bugün

cnbc e nin new york muhabiri. ekonomi bilgisi şüphe götürmez.
bugünkü abd piyasaları yorumu yarmıştır. büyük bir bankanın hisse senedi değerinin 1 usd. olduğu ama borsadan metroya binip uzaklaşmak için metro biletinin bile 2 usd. olduğundan dem vurmuştur.
son incisi.

--mealen--
citibank hissesi 2 dolar 60 centten kapandı. metro bileti 2 dolar. cebimizde 60 cent kalıyor. metroda canımız sıkılmasın diye yazı tura atmaya devam edebiliriz.
--mealen--
(#5405285)
ntv' de her gece çıkar amerika gündemi hakkında bilgi verir yani zorla vatandaşa amerika gündemini anlatır. konuşurken türkçesine ingilizce katarak rezil bir sunma yapmakta üzerinde yoktur.
harika durum analizi yapan adam. her gün amerikan borsasını bizim anlayacağımız şekilde yorumluyor.
konuşurken genelde öngörüde bulunmaktan kaçınır. bazen de böyle akla takılan soruları cevaplıyormuş gibi yapar. öyle diyorum çünkü demin fed'in özel banka mı yoksa kamu kuruluşu mu olduğuyla ilgili bir soruya cevap verdi. kendine özel bir sistemi varmış, aslında ikisi de değilmiş falan. yok efendim kongre fed'i denetlemiyormuş gözetliyormuş birbirlerine nezaketen icazet veriyorlarmış da bilmem ne. açık konuşsana oğlum fed amerikan hükümetinden güçlü desene.. bernanke bir açıklama yapacak diye bütün dünya ağzının içine bakıyoruz, obama'nın ne diyeceği kimsenin umrunda değil çünkü ne diyeceğini hep önceden biliyoruz desene. söylesene ulan bunları!
konuşmasını da cool bir şekilde fed fed'tir diyerek bitirdi ve kahvesinden bir yudum aldı. artist işte.
amerikada ki ekonomi haberlerini türkiyeye bildiren çok değerli kişi. Insan ekonomi haberi anlatırken mizah yapabilir mi ? bak selim atalay yapıyor.
Ayni zamanda star gazetesinde de yazıyor. Lakin an itibarı ile 5 ocak dan beri yazısı yayınlanmamış, gerçi bende takip edemedim.
Hasılı, türkiyede ekonomiyi anlatan en iyi adam.
en bi sevdiğim haber spikeri. nedense yaptığı programları özellikle takip ediyorum ve seviyorum. diksiyona fazla takılmayın gençler, adam senelerce abd'de kalmış gayet normal. benim diyen bir sürü spikeri ezer geçer.
dünyanın köpüğündeki genel kültürü uçmuş yakışıklı ve karizmatik abimiz.
24 tv dünya hali programının sunucusu. gerçekten çok iyi derecede ekonomi ve siyaset analistcisi. şu aralar en büyük ilgi alanı abd seçimleri ve trump ' ın kazanacağını iddia ediyordu.