bugün

izmir deki depremde az once dogan apartmanindan son cikarilan cansiz bedenin sahibi. gercekten cok guzel kizmis mekanin cennet olsun melek kardeşim.
görsel
izmirdeki depremde doğanlar apartmanı enkazı altında kalan ve yaşamını yitiren iyte öğrencisi. 3 gündür güzel bir haber bekliyorduk ne yazık ki olmadı. Niye bu başlığı açtım şimdi? Ne bileyim bir yerlerde bu güzel kardeşimizin bir ismi, bir izi kalsın istedim. insan onu hatırlayan son insan da öldüğünde hiç yaşamamış gibi olur. Sözlük olduğu müddetçe o da yaşasın unutulmasın istedim. ihmalde dahli olan bir şerefsiz şans eseri buraya girerse bir katilin nasıl bir şey olduğunu görsün istedim. Toz toprak çabuk silinir gider de ele bulaşan kan bir ömür yıkasan da çıkmaz. Biz bu pislikte kaldık sen nurlar içinde uyu güzel kardeşim.
Sanki çok yakın bir arkadaşımı kaybetmişim gibi üzgünüm ve boşlukta sallanıyor gibi hissediyorum. Günlerdir sesini duyurmak dikkatleri üzerine çekmek için yüzlerce Tweet attık artık aileden birisi gibi hissetmeye başlamak elimizde değildi. Çok umutluyduk saatler günler geçmiş olmasına rağmen ama olmadı. Dualarımızı asla eksik etmedik ama maalesef kurtulamadı.
Karanlıklar içinde kaldın, aydınlıklar içinde uyu güzel kız.
görsel
belki de karşılaşmıştık... mekanı cennet olsun.
Yazık olmuş.
Gencecik, hayat dolu bir Genç kız...

Allah rahmet eylesin.
benden başka bir şehirde, yolda görsem tanımayacağım birinin ölümüne bu kadar üzüleceğim hiç aklıma gelmezdi. çok üzgünüm. aklıma binbir türlü soru geliyor. hepinizin geliyordur. acaba çok mu karanlıktı? hareket edebildi mi? nefesi çok kesildi mi? aklına neler geldi kim bilir o son anlarında. belki ailesi, arkadaşları, okulu, sevdiği insan... tamam kader kader de kim böyle ölmek ister ki. kurtarılanların mutluluğu bir yana ben yitip giden bunca insana haberlere baktıkça kahroluyorum.
bircok olum gibi seda’nin olumu de beni cok etkiledi. umutluydum gercekten cok umutluydum. enkazdan sag salim cikarildi yazisini gormek icin surekli kontrol ediyordum sosyal medyada. ilk ogrendigimde kabul edemedim kesin degildir ya dedim ama maalesef kesindi. gercekten bir insan tanimadigi bir insan icin ancak bu kadar uzulebilirdi.

karanlikta cok direndin cennetin aydinliginda huzurla uyu seda.
instagram, seda dincer gibi depremde vefat eden insanlarin instagram hesaplarini anitlastirmis. garip hissettim.
görsel
öyle bir kız ki tanımaya gerek yok sanki; yüzüne, gülüşüne, o dupduru güzelliğine bakınca "bu kız kimseyi kıramaz" diyorsunuz zaten. melek gibi bir kız ya. ben de çok umutluydum ama işte mukadderat... ikizler gibi, yok olup giden 3 kişilik küçükyumuk ailesi gibi, babaanneyle 4 torunu gibi ve daha niceleri gibi seda da içimize ateşi düşürdü. hiç tanımayan bizler bu kadar üzüldüysek ailesini düşünemiyorum. babanın cenaze başındaki bitkin halini gördüm, tariften varesteyim. bu taptaze canın, hele de böyle dramatik şekilde, yitip gitmesine dayanmak için vallahi sabırdan bir dağ gerek. Allah yardım etsin, o sabırdan bol bol ihsan etsin sevenlerine.

yaktın içimizi seda, vardığın yer cennet olsun güzelliğim.
genç ve trajik bir vefat. bize inna Lillâhi ve innâ ileyhi Raciun demek düşüyor.
allah rahmet eylesin. mekanı cennet olsun.
Huzurlu uyu Seda, bütün okul senden güzel haber bekledik. Çok üzgünüm.
çok güzel bir kızımızmış. mekânın uçmağ olsun güzel kız. huzurla uyu.