bugün

şiddetle kınadığım reklamdır. zaten bu denli itici ve yapay bir kadın dünya markası olmuş pepsiye marka yüzü olabiliyorsa bende vog'a kapak olurum sanıyorum.
pepsinin bittiği andır. o reklamın, kola makinası önündeki ufaklığın iki tane coca colayı ayakları dibine dikip üstüne çıktığı reklamın markasına ait olduğu gerçeği ise gerçekten dehşet verici yahuu. *
henüz denk gelmediğim ve mümkünse hiç denk gelmek istemediğim,yazılanları ister istemez düşününce ortaya seda bağyanlı berbat bir "kuple canım" çıktığını hissettiren * reklam filmidir.
nekadar buruşuk ve yaşlandığını ilk kez bukadar yakından gördüm. keşke kameraya okada yaklaşmasaydı. sabah programındaki mercekli kameraları kullansaymış....
yahu bu reklamcıların basına ne dustu de boyle aptalca ve beceriksizlikle dolu bir reklam hazırladılar.onu gectim seda sayan'a kadar dustu mu de pepsi reklam yuzu olarak kullanıyorlar.
illa turkiye bolgesi icin reklam hazırlayacaktınız , 50 sine yaklasmıs sabahları 1 adet soytarıyla birlikte ortalara cıkıp kadınların beynini yıkayan bir fantezi arabesk sarkıcısını mı yuz olarak sececeksiniz.
pepsi'yi dusundugumuzde genelde gençlerin tukettigi ve genclere hitap eden bir marka olarak biliyoruz ama bu kampanya ve rezil sloganıyla oldukca gozden dustugunu soylemek mumkun.*
S.S:Nabersiniz?
Kadın:10000TL miz olsaydı ne iyi olurdu değil mi oğlum???

Ne alaka lan???O sana nasılsın diyo sen 10bin Tl olsa ne iyi olurdu hee...
O zaman kaç yaşındasın diyenede havalar ne sıcak be cevabını ver *

Bi kişi:Saat kaç?
Aynı kadın:Yok yok hala çok sıcak havalar...
B.K:Tamamda saat???
K:Çok sıcak ama...
B.K:Tamam kaç derece havalar?
K:3'ü 5 geçiyo...*

ve benzeri diyalogların olması durumunda hiç şaşırmayacağım reklam...
detone sesiyle ay inanmıyorum seda hanıııım diye çığıran kadını katletmek istediğim reklamdır. * *
seda sayan'ı kullanarak çok doğru politika izlemiş içecek markası reklamı. inanıyorum ki içecek satışlarını bir anda fırlattı. pepsi seda sayan'la reklam yapacak dendiğinde daha salakça ve kıl bir reklam bekliyordum. ama çok güzel sayılabilecek bir şarkı yaratmışlar.

pepsi'nin şuana kadar yaptığı en etkili reklamdır kanımca. beckam'lı britnetli reklam bu ülkede kimseye bişey hissettirmiyor ki. neden onların reklamını yaptın yıllarca boş yere para saçtın.

aslında reklamın başarısındaki sebep seda sayan'la hiç alakası yok. hatta seda sayan negatif bir imaj yüklemiş reklama. ancak seda sayan yerine aynı sarı saçlı, aynı şarkıyı söyleyen ünlü olmayan bir kızımız gözükse çok daha iyi olurdu. reklamın başarısını sağlayan aslında farklı bir reklam olması. yani sözlükte bile hakkında 7 sayfa yazı yazıldığına göre pepsi'ye bir farkındalık yarattığı belli. ben bile markete gidince pepsi istiyorum son zamanlarda. seda sayanla alakası yok. aslında pepsi'nin yapması gereken benzer tarzlarda ama ünlü isimlerin olmadığı, içinde futbol olmayan aileye yönelik reklamlar yapması. coca-cola yıllardır aile temasını kullanarak insanları sömürdü. pepsi'de buna alternatif olarak ortaya çıkabilir.

sonuç olarak pepsi için güzel bir başlangıç denebilir bu reklama. bu çizgiden (ama seda sayansız) devam ederse güzel, yok eğer ben bekım'lı, bıritney sıpirsl'li reklamlarıma devam edecem derse hem vaktine hem kendine yazık eder, coca cola türkiye çalışanlarını sevindirir. çünkü o tarz dünya yıldızlarının olduğu reklamlar kimseye bişey hissettirmiyor, reklam körlüğü oldu artık onların olduğu reklamlara karşı.
braun silk epil reklamındaki gavat beyden bile iticidir. hele o son "pepsi" deyişinde bi arabesk tınısı var ki insanın tüyleri diken diken oluyor. diğer kadın ve sevimsiz oğlunaysa hiç değinmeyeceğim kuzum.
istediği zaman reklamlarında michael jackson, britney spears, beyonce, pink, enrique iglesias gibi dünya starlarını oynatabilen firmanın türkiye'ye layık gördüğü muamele.
bazen verir beklediğini, sen yeter ki belli et istediğini..
(bkz: yuh ezberlemişim)
hele bi de şişirilmiş dudaklarını kameraya yaklaştırıp gerdan kırarak peaaaeepsiiii deyişi yok mu şöyle dondurup saatlerce bakacaksın o sahneye acaba özel bi çaba sarfediyo mu, nerden zorluyoda o ağız o şekli alıyo? üstünde düşünülesi bi hal.
(bkz: kohontorumuz yohk ki)
Pepsinin "sabah sabah seda sayan" programını izleyen insanları hedef kitle olarak belirlemesidir.
pepsi almamama sebep olan über-itici reklam.
pepsi haftalık genel kurul toplantısı...

arkadaşlar, pepsi yönetim kurulu olarak ilan ediyorum ki, biz şirket olarak bu işlerden sıkıldık. nasıl rezil olabiliriz ? satışlarımızı nasıl düşürebiliriz ? ne yapalım ? görüşleriniz nelerdir ?

x kişisi: reklamlarımızda seda sayan' ı oynatalım !

kappov ! iyi fikir !

böyle bir şey olsa gerek....
pepsinin bizi şaşırtmak istediğini ümit ediyorum.
görünce acilen değiştirdiğim pepppsiiiy şeklinde bi girişi olan iğrenç bir reklam filmidir.
çoğu insanın artık pepsi içmemesine sebebiyet veren reklam.reklam dediğime bakma korku filmi gibi pepsi diyince insan korkuyor.
seda sayan'ın kola kazanının içine tükürmediği sürece bende sorun yaratmayacak reklamdır. sonuçta elimde kumanda var değ mi?
pepsi'den tiksinti duyma sebebi olmuştur.
(bkz: azalarak bitsin)
iğrenc otesı bır reklam. hele o seda sayanın dudak hareketı cok ıtıcı...
küresel krizin pepsi'yi de vurduğunu gösteren reklamdır. zira shakira, beckham, henry gibi isimlerle çekilen reklam filmlerinden sonra seda sayan'a düşmenin başka bir açıklaması olamaz, olmamalı.
pepsiden soğumama sebep olan reklam şeysi.