1. 1.
  büyük katedralinin bulunduğu dingiliz kasabası. üniversitesi de vardır.
  1 -2 ... bylait
 2. 2.
  şubat 1971 tarihli uriah heep albümü. lady in black favoridir.

  1- high priestess
  2- the park
  3- time to live
  4- lady in black
  5- simon the bullet freak
  6- salisbury
  ... dolayli zarf tumleci
 3. 3.
  aynı zamanda ingiltere'nin en ünlü publarından biri.
  ... fightordie die
 4. 4.
  (bkz: salisbury katedrali)
  ... kopush
 5. 5.
  kanada eyaleti new brunswick'in, westmorland bölgesinde bir köy.

  bölgenin ve eyaletin tüm yerleşim birimleri için:

  (bkz: westmorland/#8848078)
  (bkz: new brunswick/#8803335)

  (government of canada)
  (travelingluck)
  ... pipishik
 6. 6.
  kanada eyaleti new brunswick'in, westmorland bölgesinde bir parish.

  bölgenin ve eyaletin tüm yerleşim birimleri için:

  (bkz: westmorland/#8848078)
  (bkz: new brunswick/#8803335)

  (government of canada)
  (travelingluck)
  ... pipishik
 7. 7.
  londra'ya trenle yalnızca 2 saat ve mükemmel. oraya gidince tisbury'e, hindon köyüne uğramamak mümkün mü. bir de yakınlarında turistik kasaba bath var, buranın eskişehir'i. yeşilini öğrencilerin, turistlerin, dükkanların, özgürlükle huzurun yan yana uyuyan cinsi. londra'nın güvensizliği, kalabalığı yok burada, biraz daha nezih ama yeterince canlı. ayrıca öğrenciler için ingiltere'ye ilk adımda yaşanacak yer.
  ... dun gece radyodaki deli benim
 8. 8.
  Günümüzdeki Salisbury şehri 1220'de kurulmaya başlanmıştır. Daha önceki yerleşke "Eski Sarum" idi ve bu şehir büyük düz ovayı kontrol eden ve savunması kolay olan bir tepe üzerinde kurulmuş ve antik Romalılar tarafından ""Sorviodunum" adı ile yaşamına devam etmiş ve sonra Saksonlar geldiğinde ismi "Searesbyrig" olarak anılmaya başlamıştı. Bu eski tepe şehrine 1075 bir katedral yapılıp 1120'de daha büyük bir katedral yerine yapılmıştı. Fakat katedral papazları ve eski şehir idarecileri büyük bir ihtilaf durumundaydılar. 1220'de hem papazlar hovanın bir kenarında "Yeni Sarum" şehrini kurmaya karar verdiler. Richard poole adlı piskoposun idaresinde papazlar, çeşitli mitlere göre bazı ilahi göstergelere dayanarak, Avon Nehri kıyısında bir merada yer seçtiler. Kurdukları kasaba birbirne dikine kesişen sokaklar ve dikdörtgen şekilde bina inşa etme parsellerinden oluşmakta idi. Papazlar aynı zamanda çok büyük bir katedral inşa etmeye koyuldular.

  Katedralin ana binası 38 yılında bitirildi ve Ortaçağ sonlarına doğru geliesen ingiliz katedral mimarisinin bir şahaseri oldu. Sonradan bu binaya çok yüksek ve ince, 120 metre yüksekliği olan kilise kulesi de ingiltere'nin en yüksek kilise kulesi olarak da bina edildi. Şehir de başarılı olup büyük bir nüfus çekmeye başladı. 14. yüzyılda Wiltshire kontluğunun en büyük yerleşkesi oldu. Dört ana kapısı olan şehir surları 14. yüzyılda şehrin etrafına inşa edildi.
  ... turkmen balasi
 9. 9.
  harare'nin eski adı.
  ... australia