bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  1971 darbesinin oluşmasında kendisinin ve dev-genç örgütünün diğer üyelerinin de payı olduğunu itiraf eden eski tüfek devrimcilerdendir. kendisi ile yapılan ve darbeyi de ele alan röpörtajı için ;

  http://www.aksiyon.com.tr/detay.php?id=23160
  ... kara hilal
 2. 2.
  gerçekte deniz subayı olan dev gençli devrimci. bu yüzden ordudan atılmaya ve büyük işkencelere maruz kalmıştır.69 subay bildirisini ali kırca ile birlikte hazırlamıştır. deniz gezmişle birlikte çalışmıştır.nur sürele evlenip boşandı şimdilerde kendine yakışmayan işler yapmakta
  -1 ... bahtsiz medeni
 3. 3.
  Dev-Genç kurucularından.
  ... erhnksgn
 4. 4.
  shp parti meclisi üyesi.aşağıdaki bakınızların hepsi doludur efendim.

  (bkz: partizan yolu)
  (bkz: 9 mart 1971 darbe tesebbusu)
  (bkz: 69 subay bildirisi)
  (bkz: isyan ve tevvekül)
  (bkz: enver kuray)
  (bkz: http://tr.sevenload.com/v...e-imdiki-Zaman-Sarp-Kuray)
  ... orloff
 5. 5.
  70'li yılların ortalarında partizan yolu örgütünün kurucusu. şimdilerde süvari dergisine yakınlığıyla bilinmekte ve shp çatısı altında çalışmalarını sürdürmektedir.
  ... kisil
 6. 6.
  bugün 21.20 de kanal a da izleyebilirsiniz kendisini.

  edit:programın en etkiliyici kısmı hiç süphesiz su minvalde gerçekleşen dialogtu.

  alper tan :sayın sarp kuray.büyük bir ihtimalle bir kac gün içinde cezaevine konulup 7.5 yıl hapis yatacaksınız.buna rağmen türkiyenin meselelerine halen ilgilisiniz.hiç bir karamsarlık görünmüyor sizde.bu metanetli halinizden etkilenmemek mümkün değil.bunuda seyircilerimizle paylaşmak istedim izninizle.

  sarp kuray:gençliğimizden beri bir türkü tuturduk.mücadelemiz türkiyenin daha demokratik bir ülke olması.bizi ayaka tutan güç budur.ne hapishaneler ne idam sehpalarının gücü bize yetmez.63 yaşımdayım.ömrum el verirse cıkar bastonumla mücadeleme devam ederim.el vermezse..

  gözleri buğulanır..program biter..
  1 ... orloff
 7. 7.
  Derin devletin abdullah çatlı gibi eski faşistlerden değil de kendisi gibi solculardan oluşması gerektiği fikrini savunmuş. 80 öncesi sol örgütlerde 80 sonrası mafyatik örgütlenmelerde rastlanan kişi.

  ayrıca başını çektiği silahlı örgütlerde örgüt militanlarını kötüye kullanmakla eleştirilmiş ve kendi örgütünün dahi tolere edemeyeceği davarnışlarda bulunmuş kişidir.

  sağcı bir faşistle arasında bulunan ideolojik fark otoriteyanlık mevzusunda hemen hemen yok gibidir.
  -1 ... neandertal
 8. 8.
  (bkz: sarp koray)
  1 -1 ... steril mikrop
 9. 9.
  sky türk'te öteki tanık programına konuk olmuş ve geçmişte yaşadıklarını tüm açıklığıyla anlatmış kişi. ek olarak galiba nickimin* sebebi insan.
  1 ... sarp
 10. 10.
  iSTANBUL 1 NO'LU DGM'DEKI DURUSMAsında savunmasını sedyede yapmıştır.
  3 ... adini unutan adam