bugün

Kitabı da ayrı bir güzeldir.
imkansız hamle.
görsel
Tanıdıkla oynayınca keyifli. Bir yandan hamleyi düşünüp bir yandan konuşunca karşıdakini daha iyi tanıyormuşsunuz hissi veriyor nedense.
Oynarken öleceğim diye korktuğum oyun.
Baya köreldik bu aralar biraz zaman ayırsak iyi olur. Hem meşkale olur.
iddiali birisi varsa gelsin beklerim daha yenen çıkmadı.s
abimle çocukken babamı yenince hep ödül aldığımız oyun.

lakin tabi on oyunda bir anca yenebilirdik babamı. eğitmenimiz babamızdı.
1.sınıfta başladığım ve hala oynadığım süper bir strateji oyunu çoğu strateji oyunun kaynağıdır.
spis kalesi gibi diyorum, siz anladınız..
turnuva olursa şampiyon olarak katılacağım oyun.

bu arada arkadaslar bu oyunda derecesi olmayanı dövüyorlar kimse derecem var diye övünmesin
... işte o zaman bir rembrant, bir beethoven, bir dante, bir napoleon hakkında en ufak fikri olmayanın, kendini büyük bir insan sanması aslında o kadar kolaydır ki. bu çocuk duvarlarla çevrilmiş beyninin içinde yalnızca tek bir şeyi biliyor, aylardır tek bir satranç oyununu kaybetmediğini; ve dünyamızda satranç ve para dışında değerler de bulunduğundan haberi olmamasından ötürü, kendisinden etkilenmesi için her türlü nedeni var.

rafta gülümseyip durduğu halde ancak okumuş olmama utandığım stefan zweig kitabıdır.
Edgar allan poe'ya göre zekadan çok gözlem ve konsantrasyon oyunudur. Kazanmak için çok zeki olmak değil dikkatini iyi bir sekilde odaklaman gerekir ki ufak bir dikkatsizlik durumunda yenilebilirsin.
Şu sıralar deli gibi oynadığım oyun. Elo'mu 1200 civarına çekip oradan yürürüm umarım. En güzel mat bence boğma tarzı olan matlardır. Hele birde atlarla yapılırsa tadından yenmez.
görsel
boş beleş faydasız oyun.
Oynamayı sevmiyorum.
Kitabını okudum.
Filmine gitmedim.
ilkokulda fena halde kafayı bozduğum, beni saatler boyunca masadan kaldıramayan ve il birincisi olmamı vesile olan harika bir oyun . Maalesef lise ye geçtikten sonra karı- kız muhabbeti ergenlik falan derken satrancı saldık
Seçenekler hakkında:
Satranç tahtasında 2 taraf birer hamle yaptığında 400, 2 taraf ikişer hamle yaptığında 72.084 ve 2 taraf üçer hamle yaptığında 4 milyondan fazla seçenek vardır. 2 tarafın yaptığı dörder hamleden sonra 318 milyar seçenek vardır. 2 tarafın yaptığı 40 hamleden sonraki seçenek sayısı dünya üzerindeki hesaplanabilir elektron sayısından fazladır.
Korktum.
ana sınıfındayken tanımadığım bir hoca, sınıfa santranç tahtası getirmişti ve sınıfta herkes etrafına doluşmuştu. bir süre sonra sıkılıp bu ne diye ağlamaya başlamıştım. *
Mafya dizilerinde ciddiyeti temsil eden oyun.
Mafya dizilerin de laf sokarken atar gider yapılırken oynanan oyun.
zeka geliştirdiği bir iddiadan ibaret olan spor. evet.
(bkz: ukd)