdiği şarkılardan başka bir şey yok. kimseyle konuşup muhabbet edemiyorum. Bir sürü adam geldi seviyorum şans ver dedi veremedim formülü yok mu bunun kafamdan atmanın. benim bunyem zayıf kaldırmakta zorlanıyorum ama yardım eli de istemiyorum. of işte her neyse nasılsınız?
bu dünyanın cehennemidir.
sevmesi gerekmez. yeter ki sevmediği hâlde seviyorum demesin.
Ümstad ismail YK'nın da dediği gibi:
"Beni beğeneni ben beğenmem. Benim beğendiğim ise beni beğenmez."

Bu adamı bu ülkede harcadılar. Kudurun ülen beybiler.
(bkz: oldu o zaman biz kalkalım)
"Yani Tahir'i Zühre sevmeseydi artık Yahut hiç sevmeseydi Tahir ne kaybederdi Tahirliğiinden?" Diyerek özetlemiş nazım hikmet.
Beni sevmeyeni ben de sevmem. gururluyumdur bu konularda.
Manuş babanın sorduğu gibi
Güzyarası beni neden sevmedin?
Diye sormak gerekir belki de.
Ama ne çare.
Ona sarı laleler alın çiçek pazarından belki sever.
sevmemesindendir. ne yapak yani sevmiyorsa, o sevmiyor diye kendimizden mi vazgeçelim? zorla kendimizi sevdirecek değiliz.
(bkz: platonik)

ortada hic bir zaman gercek bi sevgi bagi olmaz. tek tarafin asiri tutkusu olur. o durum da insanin psikolojisinde derin yaralar birakiyo.
çok da bir tarafımızda olan bir durumdur. o sevmezse başkası sever, biz de severiz başkasını. kimse vazgeçilmez değilmiş gördüm ben bunu; hele ki hayat böyle kısayken neden vazgeçmeyeyim? ölümsüz olan aşktır insanlar değil.
Umrumda olmayandir beni sevmeyeni ben hic sevmem.
ne fena bir durum en iyisi hiç söyleyip rezil olmamak. diline düşmek daha fena.
güncel Önemli Başlıklar