bugün

rammstein in 1995 cikisli herzeleid albumunden super bir sarki

Komm in mein Boot
ein Sturm kommt auf
und es wird Nacht

Wo willst du hin
so ganz allein
treibst du davon

Wer hält deine Hand
wenn es dich
nach unten zieht

Wo willst du hin
so uferlos
die kalte See

Komm in mein Boot
der Herbstwind hält
die Segel straff

Jetzt stehst du da an der Laterne
mit Tränen im Gesicht
das Tageslicht fällt auf die Seite
der Herbstwind fegt die Strasse leer

hast Tränen im Gesicht
das Abendlicht verjagt die Schatten
die Zeit steht still und es wird Herbst

Komm in mein Boot
die Sehnsucht wird
der Steuermann

Komm in mein Boot
der beste Seemann
war doch ich

hast Tränen im Gesicht
das Feuer nimmst du von der Kerze
die Zeit steht still und es wird Herbst

Sie sprachen nur von deiner Mutter
so gnadenlos ist nur die Nacht
am Ende bleib ich doch alleine
die Zeit steht still
und mir ist kalt
apocalyptica cover'ı şarkının orjinalinden daha fazla popüler olmuştur. nina hagen tarafından seslendirilen cover klibiyle de beni benden alır.
alm. denizci anlamına gelir.
bütün bir dünyanın ateşe verileceğini haber eden rammstein şarkısı. daha sonrasından gelecek onlarca güzel şarkının ilk habercisiydi!

--spoiler--
http://www.youtube.com/watch?v=aOm4JgZn7Sw
--spoiler--
"Komm in mein Boot
die Sehnsucht wird
der Steuermann" yani, "Tekneme gel, Ben en iyi denizciydim bir zamanlar" sözlerini," düş-ülkeme gel, ben en iyi düş-örendim bir zamanlar" olarak değiştirmek istediğim şarkıdır. hatta değiştirdim bilem.
yeni bir yazar.

depremle uyanmış, geçmiş olsun.

(bkz: hoş geldiniz)
-2 karma puani oldugundan düz adam sifati verilmis yazar. cok sinirli olan yazar. anliyoruz hos geldin diyoruz sakin ol sinirlerine hakim ol diyoruz.**
an itibariyle bir bakınız yüzünden çaylak olmuş yazar. sözlüğe geri dönmesi zor gibi görünüyor.
yahudi hayranı yazardır. kardeşim dünyanın içine eden sanki türkler. adamlar ebesini bellesin dünyanın, siz bu adamları savunun. nedir sizin derdiniz?

yahudiler dünyayı becersin biz alkış mı tutalım, şak şakçılık mı yapalım? bu mu istediğiniz.
herhangi bir dinin ya da irkin mensublarina hayran olmayan/olmayacak yazar. ancak yine, herhangi bir dinin ya da irkin mensublarina karsi genellemeci, fasizan tavirlara da asla göz yummayacaktir.
scuba malzemeleri üreticisi bir firma.
oliver ın çok güzel çaldığı rammstein parçası.
nina hagen in ayrı bir güzel söylediği şarkı.
başından sonuna devam eden bas arpeji çok tatlı bir arpej olabilecekken till sesini yumuşatarak yalvarır gibi almanca şarkı söylemeye başlayınca insanı siyah beyaz bir dünyaya götürüyor.
güncel Önemli Başlıklar