bugün

boktan bi durum.
(bkz: sağcı erkek solcu hatun beraberliği)
(bkz: aramaya inanmak)
Bir kadın ile bir erkek birbirine nasıl aşık oluyorsa,
bir solcu ile bir sağcı da birbirine aşık olabilir.

Yürür mü? yürümez. ayakları var mı ki? yok.
tam teri olsa kesinlikle mutlu olamazlar diyeceğim ama bu durumda üst biter dediğim ilişki.
cami ve meyhanenin yan yana durması.
görüşler kişilerin düşüncelerine ve hayat tarzlarına göre şekilleniyorsa şayet yürümeyecek olan ilişkidir.
aşkın akla değil de kalbe hitap ettiğinin göstergesidir. ama bir süre sonra ilişkide kopukluklar başladığı zaman, işin böyle yürümeyeceğini tahmin edip yollarını ayırmak zorunda kalırlar.
(bkz: hatırla sevgili) dizisinde işlenmişti sanki böyle bir şey, neydi karakterlerin isimleri. *
bir arkadaşımda tanıklık ettiğim bir eylemdir, ama neden olmasındır ayrıca.
(bkz: zıt kutuplar birbirini çeker)
(bkz: camide rakı içmenin ispanyolcası)*
ben de uzun uzadıya bir entry beklerdim. bamya kadar bir tanım yapmış yazar. bir olay felan beklerdim..

neyse var böyle bildiğim bir olay. hoca solcu anlatıyor:

sağcı çocuğun teki bu solcu kıza aşıkmış, kızın ismi şadiye miydi neydi? ama ş harfi ile başlarmış işte.. oğlanın soy adı da "meyveş". bu üniversitedeyken hep soy isminin son harfini büyük yazarmış.. gözü sınıfta ondan başkasını göremezmiş..

ee nolmuş? şadiye şimdi evli ve çoluk çocuk sahibi, bizim solcu hoca da arada arar takılırmış,

"noldu senin meyveşe" diye, beraberce gülerlermiş işte...
bu da benim bir anımdı..

o değil de sonuç aynı hep..
ortada aşk gibi en güzel bir duygu var iken, insanlar fani fani ideolojilere takılıp birbirlerini reddediyorlar.
yazıklar olsun..
biziz, mutluyuz.
solcu kız, aslında solcu bi kız değildir ..
Düşüncelerini, siyasi görüşlerini vb birbirleriyle paylaşmazlarsa sorun olmayacak durumdur. Yeyip, içip, gezip, eğlenip, sıkılınca ayrılırsanız olur. Neden olmasın. Ama bir ömür geçirmek isteyenler hayal kırıklığına uğrayacaktır kanımca.
ortak payda iman gücü olursa eğer görüş fazlalığının bir sakıncası olmaz; bir noktada bile olsa kesişmek esastır.
hatırla sevgiliden alıntıdır

+acaba hitler ve stalin fikirleri uğruna binlerce aşkı bitirdiğini bililer mi?

solcu sevgilisinde ayrılan gencin söylemi.
dini bütün, namazında niyazında, mutaassıp bir solcu hanımla, emeğin kutsallığına, sosyal demokrasi ve hakça bölüşüme inanmış, "işçiler kardeş patron kalleş"diyen çember sakallı, şalvarlı bir abinin ortaya çıkmasına neden olabilir...
banko aşk.
denedim biliyorum.
nolursa olsun sevgi o kadar yüce ki, ne görüşler ne aileler.
kimse engel olamaz.

" ne yani bizim görüşümüz mü kurtarıcak dünyayı"
klasik dizi senoryosudur.
bu tür dizilerde, yapımcı sağcı ise solcu, solcu ise sağcı taraf kötülenir.
erkek sözünü geçirirse kızı döndürebilir çünkü sağcı bilgilidir solcu solun anlamını bilmez
cahili kandırmak kolaydır
yürü sağcı kim tutar seni *
(bkz: yavaaaaşşş)
(bkz: hemen gaza gelip kıza tokat atma)