bugün

(bkz: seni uzaktan sevmek aşkların en güzeli)
Sevgiliyi düşünürken yüzüne yerleşen tebessümle, oturduğun koltukta geri yaslanıp huzura kollarını açtığın andır.Seni düşünmek güzel şey, savaşları, açlığı, hayatın acımasız olan her tarafını bana unutturmayı başaran; seni düşünmek, en güzel kader olsa gerek.
insanın icini sızlatan acı bir gülümsemeyle karısık duygulara salan durumdur.
ellerini tutabileceğim kadar uzaktayken bile,
nefesini hissedebilecek kadar yakınımdayken bile,
güzeldi seni düşünmek
ve
vazgeçtim artık düşünmekten
aklımı ve yüreğimi
alıp gittiğin günden beri... * * *
düşünülen kişeye bağlı. sevdiğin birisini düşünüyorsan güzel şeyler düşünürsün ama o anda birine kızmışsan yürü be kim tutar seni abi şimdiden seriye bağladı be ver ver ver.
bir an nefesimi kesen, beni birkaç saniyeliğine de olsa hayattan uzaklaştıran başlık ve eylem.
ne güzeldir düşünmek o dünyanı pırıl pırıl yapan ama senin varlığından bir haber mükemmelliği.
Bazen bir çınarın altında sıcak yaz gecesinde hayaller kurmak gibi, bazen bir derin maviliklerde kaybolmak gibi, bazen bir çölde vaha bulmak gibi... Düşünürken ağzındaki lokmayı yutmayı unutmak gibi, ulaşamadıkça bir seraba peşinden ölesiye koşmak gibi, TUTTUGUN BiR BALIGI AĞDAN KURTARIP, DERiNLiKLERE SALI VERMEK GiBi, iÇiNi HUZURLA DOLDURAN, adın geçtiğinde daldığın hayallerden bir çırpıda gerçeklere donuvermek gibi...
DÖRT NALA KOSAN BiR TAYDAN DÜSÜVERMEK GiBi DÜŞLERiN KOYNUNA...
işte böyle bir şey seni düşünmek...
Eğer sende beni böyle düşleseydin, böyle kolay ve zalimce olmazdı gidişler, değil mi?

Gidişinde gelişin gibi sadece hayaldi belki...
Düşlediğim düşlerim gibi...hani her gece düşü veren rüyalarıma..
Ve lacivert sisli bir gecede geleceğine inanmak, aslında hiç gelmeyeceğini bilmek gibi....

Gidişinde aslında üzmedi beni yokluğun kadar , yoktun ki aslında... Yokluğun kadar sevdim seni, yokluğun kadar özledim, yokluğunda hayal ettim... şimdi ancak yokluğun kadar nefret edebiliyorum senden....

Ne acı!!!!

Gittin, yoktun, hiç olmadın....

Seni düşlemek mi?
Yinede güzeldi...
Kızgın bir çölde bir serapın bilinçsizce ardından koşar gibi...
*
(bkz: asik olunan kisinin dinlemesi istenen sarkilar)
ezginin günlüğü

seni düşünmek güzel şey,
seni düşünmek ümitli şey,
dünyanın en güzel sesinden
en güzel şarkıyı dinlemek gibi bir şey
seni düşünmek güzel şey,
seni düşünmek ümitli şey,
fakat artık ümit yetmiyor bana,
ben artık şarkı dinlemek değil,
şarkı söylemek istiyorum

acil edit: pardon ama bunun neresi kötü seri oy veren ibne kardeşlerim
http://www.youtube.com/watch?v=hpaitcHLUr8
Seni düşünmek geceler boyu,
Gözlerim dalarken uzaklara,
Ve yıldızlar kaybolurken bir seher vakti,
Ufkumda seni görmek ne güzel,
Her şey hayal olsa bile.

Seni yaşamak geceler boyu,
Hayalinle baş başa saatlerce,
Kalbimin atışını duyarken sessizlikte,
ilk günün heycanını hissetmesi ne güzel,
Yanımda sen olmazsan bile.
"...fakat artık ümit yetmiyor bana,ben artık şarkı dinlemek değil,şarkı söylemek istiyorum. " kısmı can acıtır.
(bkz: senin düsünmemek cillop gibi bir sey)
(bkz: beterin beteri vardir denklemi)
sevmenin iyi olan yan etkilerindendir.

--spoiler--

içimde sıkışıp kalmış ve ağzına kadar dolu, Saf, ham, patlamaya hazır sevincin ta kendisidir "sen" olan herşey. her zaman ve her yerde ve geceli gündüzlü seni düşünmek... öyle bir yoğun bir şeyki bu... ve okadar güzelki senli olmalar... Muzlu sütten, Muppet Show seyetmekten, ferrari enzo'dan, Marilyn Monroe'un bacaklarından, Cindy Crawford'un beninden, Pamela Anderson'un dudaklarından, çılgın partilerden, Sade'den, portishead'ten ve pink floyd'tan bile çok çok daha güzel.

--spoiler--
harika bir ezginin günlüğü eseri.
seni düşünmek güzel şey huzurumu bana geri veren.
hürriyete doğru albümünden şahane bir ezginin günlüğü şarkısı.
seni düşünmek güzel şeydi ama artık buraya kadar.
erkeklerin, sevgililerine yazdıkları küçük notların fix cümlesi.
(olsun buda güzel birşey)
akılda kalanlara göre değişiklilik gösterecek olan cümle. akılda kalanlar güzelse elbette onu düşünmek de güzeldir.
seni düşünmek güzel şey , aklıma geldiğinde yüzümü kaplayan o tebessüm , gözlerimi birkaç saniyeliğine kapayıp açmam , dalıp gitmem , hepsi güzel de , benim seni düşündüğüm gibi senin başkasını düşündüğünü , hayal ettiğini bilmek yok mu ... *
en sıkıntılı anımda başımın çatlayacak gibi ağrıdığında, hayattan sıkılıp kaçmak istediğim anlarda , birinin sıcaklığını hissetmek istediğim anlarda seni düşünmek güzel şey düşlerimde kaçıyorum yanına ve dünyanın en güzel anlarını yaşıyorum sende düşlerimde yaşıyorum senı ama yine seni düşünmek güzel şey...
ezginin günlüğü'nden en güzel şarkıyı dinlemek gibi bir şey.
Seni düşünmek gerçekten gerçekten çok ümit veriyor bana masmavi deniz...Çok güzelsin.