bugün

anadolu kökenli, sesiyle ve politik duruşuyla saygıyı hak eden adam.

spiders yorumu dinlenmelidir.
Elect The Dead isimli solo albümüyle beni benden alan kişidir. o nasıl bir ses, nasıl bir haykırıştır? ama keşke kendisini yorum yapmadan, önyargısız, gönül rahatlığıyla dinleyebilseydim.. gerçekten isterdim bunu..

(bkz: baby)
muhteşem bir ses.fair to midland'i keşfeden adam.türk düşmanı değildir.türkiye hükümetini politikalarından dolayı eleştirir.fakat asla ırkçı değildir.bunu defalarca belirtmiştir.soad fanlarının yaptığı saygısızlıklar böyle mükemmel müzik yapan adamlara mal edilmemelidir.
babası bile albüm çıkarmıştır, kendisinden hala ses soluk yoktur. alacağı olsun. *
muhteşem bir sese sahip solist. sesinin binbir çeşidi vardır bu adamın. serj'i çok dinlemeyen birine 2 şarkı versek belki ikisinin aynı olduğunu anlamaz bile.* elect the dead albümüyle daron'suz neler yapabildiğini göstermiştir. tabi o albümdeki gitaristi daron kadar beğenmesem de ses konusunda hiç sıkıntı çekmemiş. bazen konserlerinde yaptığı danslar aptalca olsa da kendini sevdiriyor kanımca. aynı zamanda klavye de çalıyor. zaten solo albümünde klavye de ön plandaydı. konu kişiliğe veya siyasi görüşüne gelirse aslında çok da eleştirmediğim biridir. eğer benim milletime soykırım yapılsaydı veya yapıldığını düşünseydim karşımdaki millete gül atmazdım elbet. ben de protesto ederdim, hakkımı arardım. oturup göt büyütmekten iyidir. ben bir küfrüne denk gelmedim türklere karşı. ve çok da çirkin olduğunu düşünmüyorum.* yakışıyor keçi sakalı da. tek istediğim yaptığı iğrenç dansları bir an önce unutmasıdır.

(bkz: atwa)
(bkz: ego brain)
(bkz: holy mountains)
elect the dead symphony adlı albümünü mart 9 2010'da çıkaracak adamdır. ilk baktığınızda system of a down'dan eser kalmadığını anlayacaksınız. hadi önceki albümünde yine metal müziğin temelini oluşturan enstrümanlarla çalıyordu ama şimdi o da yok. semfoni şeklinde yani. müzik anlayışı tamamen değişmiş serj gelicek. ama ne kadar sevilir bilmem.

http://www.youtube.com/serjtankian
elect the dead symphony isimli albümü itunes'da satışa sunulmuştur.
http://itunes.apple.com/u...dead-symphony/id351505616

elect the dead'e nazaran bazı yeni şarkılarda içeriyormuş.
elect the dead symphony albümünden görüntüler için
http://link.brightcove.co...7472001?bctid=68933174001

ayrıca yeni bir imaj yapmıştır kendileri :
http://www.spin.com/sites...in.com/files/serj-vid.jpg

bu adam gittikçe piyanist şantöre benziyor ama hayırlısı..
2010 yazında nihayet çıkacağını söylediği rock ve caz karışımı albümünün ismi imperfect harmonies olacaktır. kendisi öyle buyurdu.
elect the dead symphonyde gate 21 adlı parçada goodbye derken mikrofona karşı baloncuk çıkartmıştır kendileri. baloncuk da hemen patlayıvermiştir hani, becerse şaşardım. * ya da tükürdü mü n'aaptı.
diasporanın faşist sesi..
ben senin yaptığın müziğe diyorum kendisine.
Baby şarkısıyla beni bitiren kişidir.

You came to me within a dream
Not everyone is who they seem
All these words we cant redeem
Like the great magic of our world
Corroborated by your words
Splitting planets into thirds

Baby oh baby
Baby my baby
Baby ooh babe
I miss you, lalala,
Baby oh baby
Baby my babe
Baby ooh babe
I miss you

To all the leaves that fall in vain
While god and goddess go insane
All these words in your domain
The watches kill tim as the books read
Inadvertently we bleed
Fighting for what we deceive

Baby oh baby
Baby my baby
Baby ooh babe
I miss you, lalala,
Baby oh baby
Baby my babe
Baby ooh babe
I miss you

Leave me alone
Leave me alone
Now why cant you see that you always
Pertub me so
Nearing the end of the world, just leave me
Alone,
Leave me alone
Why cant you see that you always peturb me
So
Nearing the end of the world, leave me alone,
Leave me alone.

Baby oh baby
Baby my baby
Baby ooh babe
I miss you, lalala,
Baby oh baby
Baby my babe
Baby ooh babe
I miss you
ve mutlu haberi ben vereyim. serj bey yeni albümü Imperfect Harmonies'in kayıtlarını bitirmiş. ve önümüzdeki haftada mastering'i bitecekmiş. hatta coming soon'muş efendim.
7 eylül'de çıkacak albümü imperfect harmonies'den adı kesinleşen ilk şarkısını sitesinde yayınlamıştır.

(bkz: borders are)
Aşmış ses falandır.
Rock soundundan ziyade jazz ağırlıklı bir albümün geleceğini açıklamıştır. Heyecanla beklenendir.
sıçmış solist felandır. sesi mükemmele yakın olmasına rağmen o salak lafı etmeseydin keşke serj. neyse, severek* dinliyoruz.
arto tunç boyacıyan a * müzikal anlamdaki herşeylerini borçlu olan grubun vocali. hatta bu hadiseye binayen arto diye bir parça bile yapmışlardır.
Tom Morello ile Get Up Stand Up'ı seslendirmiş olan müzisyendir.

http://www.dailymotion.co...ice-get-up-stand-up_music adresinde videosu bile var!

Kağıtan okumak ne demek Serj?
inanılmaz bir sese sahip olan ermeni vokal.
ermeni dingil markası.
sikeyim sesini, kafası güzel olsun yaratığı.

bööö, lööö diye sinirlenecekler olacaktır. sikimde değil dünyada sesi güzel son insan olarak kalsa bu,

bunu dinleyince zevkten dört köşe olacak olsam yine dinlemem

zira benim vatanımdan daha değerli değil.

(bkz: nokta)
system of a down'ın solistidir. sesi gayet güzeldir. ırkçı söylemlere yer vermeseydi dinlenebilirdi.
"left of center" adlı single' ını çıkarmış bulunan müzisyen.
imperfect harmonies ile sıçıp sıvamış insan. oldu mu yani elect the dead'den sonra böyle bir albüm çıkarmak ?

tamam albüm çok çok kötü değil ama ilk albümün mükemmelliği altında eziliyor.

bir kere doğru dürüst bateri sesi yok ! tekno vari disko ritmleri var. ve en kötüsü albümde ilk dinlemede akılda kalan hiç bir şarkı yok.

gate 21 ile çabalasa da hiç iyi bir izlenim bırakamadı bu albüm.

olmamış serj diyoruz, en yakın zamanda albümünün diskolarda çalınması dileklerimle..6/10
dağılan system of a down ın vokali. kendi projeleriyle müzik kariyerine devam ediyor diye biliyorrum. hatta soad dağıldıktan sonra türkiyeye gelmek istediği yönünde röportajları var.*