bugün

atatürk düşmanlığını abartmıştır. selaniğin osmanlı toprağını olduğunu bilmeceyek kadar cahildir. saçma gelebilir.ama emin olun böyle düşünen insanlar toplumda bulunmaktadır.
(bkz: yaşadım biliyorum)
bilgisiz bir insandır, ciddiye almaya değmez.
gerizekalı insandır , konuşmaya değmez.
ciddiye alınmaya değmeyen insandır.
selanik te cok müslüman ve türk kökenli cok insan yasar. selanik tarihinden beri bir liman sehridir ve yunanistan´in bugün bile en kozmopolit sehridir. sadece mustafa kemal degil, daha bircok türk büyügü de selaniklidirler.

haddizatinda selanik "yunanli " oldugundan cok daha uzun bir süre türk sehri olarak kalmistir ve mustafa kemal bircok kez "keske selanigi de misak-i milli sinirlari icerisine alabilseydik" demistir.

yunanistan bu sehri "yunanlilastirma" programi uygulamis ve türkiye´yle yunanistan arasinda bu alanda mübadeleler yapilmistir.

yunanistan da sadece türkler yasamazlar, israil´e giden görmüstür, selanikli türk kökenli yahudiler de cogunlukla selanikten israil´e göc etmislerdir -isin garibi bu adamlar halen cok güzel türkce konusmaktadirlar ve türkiye´yi hic görmemis, direk selanikten göc etmis olmalarina ragmen kendilerini "türk" saymaktadirlar- (ben böyle birkac yahudiyle tanismistim, cok iyi insanlardi)

sonuc- mustafa kemal pasa nin dogdugu zamanlarda o topraklar osmanli topragiydi. sadece orasi degil atina bile osmanli topragiydi. yani mustafa kemal pasa selanigi gec, bugün yunanistan in baskenti olan atina sehrinde dogmus bile olabilirdi...ki eminim vardir türkiye de öyle adam. o adam mutlaka sapina kadar (sapi da dahil) türktür.
tipki mustafa kemal pasa gibi...
aynı zamanda atatürk'ün "ordular ilk hedefiniz akdenizdir" sözü üzerine "yav atatürk ege denizine akdeniz diyo, ya da askerler yanlış anlıyo egeye gidiyo" yorumunu yapabilecek derecede bilgisiz ve düz mantık insandır. gördüm bunu.

edit:imla
kuvvetli ihtimal bosna'yı da hristiyanlaştıracak olan insandır.
O zaman,
almanya da doğan türklere alman diyelim,
italya da doğan türklere italyan diyelim,
ispanya da doğan türklere ispanyol diyelim,
..............................
hırvatistan da doğan türklere hırvat, diyelim,

bu zihniyetin düzelmesi için güzel bir bakış açısı olabilir verdiğim örnekler.

türk nerede doğarsa doğsun türktür. (bkz: ne mutlu türküm diyene)
1881deki sınırları 1981dekilerle karıstıracak kadar geri kafalıdır.
(bkz: rumeli)
(bkz: rumeli türkü)
(bkz: nüfus mübadelesi)
bazıları türkiyede doğduğu, anasından ilk sütünü bu topraklarda emdiği halde vatanı alenen, düşünmeden, göz göre göre satanları görmeyen kör ve cahil insandır. atatürk zambiyada doğdu aslında dense bile günün birinde, herkesten daha fazla türk olduğu gerçeği hiç bir zaman değişmeyecektir.
gerizekalı insandır. türk'ün uluğ başbuğu atatürk bir kuman türküydü.
diyarbakırda doğdu diye ziya gökalp i kürt zanneden insan gibidir. amiyane tabirle; sike sürülecek akıl yoktur kendisinde.

ziya gökalp demişken, pek güzel bir şiiri var üstad'ın konuyla alakalı;

ben türk’üm diyorsun, sen türk değilsin!
islâm’ım diyorsun, değilsin islâm!
ben, ne ırkım için senden vesika,
ne de dinim için istedim ilam...

türklüğe çalıştım sırf zevkim için,
ummadım bu işten asla mükâfat!
bu yüzden bin türlü felâket çektim,
hiçbir an esefle demedim: heyhât...

hatta ben olsaydım: kürt, arap, çerkes,
ilk gayem olurdu türk milliyeti!
çünkü türk kuvvetli olursa mutlak
kurtarır her islâm olan milleti...

türk olsam, olmasam ben türk dostuyum,
türk olsan, olmasan sen türk düşmanı!
çünkü benim gayem türk’ü yaşatmak,
seninki öldürmek her yaşatanı...

türklük hem mefkürem, hem de kanımdır;
sırtımdan alınmaz, çünkü kürk değil!
türklük hâdimine türk değil diyen,
soyca türk olsa da, piçtir, türk değil.
bugünkü türkiye cumhuriyeti sınırları dışındaki türkleri (işine gelmeyenleri) gavur diye nitelendiren insanlarla aynı zihniyete,mantaliteye sahip insandır.
sarı saç ve mavi göz kombinasyonunu* da kanıt göstermeye çalışabilir. ama ne kadar ikna edici olur bilmem...
fethullah gülen de olaya dahil oldu ya, bu kişi yeni zelandalı dese de önemi kalmadı.
tarih bilgisi olmayan insandir...
birine artvin'de\hakkari'de vs. doğduğu için türk diyen insanın tıpkısının aynısıdır.

not: alt kimlikler de en az üst kimlikler kadar milliyetçilik sosuyla bezelidir. ezilen ulus milliyetçiliği goygoyuna kapılıp heyecan yapmayın, aydın olacağım, liberal olacağım derken bir bakarsınız ki o her gün küfür ettiğiniz devlet ideolojisi borazanlarından bir farkınız kalmaz.

milliyetçilik dediğiniz, siyasi kararların; vatandaşlık ekseni yerine köken eksenine göre alınmasından başka bir meret değildir. ısrarla dışlayınız, birey olunuz.
"lan yunan olsa bile sana 5 değil 10 basar" diye cevap verilecek insan. adam ülkemiz için neler yapmış sen ona mı taktın...*
(bkz: ne mutlu türküm diyene)
bakıyım harbiden gerizekalı bi insanmış.
aynı zamanda tüm göçmen kökenlilerin türk olmadığını iddia etmek gibi bir saçmalıktır.
bir zamanlar atalarının anadolu dışında da egemenlik kurduğundan ve balkanlarda yaşamış ve yaşamakta olan türklerden haberi olmayan insandır.

(bkz: osmanlı devleti nin balkanlardaki iskan politikası)
(bkz: victor hugo)
(bkz: mavi gözlü yunan çocuğu)
chp yi kurdu diye atatürk ü solcu haşa komünist sanan insanla aynıdır ve oldukça cahildir. yaşı büyük ise hafif gerilikte olabilir.
(bkz: atatürk e gayritürk diyen cahil insan)
bu arada atatürk oğuz değil kuman türk'üdür.
güncel Önemli Başlıklar