bugün

her geçen gün aralarına yeni üyelerin de katıldığı insan topluluğu.
şu molfix reklamındaki kukla mıdır nedir "biiiir çok rahatım ikiiiiii tilkinin siki..." tarzında rober hatemo şarkısının kırmasını söyleyen kuklamsı itici yaratıklar.
"anne deve kuşu çiftliği var ya işte devekuşları sizlere ömür" diyen evladı konu alan ve hala tiksindiğim için ne reklamı olduğunu öğrenemediğim reklamdaki hayırsız evlat.'' var mı nazoooaa gibisiiiğğğ'' reklamında '' yoooaakkkkkk'' diyen ilkel insan.
sırma gazozlarının reklamında nikah masasında ki adam karakteri kendisi ürünün önüne geçmekle beraber rol icabı evlendiği kıza acımaya sebebiyet vermektedir.
nazo adlı ürünün reklamlarında oynayan bütün karakterler. aradan seçemiyorum bile, hepsi salak.
(bkz: dabi dabi mısır çerezi reklamında oynayan aç çocuk)

bundan salağını görmedim..
dabi dabi mısır çerezindeki çocuk.
tansaş reklamındaki şaşkın tipleme bunlara bir örnektir.
(bkz: merve) * * *
metro reklamındaki "şişirdim abdominalleriii" diyen şahıstır. ama kızı takdir ettim haddini bildirdi dingile.
diş macunu reklamlarındaki diş hekimlerinin tümü.
"happy vestel to you" diye reklam çeken kıvanç tatlıtuğ.
gay panda!
fanta reklamında çizfi film karakterleri varya sinir ediyor sözlük beni. hepsini bulup tek tek dövesim var. *
(bkz: itiraf aracı olarak sözlük)
mr muscle.
kosla vanish reklamında oynayan pembe tişörtlü salak herif başta olmak üzere, dahil olan tüm karakterler.
turkcell için dağda kar altında kalabalık bir grup halinde turkcell'in çekim gücü diye bağırırken şebek gibi sallanan ve turkcell yazısının harflerini sallamaya çalışan grup. *
bu aralar parasız kalıp reklamlara dadandığını düşünürsek, erman toroğlu. *
modoko reklamlarındaki tikky hatun. insanın bi' modokoya gidesi geliyor
head and shoulders reklamındaki açık kumral, kaslı, renkli gözlü eleman. tam bi salak. yakışıklılığı bile göze görünmez o salaklığı yüzünden.

reklam zaten başlı başına salak. bu eleman, banyoda dişlerini fırçalarken sevgilisinin geldiğini fark ediyor. banyodan çıkıp "iyi misin bebişim?" diyor. kızın elinde arabanın ön kısmı var. burayı da anlamadım zaten. kız da mal kesinlikle. lan bari, adamın arabasını göle uçurdun, o plakalı bölümü alıp ne halt etmeyi planlıyorsun?

çocuk bakıyor. kuduruyor tabii. "araba nerde? arabam nerdeee!!" diye ipini koparmış öküz gibi bağrınırken, kız "gölde" diyor. çocuk, sinir krizi geçirip salak salak zıplayarak banyoya atıyor kendini. bi head and shoulders döküyor kafasına. yıkanırken sakinleşiyor, tüm stresi siniri gidiyor adeta.

sonracığıma, banyoda saçlarını yapıp kızın yanına geliyor. "ne var bilio musun?" diyor, ondan sonrasını anlayamadım. hıyar gibi konuşuyor kelimeleri yutarak. sanırım "sorun diil yavrum" gibi bi şeyler diyor ve sevgilisini öpmek için yanaşıyor.

iki salak birbirini bulmuş. evlenseler, çocukları da güzel/yakışıklı ama salak olacak. ona yanıyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=IhFbA2EmKPc
bu aralar calgon reklamındaki geniş ebatlı hanım abla.

şu repliklere bir bakın allah aşkına;

"kireçli olsaydı anlardım sankiiiğ"
"suyuma çok güveniyoduuum"
"ay şoka girdim valla"
hele bu repliği söylerken bi surat ifadesi takınmış ki abla, görülmeye değer. en baba oyuncuları bile solda sıfır bırakır.

yazık bu kadına yemin ederim. nasıl ikna etmişler böle salak bi reklamda oynamaya, ya da o salak replikleri kullanması için kaç para ödemişler acaba?bu reklama çok fena taktım bu aralar. öyle böyle değil.

ayrıca son birkaç gündür rastladığım gerizekalı 118 80 reklamı.
hani iki salak oğlan taksiye binerler ve birbirlerini görünce "yüz on sekiz - seksen!!" diye birbirlerinin suratına höykürürler.
hele o sağdaki şu var mısın yok musun mevlüt'ün aynısı (yoksa o mu?) o yüzden daha fazla sinir olma sebebi.
zaten bu aralar 118-80 yahut 118 18 vb. gibi icatların reklamlarına çok fena uyuz olmaktayım.
bu reklamları yapan kimse, bulup bi çay içmek isterim. yok yani, hangi psikolojiyle böle reklamlar yaratbiliyo merak ettim.
money club card reklamında ki kasiyer ve müşteri.
(bkz: ayşe teyze)
bunlara bi ödül verilecek olsa metro reklamındaki merve 1 nolu adayımdır..

- merve naabtın ya?

+ ben bişe yapmadım ki.. * *

http://www.youtube.com/watch?v=ltM78hk_Zrk
-118!!
-80!!
tabikide benim nickime sahip olan karakterler.
Çotanak fındık yağı reklamındaki aşçı görünümlü tiyatrocu.