bugün

japonyada ve çin halk cumhuriytinde en çok kullanılan renktir.
kıvanç tatlıtuğ abimizdir.
Bir jehan barbur şiiri.

https://open.spotify.com/...si=mzvpnwkdQL6Cm01bYTgW-w
lalelerin rengi.
güzel bir renktir insanın içini açar ama çok fazla tercih edilmez.
Küçükken en sevdiğim renkti, anneme anneanneme pantalonumu bile sarı aldırdığımı hatırlıyorum.
Büyüdükçe sevmez oldum, sarı bir kazağım falan hiç olmamıştır mesela. Şu anda favori rengimse mor.
iç açıcı bir renk.

edit: günün ilk entrysini giremesem de sanırsam ikincisini girmeyi başardım. hadi bakalım.

sonradan gelen edit: günün ilk entrysini girmişim.
Saçlarımın rengidir.
sonbahar ve rüzgarın rengi gibi gelir bana. biraz hasret biraz gurbet kokar.

hazandır, hüzündür, ikindi vakti gibidir. ve akşamın gelişini, gençliğin elden gidişini temsil eder. biraz soğuk daha çok geç kalınmışlığın rengi.
canlılığın rengi. bunun yanında geçiciliği temsil eden sarı rengini tercih edenler istikrarlı bir kişi gibi algılanmayabilirmiş, kaynak da belirteyim: https://kulturveyasam.com...nizde-birakacaginiz-etki/
lacivert!
görsel
ermenice "dağlı" demek.
hamiş: yavuz bingöl'ün meşhur ettiği türkü vardır "sarı gelin", aslında "dağlı gelin" olması gerekmektedir, türkünün orijini ermenidir.
Lacivert-kirmizi ikisinide dene tarafını seç.
insan gözünü en fazla yoran renk.
Kendisine hastalık, ayrılık gibi anlamların yüklenmesinin büyük bir haksızlık olduğunu düşündüğüm renk. Ne istiyorsunuz mis gibi renkten ya? Seviyoruz seni sarı, üzülme.
dalga boyu ~565-590nm aralığında olan radyasyon.
Ben düşündüm de, Sarı’nın mezarına gitsek, birlikte. Yani hep beraber. Şarap da aldım. iyi olur diye düşündüm.

(bkz: tabutta rövaşata)
En sevdigim renk. Renk olarak sevilmesi gerekenden fazla sevdigim bi renk. Bi renk olsaydim sarı olurdum. Sarı bi insan olsaydi da ben olurdu.
kırmızıya en çok yakışan renk.
aralarında kırmızı ve mavininde bulunduğu ana renklerden diğeri.
sari, siyah ve beyaz aynı anda kullanılandığı zaman power point sunumlarinda cok etkili oluyor. sari dikkati yeterince çekiyor bazen gorsel kullanmaya bile gerek kalmiyor. ciddi ve etkili bir tema oluşturmak istendiği zaman yeterli ölçüde kullanılandiginda velinimet olan renk.
sevdiğim kız tenidir. aslında sarışın ama olsun sonuç itibariyle sarıdır.
Layciveeeert! Heyoooo
şehrin insanı haberdar değil mi bu öldüresiye sıkıntıdan?

gibi vurucu bir dizeye sahip olan, çok sevdiğim jehan barbur şiiri. gerçi her dizesi vurucu benim için; yere dökülen baldan tut, gar sabunu satan adamı düşleyen serviye. portakal kabuklarından, gelin çiçeğine.