bugün

yasar guvenir in soyledigi sensiz saadet neymis sarkısının sarkıyı aşıp gecmis meshur sozu
deniz sekiyle anlam bulmuş olan söz.
gereçekten insanların çogunun hayatının belli dönemlerinde kesinlikle yapmış oldukları faaliyet...
bünyesinde mazoşist eğilimler baş gösteren kişilerin taraftarı olduğu sevme biçimi
''seni sevmiyorum artık,gider misin başımdan'' demenin kibar versiyonudur. Maksat onca vakit geçirilen sevgilinin kırılmamasıdır.*
- seni uzaktan sevmek asklarin en guzeli
- hadi len, gene diğer kadına gideceksin değil mi?
sadece gerçekten aşık olanların yapabileceği zor iştir *Lakin zor işlerin hep mutlu bir sonla bitmesi gerekir,çünkü oraya gelene kadar mutlu bitmesi için onca çaba sarfedilmiştir.Fakat konu aşk ve bunun en kötü formattaki hali olan platonik sevgiyse yapılmasından kaçınılması gerekir.*Yine de uzaktan sevmeyi sevmek ve bunu herşeye rağmen en güzel aşk olarak nitelemek aşık insanların hissedebileceği en üst sınır ve insancıl yaklaşımdır.Artık bundan ötesi yoktur,olmaz,beklenmemelidir de.Zaten uzaktan sevilen insanların bir çoğunun umrunda değildir bu yüce duygu neyazıkki ama olan size olur.*Efendim velhasıl ne hissetmesi gerektiği sevenin karşısındakine duyduğu aşkın mertebesiyle bağlantılıdır,böyle düşünüp düşünmemesi kendi duygusal karakterine kalmıştır....
hayvanlardan korkanların sık sık kullandığı bir cümledir.. yaklaşsalar hayvanın da onları sevebileceğini düşünüp uzak durmayı tercih ederler..
(bkz: aman uzak olsun)
kendini kandırma sanatı.
(bkz: yakindan çok çirkinsin be nalan)
deniz seki'nin yorumuyla insanin içine isleyen harika sarki.
(bkz: dokunma bana ellerin tutuşur yanarsın)
devamındaki sözleri de düşünüp bu cümleye bir anlam verilmesi gerekir. zira sevdiceğinin hasretine alışmış olan er kişi onu uzaktan sevmenin de aşkların en güzeli olduğunu dile getirebilmektedir.
söz müzik Yaşar Güvenir' e aittir. esas adı 'sensiz saadettir', şöyledir sözleri:

Sensiz saadet neymiş
Tatmadım bilemem ki
Alnımın yazısıydı
Ne yapsam silemem ki

Seni uzaktan sevmek
Aşkların en güzeli
Alıştım hasretine
Gel desen gelemem ki.
platonik aşıkların sevdiği şarkılardan birinin en güzel sözüdür. bir de devamında sen mevsimler gibisin değişirsin sevgilim dinlenirse şarkının değeri anlaşılır. bir hercaiye aşık olmaktansa uzaktan sevmek daha acısızdır sanki. iki şarkı da güzeldir.
teselli. ama kendine yapılan, ya da bir nevi züğürt tesellisi . ama böyle manyaklıklarda var tabii insana dair, mesela yanımda olmayınca daha bir seviyorum diyenler. olur yani var böyle.
seni uzaktan sevmek aşkların en güzeli. alıştım hasretine gel desem gel desem gel desem...*
platonik kişi uzaktan uzaktan hoşlanmaya başlanmıştır taş dişiden,lakin tanıdıkça durumun mümkünatının olmadığını farketmiş,boşluğa düşmüş,aslında imkansızı seven aşka aşık kişinin söylemi olabilir.muhtemelen zeki bir er kişidir.
+ah be kamilcim,onu uzaktan sevmek aşkların en güzeliydi..
aşkına karşılık alamayan sevgilinin kendini kandırmak için söylediği cümle.
"alıştım hasretine, gel desen gelemem ki" diye devam eden şarkıdır. güzel şarkıdır. ayakları yerden kesilmişken yaşanan hislerdir. lakin, zamanla "seni uzaktan sevmek yalnızlıkların en beteri" şekline dönüşebilir. sokağa atılmış, duvar dibinde üşüyen bir kedi yavrusuymuş hissi uyandırabilir insanda. bir soba yanı hayal edilir. uzaklık, uzaklık getirir. er ya da geç.
yoğun denemeler sonucu kendinizi kabul ettirememişseniz artık yüreğiniz yorgun, bedeniniz bitapsa;
geri çekildiyseniz, sadece resimler ve anılar kaldıysa yanınıza kar...
bu şarkıyı dinler ve kendinizi avutursunuz yada avuduğunuzu sanırsınız.
polis filminin sonunda,sahnede özgü namalın söylediği ve karşısında duran, ona aşık polis haluk bilginer in eriyip bitmesine yol açan şarkı.
(bkz: saçmalık)
koca bir yalandır.
(bkz: yok öyle şey!)