bugün

erkeklerin de kadınların da çekici dış görünüş ve şamata yapmaya önem verdiği günümüz dünyasında büyük bir çoğunluğun umursamadığı ilişki biçimi. az çok yakışıklı, güzel ol, espri yap, gülecek bir şey anlat çıkarsın da sevişirsin de rahatlıkla. ötesi yok.
rastlanmayan ilişki biçimi. mesela bol kitap okuduğunu, astroloji ile ilgilendiğini, sinemaya bayıldığını bildiğim, vintage giyinmeyi seven iki kızın da sevgilisi kültürsüz ve uzun boylu tiplerdi. nerede olduklarını bilmiyorum bu sapyoseksüellerin ama sanırım çok iyi saklanıyorlar ya da gizli dernek olabilirler. çünkü göremiyorum. yoklar yani.
işte bu en sevdiğim, herkes zekayı çekici bulduğunu söyler havalı görünmek için ama misal erkekler için derin bir yırtmaç, göbeği açık, omuzu açık, göğüs dekolteli frikik vermeye müsait bir elbise giyen kadın gördüğünde o erkek için zekayı düşünmeyi geçtim, kendi zekasını bile çıkarıp bir kenara koyabilir o kadın için.
Sapyoseksüellik içinde yeterince hayvanlık bulundurmayan naif bok kelebekleri için uydurulmuş bi kavramdır aşkodaşlar.
kadin icin guclu bir erkegin kollariyla kendisini kavramasini hissedene kadar, erkek icin instagrama girene kadar surer.
komunizmin para bulana, feminizmin koca bulana kadar surmesi gibi.
pelinsuların hepsi sapyo oldu, bir moda çıktı ya amk.

ama nedense einstein şöyle çekici, hawking gelsin beni öpsün, richard dawkins'i yalarım diyen bir kız yok ortada. hepsi kıvanç tatlıbüllük hayranı.

bunlar hem yakışıklı, hem zeki, hem hoşsohbet, hem sadık, hem zengin olsun istiyor. bunu da sapyoluk zannediyor.

öylesi varsa gelsin beni siksin amk. şaka şaka.
Tanim eksik kanimca. Iq 160 diye tabi ki etkilenebilirsin ama fiziksel cekimin onemsiz oldugunu savunamazsin. Kimse ter kokan bir beyinle sevismek istemez diye düşünüyorum.
Biraz şişirilmiş bir kavram.
Gerçek sapyoseksüelliğin var olduğuna inanmıyorum. bilinçaltı insanları sağlıklı olduğuna inandığı genleri taşıyan kişilere yönlendirir. Ve yüksek zeka bir sağlık veya hayatta kalmayı ciddi anlamda kolaylaştırıcı bir gösterge değil.
hiç tanımadığın bir insandan bile sırf zeki diye tahrik oluyorsan bu sapyoseksüelliğin tanımına girer ve sanmıyorum kimsenin stephen hawking'in bir konuşmasını dinleyip onunla sevişmek isteyeceğini. Sert bir gerçek, fazla açmak istemiyorum ama adamın durumu malumdu.
Yani salt zekadan tahrik oluyorum diyen insanlar boş yapıyor, birini içgüdüsel olarak çocuğunun annesi ya da babası olarak düşündüren şeyler kadınlar için anaçlık ve bunu gösteren fiziki özellikler, erkekler için koruyuculuk ve bunu sağlayabilecek fiziki özelliklerdir. Elbette bu kadar basit değil ama temeli bu. Bunun yanındakiler sosyalleşmenin getirdiği birkaç istekten ibaret.
Şahsen bir şeyler öğrenemediğim insanlardan çok etkilenmem ben, oturup biriyle muhabbet edebilmem için belli bir zeka seviyesinde olmalı. Fakat işin özü bu değil. Dolayısıyla bence sapyoseksüellik biraz uydurma bir kavram. Olası değil demiyorum ama aynı zamanda da gayet olmayası.
Türk kızlarının yüzde 95'inin içinde bulunduğu, zekaya aşık olma, etkilenme hali. Ama örneğin Stephen Hawking kadar zeki ama aynı yakışıklılıkta olsanız yüzünüze bile bakmazlar tamam mı sizi çirkin çomarlar. Yakışıklı bir sapyo olmanız lazım. işinize geliyorsa.
(bkz: zekaya ıslanmak)
(bkz: zekaya kaldirmak)

Keyiflenmek, hoşlanmak, haz almak değil; baya baya azmak, kudurmak, zonk zonk zonlamak, tir tir titremektir.
Karşı cinsin, düşüncelerini ve zekasını sevme ve bunlardan haz alma durumudur. Var bir tane yazar ama söylemem.
Mantıklı olandır.
connected2me'de bazı kızların seks kelimesi taratıldığında profili görüntülenebilsin diye biyografi kısmına yazdıkları kelime.

Aha aha ya.. Gülüyorum..
Bende azcık var ondan. Ben aklı başında, zeki insanları severim.
Parası olan adamlarla çıkmak isteyen kaşarların arkasına sığındığı cinsel eğilim.
Durumun özeti ; Bu sapyoseksüellik belki bana yakışmıyor ama kıvrak zekandan sen suçlusun
Genelde bu kişilerin zeka tipi intj olmaktadır.
intj intj'yi çeker.
Saphio-zeka kelimesinden gelen, "cinsel uyarılması partneriniz zekası tarafından gerçekleştirilmesi" olan. Bir nevi beyin seksi. Karşı taraf, sizi cinsel yönden, konuşmasıyla, bilgisiyle, yetenekleriyle uyarır. Çok nadir görülür ve görülen kişiler de zeki insanlardır.
güncel Önemli Başlıklar