kendi görüşüne uymayan yazarları sözlükten uzaklaştırarak sansürün tabiri caizse kralını yapan ekşi sözlük'ün kapanması hoşuna giden insan söylemi.

internete yönelik yeni filtre uygulamasını desteklemiyorum, yanlış anlaşılmasın ama eğer ekşi kapanacaksa, edecekse buna hiç üzülmeyecek ve tam tersine bundan mutluluk duyacağım.

sen milliyetçi ya da dini açıdan hassas insanları siteden uzaklaştıracaksın , sözlüğünü kürtçü sözlüğe çevireceksin bir nevi ondan sonra "vay arkadaş sansür" . yemezler...
büyük ihtimalle ekşi'ye yazar olamamış bünyenin söyleyeceği sözdür.
ekşi yoksa klonları nasıl var olsun ki?
ekşi sözlüklerin babasıdır.
içinde kötü yazarlar kadar iyi yazarları da bulundurmaktadır.
beter olmasındır.
alkışlanacak doğru cümle. sırf alevi veya sırf dinci diye sözlükten uçurulan pek çok insan adına söylenmiştir.
ekşi sözlüğe üye dahi olmamış bir insanın düşüncesidir.

mesele internete getirilen sansür değildir .zaten başlıkta sansüre karşı olduğumu belirttim. az geldiyse tekrar yazalım:
sonuna kadar kar-şı-yım.

biliyorum ki bu sansür nedeniyle benim görüşüme yakın birçok siteye de erişim engellenecek.
milliyetçi siteler mesela...

zaten sansürü savunmuyorum. bahsettiğim mesele farklı. mesele tutarsızlık.
çok da uzak olmayan bir geçmişte insanları dini ve milli konulardaki hassasiyetlerini savunuyorlar diye sözlükten atanlar kısacası onların görüşlerine sansür koyanlar bugün "ama sansür çok kötü" diyorlar. haklılar. sansür kötü bir şey. ama bu söylem onların ağzında lekeleniyor, bahsettiğim o.

gönül ister ki ekşi sözlük bu sansür olmadan kapatılsın.
pkk'lı sitelerinden farksız zira.
(bkz: sansürsüz internet)
demokrasinin iyi bir şey olduğunu bir yerlerden duymuş, ama sindirememiş. özünde ise; faşizan ve totaliterizm yanlı düşünceleri olan, fakat bu fikirlerin çağdaş dünyada yeri olmadığını anladığı için, içten içe kendisinden utanan bir faşistin ikiyüzlü beyanıdır.

ekşisözlük' te, selim pusat ve gaspirali tarzı cahil ve şiddeti öven ırkçılarla, menntre ve orjinaldeli tarzı cahil ve satılmış yobazlar elbette yazamayacaktır. fakat ekşi sözlük' ü bilen bilir ki;
düzeyli ve birikimli milliyetçiler de, muhafazakarlar da rahatça yazabilmektedir.

buradaki yanılsama şudur: ekşi sözlükte yazabilecek; birikim sahibi, düzeyli, kültürlü insanlar söz konusu kesimlerden oldukça az miktarda çıkmaktadır. bu yüzden ekşi sözlükte sol görüşlü çoğunluğun olması yadırganmamalı.

sokaklar zaten ırkçı ve gericiyle dolu, bırakın bari ekşi sözlük böyle kalsın.
(bkz: bana dokunmayan yılan bin yaşasın)

(bkz: hitler almanyasındaki papazın ibretlik hikayesi)

--spoiler--
''Komünistleri, solcuları, sosyal demokratları, sendikacıları, yazarları götürdüklerinde hep bana ne dedim, ben onlardan değilim ki.. Ama sıra bana geldiğinde artık beni savunacak kimse kalmamıştı.''
--spoiler--
ekşi'nin genel olarak non-ekşiciler arasında negatif algılanmasının sonucu açılmış başlıktır. ekşi yazarları bir kere havalıdırlar, "biz sözlüklerin kralında yazarız" diye; ve saymaya üşendiğim pek çok diğer nedenden ötürüdür bu. onun için zaten inci'ye daha sempatik bakılır.
bugün ekşi'ye yapılanın yarın uludağ'a yapılabileceğini düşünümeyecek kadar sığ insanların ortaya attığı ve benzer insanlar tarafından desteklenen fikir.
ekşi yazarı ol(a)mayan ekşi çaylağı söylemi.