bugün

(bkz: sözlükte görmek istemediğimiz başlıklar)
bu reklamı gördükten sonra bedava dağıtılsa bile tüketilmeyecek dondurma reklam sloganı.
lanet olsun şu cümle grubunu bulan insansıya diyerek gayet kibarca, bayan çizgimden çıkmadan,kendimce sövebildiğim reklam.
bu cümleyi söyleyen kızın ağzına vıe.... lan ne diyorum ben. bu kızın ağzına 2 tane çarpasım geliyor sayın seyirciler.*
mustafa'nın çükültası olup ayşe'nin de tadabileceği rodeo çükülata reklamından sonra gördüğüm mantıksız reklamlardan biri. kelime oyunu o kadar iğrenç yansıtılmış ki insanı türkçe'den de dondurmadan da soğutur bu reklam.
abartmıyorum gelmiş geçmiş en gerizekalı reklamlar listesine ilk 3ten rahat girer.
(bkz: senben reklamcısına yapılabilecekler)
-sen beni sevmiyosun senben i seviyosun.
+saçmalama hayatım. olur mu öyle şeyyy...
-sen beni sevmiyosun senben i seviyosun.
+ya saçmalama merve
-sen beni sevmiyosun senben i seviyosun. sevsen sadece gece aramazsın.. sabah hep dondurmay...
+sus be kızım. sabah seni yalayıp gece dondurmayı mı zikim!!! tövbe tövbe!
Kanal değiştirme sebebi olan reklamdır. Reklam yapmak için yapınca böyle saçmalıklar kaçınılmaz oluyor.
mürekkep cinası anımsatır.
gerizekkalı bir kızın, sinir bir çocukla beraber oynadığı reklam.
(bkz: uyuz)
selami şahin espirileri tadında saçma reklam.
oldukça itici gelen saçmalık. düşünüyorum şimdi; sıcak hava yanıyorum canım dondurma yemek istiyor. yolumun üstünde panda marka dondurma satan bir bakkal var. tam alayım derken aklıma bir anda bu saçma slogan geliyor. allahım ben nerde yanlış yaptım diye arkama bile bakmadan kaçıyorum o bakkaldan. evet gerçekten hiçbir şekilde albenisi olmayan bu reklam, ürüne çekicilik kazandırmaktan çok, üründen tiksinme duygusu uyandırdı. bir tüketici olarak, reklamlarını izlediğim bir ürünün aklımda güzel bir şekilde kalması gerekir.

reklamın iyisi kötüsü olmaz da arkadaşım, bu kötüden de öte bir şey lan. iğrençlikte son nokta.

ayrıca; bu reklamı yapan ajans çalışanlarına madalya olarak birer adet bereket tanrısı heykeli hediye ediyorum. bakıp bakıp ne kadar yarrak bir reklam yaptıklarını hatırlasınlar.
(bkz: ya bi siktir git)
insanın sinirlerini kaldıran reklam sloganı.

zaten bir tuhaf ruh hali içindeyim, sebepsiz yere azarlayacak birisini ya da bir şeyi arıyorum bu başlık ilaç gibi gelecek

şimdi öncelikle;

(bkz: aferin çok iyi düşünmüşsün)

bu mudur yani yaratıcılığız sizin? sırf böyle aptal bir reklam yapmak için bir de gidip dondurmanın ismini senben koymuşlar. lan, mal mısınız? hayır reklam da olmamış ki! güldürmüyor, düşündürmüyor, hüzünlendirmiyor, ürüne karşı ilgiyi arttırmıyor... ne demeye böyle bir şey yaptınız? yapma arkadaşım, yapma güzel kardeşim, yapma lan!
reklamın iyisi, kötüsü olur tezinin bir kanıtıdır.
son derece dandik bir kelime oyunuyla, ürünün birkaç çeşit reklamında karşımıza çıkan reklam sözüdür. ürünün satışlarını artırdığını düşünmüyorum.