bugün

seksin amaçmı yoksa araçmı oldugunu sorgulayan sorudur.esasen seks araç olmalıdır seksi amaç yaptıgınız an gir-çık tan başka bir bok değildir ve ömrü çok kısa olur.karşınızdakine sizin için seks yapmanın araç oldugunu göstermek yada hissettirmekten bahsetmiyorum.seks yapmanın sizin için gerçekten araç olması durumundan söz ediyorum.tabiki bu durum seksi yeni keşfeden ergen bünyeler tarafından istenilsede pek uygulanamaz.

muhim olan şey seks değil seks yaptıgınız kişiden aldıgınız haz ve ettiğiniz muhabbetten çıkan tattır.öpüşmeye başlanır,sevişilir ve seks yapılır her iki taraf yada taraflardan sadece biri orgazm olduktan sonra geriye kalan zaman da yaptıklarınız,hissettikleriniz,düşündükleriniz,aklınızdan geçenler,ve partnerinize hissettiridikleriniz işin en önemli ve hayati noktalarından biridir.

seks yapabilmek için kendini ciddi bir ilişki içersinde olmaya inandıran ve seks yapabilmek adına kendini ciddi bir ilişkinin içine sürükleyen kişiler,seksten aldıgı haz ve zevkten sıkılmaya başladıgında * ciddi ilişkisi de bitmiş olur ve sonrası bunalım,depresyon falan filan.sonunda yüzük,nişan,nikah,kişisel özgürlüklerin kısıtlanması vs. gibi can sıkıcı ve insanın tüm hayatını sistemli bir şekilde mahveden durumlar olmayacagını bilip,*ama bir yandan da uzun zamandır birlikteymişsiniz ve sanki hiç ayrılmayacakmıssınız gibi hissetmek ve bu durumu kendi içinde güzel organize edebildiğinizde hayatınızın en keyifli günlerini yaşıyorsunuz demektir.

(bkz: sevişmeden sevememek)
bazen amaç,bazen ihtiyaç.
sanat içindir.
freud'a sorsan "amaçtır." der Leukippos'a sorsan "araçtır." der nietzsche'ye sorsan "ya bi siktir git başka işin mi yok?" der. değişir yani. ama ben nietzsche'ye katılıyorum bu konuda.*
seks hem amaç hem araçtır. zevk almak amaç kadını kendine bağlamak için araçtır.
Amacı araca dönüştüren sayılı unsurlardan birtanesidir.
zirveye kısa yoldan ulaşmaya çalışan kadınlar için amaçken, abazan erkekler için bir amaçtır.
piç- tavuk mu yumurtadan çıkar, yumurta mı tavuktan?
horoz- ben s.ker geçerim, gerisine karışmam ulan!
dürtüdür.
evlat: baba sex amaç mıdır, araç mıdır?
baba: sen doğunca durum değişti evlat.
Doğa ve canlılara bakınca seksin araç olduğu açıktır. Bu nesnel bir yargıdır. Diğer fikirler ise öznelliğin ötesine geçemez.
ortalamda ne kadar çok sözlük formatından anlamayan yazarcık olduğunu ortaya çıkartan soru cümlesi. soru şeklindeki başlığa cevap olarak entry yazmak sözlükten siktir edilme gerekçesi değilmiydi diye gece vakti düşündürttü beni.

orgazmına göre seksin amacı aracı değişir. titreyerek orgazma ulaşırsam araçtır. sürekli titretip, titreyemiyorsam amaç bile değildir, ancak sik sok olabilir!!
canın ne isterse odur.
bütün ömrünü bir uçkur muhabbetine kendini kaptırıp geçirenler için tabiki amaçtır. adam için ya da bayan için neyse orgazm hayatta ulaşılabilecek en yüksek mertebedir ama araç olmalıdır tabi cinselliği eşek s.kerek ya da genelevde öğrenen gençlerin yaşadığı bu ülkede nasıl olacaksa? yani seksin araç olması için gençlere bunun doğru düzgün anlatılması falan gerekir. esas konu eğitimdir ve tabudur. tabuların arkasına saklarsan bir şeyi, tabu yasak falan diyerek sağlıklı bir şekilde anlatmassan e doğal olarak o adam ya da kadın seksi ilk keşfettiğinde bu ona dünyada yapılacakların zirvesi gibi gelir ve ondan sonraki yaşamı seks merkezli olur.
otomobil de bir araçtır ama onu satın almak için onu almayı amaçlarız. dolayısıyla hiçbir şey tek başına bir araç olamaz.

anlayana.
seks insanın kendine yakışanı giymesidir.
bir şeyin amaç mı araç mı olduğunu aşağıdaki bakınızda adı verilen şahsiyet en güzel şekilde cevaplandıracaktır.

(bkz: recep tayyip erdoğan)
Amaca ulaşana kadar araçtır.

(bkz: Demokrasi amaç değil araçtır)
(bkz: Tayyip Erdoğan)
Seks el ve goz kordinasyonunu gelistiren bireyler arasındaki grup ruhunu guclendıren sosyal bir etkinliktir.
araçtır. amaç hissiyattır.
(bkz: #6726156)
(bkz: üremek için bir araçtır)
seks sekstir.
-ısınmak için mi yoksa sikmek için mi?
seks ihtiyaçtır, amaç ya da araç değil, seks tuvalete gitmek gibi bir tür yoğunluğun deşarjıdır. gerisi fıtrat.