bugün

ses tonunun çok önemli olması ve insanları etkileme konusundaki önemidir.
özellikle yüzyüze konuşmada vücut hareketleri ile birleştiğinde insanları ikna etme konusunda üstün bir başarı sağlar.
+5 ya da -5 puan demektir.
çağrı merkezinde konuşma kalitesini etkileyen önemli unsurlardandır.
üye tüm sülalenize sövüyor da olsa sesinizde en ufak bir oynama yoksa siz harika bir robotsunuzdur, ay aman müşteri temsilcisisinizdir.
+5 puan deyip geçmemek gerekir. aldığınız maaşı gayet güzel etkiler. onun için robot olmakta yarar olduğunu farketmeniz an meselesidir.
çokça içilen sigara erkekte etkileyici bir ses yapabilir aman fazla kaçırmayın...
cuk diye oturduğunda kariyer sayfalarında önünüzü açacak bir etken.
ayrıca düzgün bir diksiyonla birlikte combo etkisi yapar.
-merhaba nalan, piyangodanmı çıktın yavrum sen? 'li yusuf hayaloğlu cümlesinde olduğu gibin.
iletişimin önemli bir detayının vurgulanmasıdır. zira iletişim derslerinde yüksek öncelikli öğretilen konudur.
nedense ses tonu çok güzel insanların çirkin olmasıyla doğru orantılı bir önermedir.
(bkz: çok kalın sesli sevgili)*
bugün otobüste ön sıralardan gelen çok ince tiz kız sesinin üniversite öğrencisi bir gençten geldiğini duyunca fark ettiğim durum.
mesleğe göre ses tonu da önemlidir.
bir arkadaşım bana '' sesi güzel olan kızlar çirkin olur '' demişti. istisnalar vardır elbette...
önemli ve eksikliğini hissettiğim bir özelik.
kavgaların büyük çoğunluğunun bundan peyda olduğunu düşünürsek gerçekten çok önemlidir.
Önemlidir doğru ama sadece belli bir süreliğine. Ilk bir kaç konuşmadan sonra o güzelim sesle aptal gibi konuşuyorsan kusura bakma dostum karizman yerlerde şu an. o sesle nasıl konuştuğun değil ne konuştuğun önemlidir.
Beni cezbeden şey. bir zamanlar aşık olduğum adamın diksiyonu müthişti ve bir sürü kitap okuyordu. Yani ben öyle sanmışım. bir adam sahafçı diye hem kitap okuyor hem de diksiyonu müthiş kanısına varmamak lazımmış bunu da öğrenmiş oldum sözlük. Güzel konuşmaya Kitap alır satarken özen gösteren biri de sevilmez, üçkağıtçı...
fazlasıyla kaliteli bir ses tonunun pozitif derecede çok önemli olduğudur. artık etkiliye etkiliye inanılmaz bir öz güven sahibi haline gelirsiniz. ama bize hayalden öteye gidemeyen, gıpta edilmelik olarak kalıyor. biraz yetenek meselesi.
https://clyp.it/jlsmzoqu

altın niteliğinde ders.
Bir erkekte çok önem verdiğim özellik. Etkileyici bir ses tonu mükemmel bir şey. O konuşsun ben dinleyim isterim.
Hiç bir önemi olmayan özellik. Sesinden ziyade söyledikleri daha önemli olmalı.