bugün

96 kişilik mevcudunun %25 i fetöcü çıkmıştır. eğitimlerinden anladığımız kadarıyla en önemli mottolarından biri yanındaki arkadaşını yarı yolda bırakmamak olan bir tim için yıkıcı olmuştur. ama kalan sağlar bizimdir. zor zamanlar geçiriyorlar ama psikolojik dayanımı yüksek bir tim, atlatacaklardır.
amerikan sınav sistemi. ilk başlarda bir deneyim dedim ha matematiği basittir de şusuda busuda fakat sonra fark ediyorsunki iş matematik testi kısmında değil reading testin kısmında. Bundan ötürü hiçbir şey kolay değil bu sınav da zor o sınav da zor...
1963 yılından beri faaliyette olan; Türk Deniz Kuvvetleri, Sualtı Taarruz Grup Komutanlığına bağlı komanda birliğinin kısa adıdır.
(bkz: sat komandoları)
(bkz: sat komandosu)
Genellikle üniversitelerin yabancı uyruklu öğrencileri alması için istediği sınav. Amerikada yılda 7 defa ülkemizde ve diğer ülkelerde ise yılda 6 defa yapılır.

Bu sene gireceğim inş dua edin knklar.
sat amerika'da üniversite okumak isteyenlerin girdiği sınavdır. Sınavın içeriği okuma, yazma ve matematiktir. Son derece kolay matematik soruları içerir, sınava hesap makinesiyle girmeye izin vardır.
insan azmanı komandoların timlerinin adı.
ing: satelline nin kısaltması.
uydu demektir.
Açılımı "Su Altı Taarruz" dur. Ülkemiz bu alanda çok başarılı askerler yetistirmektedir ayrıca.
ingilizce'de sit* fiilinin geçmiş zamanı.
amerikanların "daha 4 ay var, ne çalışıcam yea." diye baktıkları sınav.
satmak fiilin astar almamış kökü, sat-
Su altı taarruz ifadesinin kısaltılmışıdır. TSK'nın özel eğitime tuttuğu askerlerdir. Su altında taarruz ve savunma konularında özel eğitim alırlar.
matematik bölümü inanılmaz derecede kolay olan, amerikan üniversitelerine girmek istiyorsanız girmeniz gereken bir sınav. abd'nin öss'si işte. açılımı: scholastic aptitude test.
lys ve ygsnin amerikan versiyonu.
(bkz: sat 1)
(bkz: sat 2)
(bkz: PSAT)
Pre-SAT
satış artırma tekniklerinin kısaltılması.
(bkz: su altı taarruz)
(bkz: sozluk abaza team)
amerikan çocuklarının baş belası üniversiteye girmek için gerekli olan sınav. burdaki öss gibi bişiy. çoktan seçmeli sorulara doğru cevap vermeye çalışıyorsun, yüksek puan yapanlar iyi üniversiteleri kapaklıyor işte.
2006 dan itibaren sat 1, sat reasoning test; sat 2 ise sat subject tests olarak isim değişikliğine uğramıştır.
(bkz: satel)
kıs. (bkz: satellite)
gebelik takviminde cok sık karsılasılan kısaltma.
son adet tarihi demektir.
beklenen dogum tarihi ve gebelik haftası icin bilinmesi oldukca onemlidir.
amerika'da universitelerin girmek icin istedikleri testtir, iki tane turu vardir: sat 1 ve sat 2 diye. sat 1 verbal ve math kisimlarindan olusur. math kismi ortaokul ogrencisi ayarinda olup verbal kismi essek gibi zordur, bunyelere zarardir, 'ben ingilizce bilmiyor muyum yani ulean!' dedirtir. hele sat 2 verbal kismi nelere kadirdir, bakin hic girmiyorum. ama bu 2. verbal da kompozisyon da vardir.
sat 2 de konusuna gore testler vardir. genelde 3 konu alinmasi istenir sat 2 den. onu da kaliteli universiteler ister. birisi bu bahsettigim verbal'dir alinan. benim aldigim math 1 ve math 2 de secenekler arasindadir. bu math, ler gittikce zorlasip lise seviyesine cikar. lise matematik mufredatindan sorunu olmayan insanlar kolaylikla 800 cakabilir. (max. puandir 800, min ise 200'dur.) kimya fizik ispanyolca gibi farkli konulari da vardir testlerin...
kisisel tavsiye olarak surunmeyin robert kolejinde sinava girmek icin, baymayin o kadar parayi. pasa pasa gidip turkiye'de okuyun, oss'ye rahmet okuyun.
scholastic aptitude test

amerikan universitelerine girmek icin gereken zimbirti.
güncel Önemli Başlıklar