bugün

abdullah gül'den gelen açıklama.

--spoiler--
istanbul Güngören'de meydana gelen terör saldırısının ardından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den de ilk açıklama geldi. Gül, saldırıyı lanetlediğini söylerek sözlerini şöyle sürdürdü;

BU SALDIRIYI GERÇEKLEŞTiRENi LANETLiYORUM

''Terörün acımasızlığını, kadın-erkek, genç-yaşlı ve çocuk ayrımı yapmaksızın insanlık dışı vahşetle şiddet isteğini ortaya koyan bu saldırıyı gerçekleştirenleri lanetliyorum'' dedi.
--spoiler--
lanetlemekte nedir ya büyücümüyüz biz neyiz dedirten açıklama.
pkk'yı sevmiyorum demek gibi birşey.
benim de yakıştıramadığım cumhurbaşkanı açıklamasıdır. halbuki cumhurbaşkanı kürsüye çıkıp şunları demeliydi:

"bu saldırıyı yapan .rospu çocuklarının analarının bacılarının .mını kanata kanata s.keyim ulan. ulan .rrrospu çocukları ninenizin g.tünü s.kecez p.çin evlatları. akrabanızı .mınızı g.tünüzü s.kecez, ağızdan vercez g.tünüzden çıkacak p.ç kuruları"

evet cumhurbaşkanı kürsüye çıkıp bunları söylemeliydi.

edit: ha bu arada buradaki ironiyi anlamayan milliyetçi veletler beni de kendilerinden sanmasın lütfen. şimdi harbiden terörü küfrederek yok edebileceğini sanan birisi sanmayın beni, rica ederim, lütfen matmazel.
7 yıldır olaylara tepki veren cumhurbaşkanına alışkın olmayan yurdum insanının, haliyle şaşırdığı cümle.. ee kolay mı abi bunca yıldır sezer ordan adım atmadı dışarıya nerdeyse.. kolay mı.. lakin anlamadığım ; gül'e .ok atacam diye kendini paralayan kimselerin, her lafa atlaması budur işte.. bunu metin uca da yapıyo zaten..*
adam lanet etse kabahat etmese kabahat.. ha bir de dünyanın en büyük ordusu ile ülkeyi terörden temizleme hadisesi var ki değinmeden geçemeyeceğim ; hocam bu terör 25 senedir bu ülkede.. "neden hala bitirilemedi" sorusunu sormak yerine, "niye lanet ettin" diye gül'e bunu sormak saçma.. bunca yıl neredeydi o büyük ordumuz, bilinçli halkımız, kıymet bilen devlet büyüklerimiz..? anlayamıyorum.. bi yerlerde ciddi aksaklıklar var ama hala çözemedim..
(bkz: hey dostum lanet olsun) *
abdullah gül'ün kendini saruman sanmasından ileri gelir. yakında baykalla şöyle konuşmalarda yaparlar; ''onun - (bkz: rte)- gücü her yerde, karşı konulamaz. daha ete kemiğe bürünmedi ama yakında daha da güçlü olacak. iki tane yol var, ya zaferi seçeceksin yada ölümü... zor yolu seçtin baykal..'' (sonrada baykal'ı çankayanın çatısına doğru uçurur)
yapmacık cümle.

uygulamaya geçmeden herkes istediğini söyler tabi türkiye böyle bir yer. gül lanetler, rte kınar, biz de bunları yazarız. kimsenin aklına bu adamları başımıza getirenin, pkk'yı bu kadar güçlendirenin yine bizler olduğu gelmiyor ki, gelmez...
(bkz: seni kutsuyorum)
cumhurbaşkanının neden olay yerinde olmadığını merak eden, neden istanbula ışınlanıp mobese kameralarını tek tek incelemediğini öğrenmek isteyen, bombanın hangi örgütün işi olduğunu 5 dakkada arayıp bulmadığını merak eden boş adamların eleştirdiği açıklama.

hayır ne söylenir bu durumda, ne söylemesini bekliyorsunuz adamın, ne söylenebilir ki böyle bir eyleme, sözün bittiği yerde değil miyiz ?

böyle bir acı olayın üzerinden bile kinini akıtmak isteyen insan müsvetteleri dolaşıyor ya ortalıkta, yanarım yanarım ona yanarım ben, hakikaten yazık hakikaten !
bizim siyasetçilerin ve askerin elinden gelen yegane yöntem kınamak veya lanetlemek.yaptırım diye bir şey söz konusu değil.