bugün

''seni ilgilendirmez'' manası taşır.
güzel bir kutsi çalışması.sözleride şöyledir.

sana ne benim çektiğim acılardan
daha ne alabilirsin ki bu canımdan
açtığın yaraları saramadım,
saracak birini henüz bulamadım
ayrılık zor değil
üç gün ağlarsın,
sonra vur patlasın, çal oynasın ya
hasret kervanına kapılmışım ön sıradayım
senin umrunda değil bu dünya

yeni yeni sevdalar çiçeği misin
bana ne bana ne bana ne bana ne be!
şartlar bunu gerektirdi ayrıldık işte
bahane bahane bahane

allahın sopası yok ki
gökten indirsin
geldin mi sözüme
sürüne sürüne
hayatımda biri var mı merak etmişsin
sana ne sana ne sana ne sana ne?
(bkz: sanane)
bir insana soylenebılecek en agır söz
çoğu zaman içimizden söylemeyi seçtiğimiz sözcük grubu
muhabbete sonradan dahil olunması durumunda ışıldayan gözlerle olayı anlamaya çalışan 3. şahsa yapıştırılan şakası bile mhübü mübüü durumları yaratan kodumu oturtan kelime.. (bkz: yazık)
meyra nın cover yaptığı nostaljik bir parça
-dogru banane

dendiginde kişi ne oluyor lan, nerdeyim ben tepkilerini kendinde yaşayabilir,benmi laf koydum yoksa omu derken 'sanane' kelimesinin ne kadar gereksiz bir kelime oldugunun farkına varabilir.
anlamayanlar için (bkz: bizim köyde eşek çok)
*hocam baklava gidiyor
-banane
*ama sizin eve gidiyor
-o zaman sanane

(bkz: hocanın laf soktugu anlar)
sana ne'nin yanlış yazılmış ve bi çırpıda söylenmiş hali..
what is to you diye çevirdiğim şeydir.*
+sana ne?
-saman ye. daha doymazsan beni ye
şeklinde salak bir göt etme metodu da mevcuttur.
+ sana ne...?
- margarin.
hiç hoşlanmadığım tersleme maksatlı söylenen söz.
(bkz: seni ilgilendirmez)
margarin cevabinin verilebilecegi hede
(bkz: oynuyorsam sanane!) sloganıyla türkiyeye online game mantiletisini başlatan server'ın ismi.
sana ne daha doymazsan beni ye diyen iğrenç bir neslin çocuklarıydık.o espriyi bu yaşta yapanlarla direk bağlantı kesilir. o zaman bile ne kadar salak denilirdi söyleyenler için.
Sana ne...Saman ye...Daha doymazsan beni ye ...şeklinde devam eden en son laf sokanın kazandığı dialoga başlama sebebi olan söylem..
Muhtemelen kaybedenlerin bu sorunsala çözüm araması sonucu dialogun Noktalama işaretleri ve ilkokul düzeyi sövmelerle genişletilmesi sonucu doğurgan düzensiz bir hale bürünmüş açmaz.
2 çocuk kişisinin arasında geçen GRAMER SAVAŞI genelde şu minval üzere gerçekleşmektedir..
+ Sana ne..
- Saman ye..
+ Daha doymazsan beni ye
- ViRGÜL Sen salaksın NOKTA
+ LI ViRGÜL sensin salak, eşşek, mankafa ÜÇ NOKTA
- (?!?!)ımmm LI ViRGÜL sen de şeysinn ımmmm ...
+ Haha haha üç noktalı virgül olmazkiiii!!!HAha HiHi
.....
(bkz: Çocukken yapmama rağmen hala utanıyorum)
tovbe tovbe kufur desen değil, iyi bir şey olmadığı ise aşikar.. böyle aşağılanmış duygusu uyandıran ağır kelime... turkiye'de sanane demek yasaklanmalı ve cezası şöyle okkalı bir tokat olmalıdır..
üzerine vazife olmayan işlere burnunu sokanlara söylenmesi normal olan merak sorusu. gereksiz yere bu sözü söyleyenlerde genelde bir sorunla karşılaştıklarında verecek anlamlı cevap bulamayanlardır.
* demenin yumuşatılmış hali.
-sana ne
-ikinci tekil şahıs zamiri.
bazi durumlarda en alternatif cevaptir..
söyleyecek lafı olmayanlar için bankodur. "kardeşim buraya neden çöp döküyorsun" dersiniz, "sana ne" der; "karını neden dövüyorsun" dersiniz, "sana ne?" der, "neden vergi kaçakçılığı yapıyorsun" dersiniz, "sana ne" der...*
işte cevap vermiştir, diyaloga girme konusunda üzerine düşen görevi yerine getirmiş, topu size atmıştır. yazıktır. "sana ne" hafızalardan silinmelidir. *
-aa!.. bu bebek ne kadar çok güzelmiş.
+sana ne?
saman ye.
daa doymazsan beni ye.
çatalı benden, kaşığı senden.

(bkz: 90 larda cocuk olmak)