bugün

(bkz: sessiz film)
funda arar'ın yeni albümü.

(bkz: Sessiz Sinema)
(bkz: Şarap Mevsimi)
(bkz: Var Mısın)
(bkz: Pişmanım)
(bkz: Yazık)
(bkz: Geciken Gözyaşı)
(bkz: Yok Yok)
(bkz: Yoksun)
(bkz: Hayat Arkadaşı)
(bkz: Leblebi)

http://www.dailymotion.co...sinema-yepyeni-2012_music
charlie chaplinin başını götürdüğü, filmin oyuncunun hareketlerine bağlı olduğu içten dönem.
charlie chaplin tarafından başlatılan bir tür, hareketlere bağlı sinemadır.
Sessiz sinema Aşk ile prova,
Sor anlat bana.
Bilemediğim her film için,
Bir öpücük omzuna boynuna yar.
Sana rüzgar biriktiriyorum
Aşkla güneşlenen geceler...

üzüyor beni bu şarkı ama güzeldir. dinlenilesidir.
galatasaray tv' nin en bomba programı. daha ilk bölümde altına işeten konuşmalar geçmiştir. ilk bölümde sarı takımda emre çolak, sercan yıldırım ve umut bulut yer aldı. kırmızı takımda selçuk inan, kankası burak yılmaz ve semih kaya. konuk yarışmacı da psikopat engin baytar. hakemler ümit davala ve hasan şaş.

--spoiler--

durum 3-3. anlatıcı olarak engin çağırılır.
hasan şaş: gel engin gel, gel bari bir işe yara.*

semih kaya: ben hayatımda ilk defa oynuyorum hocam.
hasan şaş: oynama bir daha zaten.

gecelerin değişmez ismi sercan yıldırım' a vur ve kaç çıktı. ümit davala da "sercan' a bakın hemen anlarsınız" dedi. gülmekten gebertti.

--spoiler--
sabri sarıoğlu ve abdurrahim albayrak'ın da katılacağı bir bölüm olursa muhtemelen reyting rekoru kıracak olan galatasaray tv'nin yeni programı. çok iyi olmuş çok da güzel iyi olmuş.
galatasaray tv' de yayınlanan ve kahkahalar attıran program. burak' ın nasıl hırslı olduğunu görünce bu adamın sahadaki hiçbir hareketine kızmamaya karar verdim artık. adamın karakteri bu.

--spoiler--

Sercan: aslan pençesi, aslanın eli

emre çolak: aslan parçası

(ve anlatıcı Umut, Burak' ı gösterir)

Sercan ve Emre: Aslan Kral!

--spoiler--
selçukla burak ın kanka olmalarından mütevellıt selçuk un semıh ve engın ı es geçıp dırek burak a anlattığı gstv programıdır.
(bkz: charlie chaplin)
geceleri sahilde arkadaşlarla beraber toplandığımızda ne yapsak ne yapsak diye düşünürken birden aklımıza gelmiş gibi yaptığımız ama aslında toplanırken bile hep aklımızda olan el, kol hareketleriyle, mimikler ve jestlerle sinema filmlerinin isimlerini bulmaya çalıştığımız oyunun adıdır. rakip takımın bulmaması için en acayip filmleri seçen arkadaşlarım sayesinde film arşivim genişlemiştir.
2. bölümü salı günü gstv de

http://www.youtube.com/watch?v=wPxY1APiEKY
2. bölümü de ilk bölümü kadar komik ve eğlenceli geçti. hasan şaş ve engin baytar başlı başına program gibiydi. gecenin bombası tabi ki hasan şaş' tan. ceyhun gülselam maç sayısı filmin anlatamayınca:

--spoiler--

oğlum Scarlett yapsaydın ya, ordan girseydin ya.*
--spoiler--
GSTV' nin yeni yayın dönemiyle hayat bulmuş, her hafta futbol takımından oyuncuların katıldığı program. bu gün 2. bölümü yayınlandı.

--spoiler--
Engin: Karate tarzi birsey mi, yoksa sporla mi alakali? Karate spor degilmiydi ya?
--spoiler--
gstv' nin eğlenceli bir programı.

--spoiler--
engin' e fantastik dörtlü çıkar ve hasan şaş' ın yorumu;

''engin, sen bunu konuşarak anlatamazsın''
--spoiler--
içinde geçen; "bana ben olalı sana seninim." cümlesinde ne diyor anlamıyorum ama çok duygulu bir cümle kesinlikle.
ilk baştaki kişinin, söylediği şey, en fazla ortadakine gider. hiç bir zaman, en sona gitmez. yani , ben eskiden , çok oynadım fakat 4 oyunda 1 olurdu, oda belki.
şarkının ortasında çelloyu ağlatan adamı (bkz: özer arkun) yakalarsam çok fena yapacağım. şuramdan bir parçayı alıp götürüyor. yıldız tilbe de sözleri yazarken kelimelerle çok güzel oynamış. düşünsenize sessiz sinema oynarken bilemediğiniz her film için omzundan, boynundan öpücük veren bir sevgilinizin olduğunu. insan bildiği filmi bile bilmemezlikten gelir. 'bana ben olalı sana seninim' derken de 'kendimi bildim bileli sana aitim' demek istemiş olmalı ya da onun gibi bir şey işte. velhasıl çok güzel şarkı.
Çok büyük bir buluştur. Selam ve sinema ile!