1. 1.
  1971 darbesinin oluşmasında kendisinin ve dev-genç örgütünün diğer üyelerinin de payı olduğunu itiraf eden eski tüfek devrimcilerdendir. kendisi ile yapılan ve darbeyi de ele alan röpörtajı için ;

  http://www.aksiyon.com.tr/detay.php?id=23160
  ... kara hilal
 2. 2.
  gerçekte deniz subayı olan dev gençli devrimci. bu yüzden ordudan atılmaya ve büyük işkencelere maruz kalmıştır.69 subay bildirisini ali kırca ile birlikte hazırlamıştır. deniz gezmişle birlikte çalışmıştır.nur sürele evlenip boşandı şimdilerde kendine yakışmayan işler yapmakta
  -1 ... bahtsiz medeni
 3. 3.
  shp parti meclisi üyesi.aşağıdaki bakınızların hepsi doludur efendim.

  (bkz: partizan yolu)
  (bkz: 9 mart 1971 darbe tesebbusu)
  (bkz: 69 subay bildirisi)
  (bkz: isyan ve tevvekül)
  (bkz: enver kuray)
  (bkz: http://tr.sevenload.com/v...e-imdiki-Zaman-Sarp-Kuray)
  ... orloff
 4. 4.
  70'li yılların ortalarında partizan yolu örgütünün kurucusu. şimdilerde süvari dergisine yakınlığıyla bilinmekte ve shp çatısı altında çalışmalarını sürdürmektedir.
  ... kisil
 5. 5.
  bugün 21.20 de kanal a da izleyebilirsiniz kendisini.

  edit:programın en etkiliyici kısmı hiç süphesiz su minvalde gerçekleşen dialogtu.

  alper tan :sayın sarp kuray.büyük bir ihtimalle bir kac gün içinde cezaevine konulup 7.5 yıl hapis yatacaksınız.buna rağmen türkiyenin meselelerine halen ilgilisiniz.hiç bir karamsarlık görünmüyor sizde.bu metanetli halinizden etkilenmemek mümkün değil.bunuda seyircilerimizle paylaşmak istedim izninizle.

  sarp kuray:gençliğimizden beri bir türkü tuturduk.mücadelemiz türkiyenin daha demokratik bir ülke olması.bizi ayaka tutan güç budur.ne hapishaneler ne idam sehpalarının gücü bize yetmez.63 yaşımdayım.ömrum el verirse cıkar bastonumla mücadeleme devam ederim.el vermezse..

  gözleri buğulanır..program biter..
  1 ... orloff
 6. 6.
  Derin devletin abdullah çatlı gibi eski faşistlerden değil de kendisi gibi solculardan oluşması gerektiği fikrini savunmuş. 80 öncesi sol örgütlerde 80 sonrası mafyatik örgütlenmelerde rastlanan kişi.

  ayrıca başını çektiği silahlı örgütlerde örgüt militanlarını kötüye kullanmakla eleştirilmiş ve kendi örgütünün dahi tolere edemeyeceği davarnışlarda bulunmuş kişidir.

  sağcı bir faşistle arasında bulunan ideolojik fark otoriteyanlık mevzusunda hemen hemen yok gibidir.
  -1 ... neandertal
 7. 7.
  (bkz: sarp koray)
  1 -1 ... steril mikrop
 8. 8.
  sky türk'te öteki tanık programına konuk olmuş ve geçmişte yaşadıklarını tüm açıklığıyla anlatmış kişi. ek olarak galiba nickimin* sebebi insan.
  1 ... sarp
 9. 9.
  Adı sarp kuray olan şahıs, günümüzün zenginler listesinde, ismen olmasa bile yer edinen kişidir. Bir zamanlar turkinvest vardı aracı kurumdu. Bu şahısta bu kuruma ortaktı kurum sahibi kişide Nasrullah ayan'dı şimdi isviçrede yaşıyor. Kısaca en iyi komünist en zengin kişi manası demektir. Hani bunlar derlerya şu zırvaları "halk kardeşliği" yok eşit dağılım yok emeğin karşılığı palavralarını ama diğer yandanda malı götürürler kısaca bu gibi şahısları abartmaya gerek yok. Biraz geçmişlerini inceleyin kimlerle akraba soy bağlarında kimler var, bakın neler çıkacak karşınıza onun için bu şahısların gözünde sağcılık solculuğun ve diğer çöp ideolojilerin hiç bir değeri yoktur. Tek değer dolar'dır geriside maval, masal okumadır.
  1 -1 ... goliaht
 10. 10.
  bir televizyon programında bizzat kulağımla duyduğum şu cümleleri sarfetmiştir: "bir devrimci olarak dünyanın en büyük devrim lideri hz. muhammed'i hep göz ardı ettik. hiç ondan ders almadık. halbuki ondan öğreneceğimiz çok şey vardı"
  ... tatarkemal