bugün

samimi, sıcak olmak, aradan su sızmaması, birbirini çok iyi tanımak, yakınlaşmak.
hiç maske takmadan dürüstçe konuşmak ve hareket etmektir. çok iyi tanıdığın insanlarla beraber aynı bardaktan su içmektir. çok içine düşmemek gerekir, sonra beklenmeyen bir anda karşı tarafın samimiyet maskesi düşünce, kalpte açılan yaranın ne kanaması durdurulur, ne de o yara dikiş tutar.

samimiyet iyidir ama kiminle samimi olunduğunu dikkat edilmesi gerekir. *
Irk, cinsiyet, yaş, eğitim, din, dil farkı olmaksızın insanların direkt olarak anlayabildiği, dünyanın her yerinde geçerli ortak dil..
çoğu alanda görmek istediğimiz ama görmekte zorlandığımız eylem..samimi olmak inandığın değerlere bütün kalbinle inanmak, inandığın değer uğrunda gözünü hiçbir şeyin korkutamaması..
en basitinden bir komünistin allah'a inanması savunduğu değer olan komünizme karşı yaptığı bir samimiyetsizliktir.her zaman samimiyet lazım vesselam..
eğer samimi olursa insan, inandığı değer yanlış bile olsa asla pişman olmaz...pişman olmamak için samimi olalım.
kişinin dürüst ve açık sözlü olup, cesaretin de son safhalarından biridir. açık sözlü olup, sözüne daima itimat edilen kişi.
samimiyet herkesle kurulduğunda değersizleşen bir şeydir. dostunla, sevgilinle samimisindir, ailenle samimisindir, kuzeninle falan da öyle ancak sen her arkadaşınla samimiysen olmaz arkadaş öyle şey ne bileyim bir terslik gariplik vardır sende o durumda. ayrıca ufak bir bilgi: eğer tanıdık biriyle karşılaştğında el sıkışırken kendi elini onun elinin üstüne koyup da nasılsın keyfin yerinde mi tadında sohbete bu şekilde devam edersen, sen o kişiyle samimisindir vücut diline göre.
samimi olmak kişinin kendisi ile ilgilidir aslında.
hayata nasıl baktığın, hayattan ne istediğin ile ilgili.
sonrası ise kendinden yansıyanı bir başkası, her kim olursa olsun ona yansıtmaktır.
başıma ne geliyorsa bundan gelmiştir.

kimsenin kötülüğünü düşünmüyor, elimden geldiğince anlayış gösteriyorum ancak insanlar bunu hak etmiyormuş. içimdekileri şeffaf bir şekilde anlatmak iyi geliyor ama bana zarar vermekten başka işe yaramıyor.
kompleksli olmamak.
Ya saf ya da sinsi olarak yorumlanmanıza neden olacak özelliktir.

Günümüzde her şey farklı bir şekilde gözlemleniyor. Kimse bir diğerine iyi bir özellik yakıştıramıyor.
Her zaman her yerde olmaya çalıştığımdır.
Sahte yada salak algılanmamak bi güven olayıdır.
Herkes ile olmaz.
Bazen hoş değildir mesela şimdi bir arkadaşınız var samimi olmaya başladınız hemen cıvımaya ve saygısını yitirmeye başladı ne olacak. Bu çoğu kez böyle oluyor. Ne zaman biriyle takıldınız mı ilk bir ay güzel sonra el şakaları ve küfürlü konuşmalar gibi gibi. Onun için sevmiyorum bu tarz arkadaşlıkları. Arkadaşsan arkadaşlığını bil.