bugün

bogaz köprüsünden atlayıp hayatta kalan ve an itibariyle okan bayulgen e ntv de dinlenmesi gereken şeyler söyleyen bilgisayar program yapımcısı.
anladigim kadariyla misantropi ve nihilizm dusuncesinde olan birisi.ama anlamadigim bir sey var.kendisi bilgisayar programcisi ve bu isi yapmak istemedigini soyluyor.bu kadar idealist,kendi yolunda ilerleyen,insanlarin ne dusundugunu umursamayan,duzene karsi olan birisi nasil oluyor da universiteyi kazanabiliyor;nasil oluyor da sacma bir egitim sistemi yuzunden sacma dersleri calisabiliyor.sonradan degistim de demiyor;"ben universitede de boyleydim" diyor.yani kendisi hic calismadan kazandiysa universiteyi soylesin de biz de ayni yoldan gidelim.kendisiyle ilgili anlattiklari arasinda sadece bu konuyu anlamadim.diger soyledigi cogu seyi anlamis ve cogunda da hemfikir olmus birisiyim.kendisini bir kere dinlemis birisi olarak kendimi cok yakin hissettigim ve neden karsima boyle insanlarin cikmadigi sorusunu bana yeniden sordurmus kisidir.
(bkz: Serdar Abdurrahman Taşkın)
(bkz: her son bir başlangıçtır)
(bkz: ben x)
intihar hikayesini şöyle anlatmış:

köprü ye kadar motorsikletiyle gitmiş. köprü girişinde benzini biten bir aracın arkasında durmuş. amacı zaman kazanmakmış. sigara yakmış. geri dönemesin diye tüm benzinini araca vermiş. cebindede hiç para yokmuş. bu da dönüş olmasın diye bilinçle yapılmış. benzin alan adam para teklif edince dua et demiş. 4 sigara daha bulmuş birinden. onlarıda içmiş. sonra atlamış. ölmeyeceğini biliyormuş. ironik bir şekilde ucuza edinilmiş bir heyecan elde etmiş. teknik bir atlayış yapmış. ama canı cok yanmış. iyi bir intahar yöntemi değilmiş köprü. amaç hayata mesaj vermekmiş.ölmek için atlamamış. bir başlangıç için atlamış..

sade vatandas ta okan bayulgen bir hayli ilgisini çekmiş şekilde dikkatlice dinledi her dediğini. zeki bir insan olduğu kesin. albert camus cümleleri kullandı hayata dair. ancak demesine göre hiç bilgi birikimi yokmuş, hiç kitap okumamış. bu birikimsizliğe rağmen hayata farlı bir açıdan bakmakta. sade vatandaş ı göz kırpmadan yarım saat izlettirmiştir. daha az riskli produksyonlarda görmek isteriz kendisini.
boğazdan atlayıp ölmeyen 19. psikopat.
boğazdan atlayıp ölmeyen ama ölmediği için üzülen tuhaf insan.
--- spoiler ---

patronla konuştum atm kartımı alıp dünyayı gezeceğim.

--- spoiler ---

ne güzel dünya be..