bugün

türk spor tarihine adını altın harflerle yazdırmış olan başarılı sporcumuzdur. şu ana kadarki başarılarında türk halkı yanında olamamıştır. bundan sonra yanında olacaktır, olmalıdır fakat daha önceden olimpiyat madalyası kazanmış bazı sporcularımıza yapılanlar kendisine yapılmaz umarım. birçok sporcumuz geçmişte çeşitli şekillerde yıpratılarak aynı başarıları kazanmaları engellenmiştir. maalesef kendisinin etnik kökeniyle ilgili saçma sapan yorumlar daha şimdiden başlamıştır. yok karakalpak'mış, yok kürt'müş, yok azeri'ymiş... adamların dediklerine bak ya. ağızlarından çıkanla kulaklarının duydukları uç uca gelmez hiç. çok seviyoruz böyle işleri çok.
türkiyemizin 2012 londra olimpiyatlarında yüz akı olmuş turan soylu sporcumuzdur. anasının kuzusudur. zeki,çevik ve ahlaklı olması sevincimizi ikiye katlamıştır. teşekkürler evlat. darısı bu gece atletizm dalında türkiyemizi temsil edecek sporcularımızın başına. allah utandırmasın.
--spoiler--
Ben bu şampiyonluğumu anneme armağan etmek istiyıorum. iki ay önce annemi kaybettim, altını onun için kazandım, inşallah görmüştür beni.
--spoiler--

sözleriyle duygulandırmıştır. Helal olsun.
kars'ı duyan hemen aha bu arkadaş kürttür diye atlıyor kardeşim kars, ığdır, ağrı gibi illerimizde azeriler epey bi vardır en çoğuda ığdırdadır. iranlıyla o kadar içten sarılması felanda bu yüzdendir aynı mezhepe mensup oluyolar çünkü. ben öyle hissettim. ha birde bu arkadaş kürtte olabilir sıkıntı yok hepimiz kardeşiz felanda sen niye kars'ı duyunca aha bu adam kürt, görüyo musunuz işte kürt uyruklu biri türk bayrağıyla ülkemizi gururla temsil etti şekline sokmaya çalışıyosunuz hemen. biz kardeşimiz ve yanımızda olan kürtleride biliyoruz, düşmanımız olanları da sıkıntı yok böyle şeylerle gelme bana.
dün gece olimpiyatlarda altın madalya kazanarak ülkemizi gururlandırmış başarılı bir sporcumuzdur.
Makyajsız, imajsız gittiği olimpiyatlardan altın madalya getirecektir.
london 2012 gibi büyük bir organizasyonda bayrağımızı en üstte dalgalandırıp, ulusal marşımızı çaldırabilmiş ilk sporcumuzdur.

ve onurlu bir sporcu hikayesine sahiptir. rahmetli annesinin mekanı cennet olsun.
tam anlamıyla bir fenomendir. sayılardan sonra çocuk gibi sevinişi, sayı verilmeyince itiraz edip ihtar alışı. inanılmaz sempatik bir sporcumuz, madalya seremonisinde tüm sporcuların ellerini havaya kaldırarak ve yanına çekmeye çalışarak poz verdirmesi ayrı bir güzellikti. Her şey için teşekkürler güzel insan.
(bkz: servet tazegül ün oruç tutması)
Almanya da yetismis sporcu.

Amk iyi ki altin madalya aldi. Sakin olun.
rhein'den dev hizmet maçı izleyemeyenlere buyrun efem.

http://londraolimpiyat.tr....com.tr/video.aspx?id=251

gururumuz oldun servet, cansın.
türkiye'yi 68. siradan 38. siraya ulastiran tekvandocu.
milli gururumuz. rezil olmamizi engelleyen babayigit. yolun acik olsun.
an itibariyle trt spor programına katılan samimi bir söyleşi yapan türk aslanıdır. annesi aklına getirilmiş ve ağlamiştır.
kars ilinde doğan herkesi kürt sanan mallar tarafından kürt ilan edilen milli sporcudur. he kürt olması bir şeyi değiştirmez ama adam wikipedi deki bilgileri güncelledi sizin yüzünüzden. Karapapak Türküdür kendisi ve karapapaklar ardahan ilinde de fazladır. ayrıca çoook tehlikeli adamlardır. *
görsel
annesini kaybetmiş allah rahmet eylesin başı sağolsun. bunu kullanıpta çocuğu televizyona çıkartıp sürekli olarak bu durumu üzerinden prim yapan trt camiasına oruçlu ağızla mübarek cuma gününde küfür ettim ya allah hepsinden razı olsun. çocuğu programa çıkarıyorsun konuyu açıyorsun kameramanın da geliyor gözlere yüze zoom çekimler yapıyor. nesiniz abi siz bu mantık nasıl bir mantık. yazıklar olsun size.
2 ay önce annesini kaybetmiş Servet, madalyasını ona adadı.. yerini tutmaz ama milyonlarca annesi, milyonlarca kardeşi var. bilsin.
büyük insandır.
--spoiler--
Olimpiyatları’nda Türkiye’ye ilk altın madalyayı kazandıran tekvandocumuz Servet Tazegül’e, Singapur’dan servet niteliğinde bir teklif geldi. Singapur, 10-15 milyon dolar transfer ücreti önerdiği sporcumuza, “Ülkemiz adına yarışsın, ona kral hayatı yaşatalım” mesajını iletti. Yine Servet’in doğduğu ülke olan Almanya da kendi bayrağı altında yarıştırabilmek için tekvandocumuza ömür boyu aylık, villa ve lüks araç teklifinde bulunmuştu. Bu cazip önerileri reddeden Servet Tazegül, “Singapur’un teklif ettiği para çok uçuk bir rakam. Ama ben Türküm ve Türk Milli Takımı adına dövüşürüm. Almanya adına dövüşen Türk arkadaşlarım şu an mutsuzlar. Ay yıldızlı bayrak altındaki mutluluğu ve sevinci yaşayamıyorlar” dedi.
--spoiler--
Bize Londra'da ilk altın madalyayı kazandıran milli Tekvandocumuz. Londra 2012 sitesindeki fotoğrafına bakınca iyiki saçlarını uzatmış dediğimi belirtmek isterim.
2 ay önce annesinin ölmesine rağmen altın madalyayı alabilecek kadar dirayetli bir türk gencidir. tebrik edilesidir. o kadar saf ve temizdir ki bunu konuşmalarından anlamak mümkündür. helal olsundur.
altın çocuk.
2012 londra olimpiyatlarına istiklal marşımızı ilk defa dinleten tekvandocudur. daha sonra aslı çakır alptekin olimpiyat stadında istiklal marşını dinletmiş ve al bayrağımızı zirveye taşımıştır.
Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbeli makamında ziyaret etti. Şampiyonada elde ettiği altın madalyayı 2 ay önce yaşamını yitiren annesine atfettiğini belirten Tazegül, hedefinin önce Selçuk Üniversiteli olmak daha sonra da 2016 Rio Olimpiyatlarına katılarak unvanını korumak olduğunu söyledi.

http://galeri.uludagsozlu...om/g/servet-tazeg%C3%BCl/
olimpiyatlarda tekvando alanında bize altın madalya getirmiştir. helal olsun. diğer sporcularımızında örnek alması gerekir.
aslen türk olup almanyada doğmus sporcudur. harika bir spor tekniği vardır . bir de iyi günündeyse rakibine 6 7 puan fark atarak rezil edebilir.
an itibariyle akdeniz oyunlarında yarı finalde elenen sporcumuz.