bugün

Pazarlık sünnettir=ağır akpliyim bol inşallahlı maşallahlı konuşursan 3-5 bişey daha inerim.

Sigorta şişirmesi=ekspere bi domalmadığımız kaldı ordan yolumuzu bulduk, şimdi de sikmeye adam arıyoz.

Ustanı al gel=kör bulduğunu, topal yakaladığını hesabı araba başında ayıktın ayıktın, devrini verdikten sonra babam olsa tanımam.

Neticede bi çuval civata=hergün ayrı bi arızası çıkıyor, inancın olsun artık bazı arızalarının sebebini bulamıyorlar bile. Sileceği çalıştırınca istop filan ediyor, kapıyı kitleyince radyo çalışmıyor geri vitese takınca selektör yapıyor filan.
"exper exper gezdiremem arabayı ustanı al gel"

yani diyorki, arabayı ortadan ikiye böldük başka arabayla birleştirdik bunu exper anlar sen mal bir ustayla gel seni sikelim.
Araba 72 takla atmış, çıtır hasarlı yazmış.

Fotoğraf makinesi safariye çıkmış, hobi için birkaç kez kullandım, yeni gibi yazmış.

Gider böyle. Lan sanal alemde bile sahtekar esnaf.
-boya takıntısı olan aramasın.

arabanın abide-i zürriyetini siktim demek bu. nazarlık diye küçük noktaya, boyada arızaya derler ama ben bildiğin arabayı duvara sürte sürte yürüdüm demek, tüm bonusları topladım demek. ok de, geç.
Pazarlık sünnettir.
-Bayandan satılık (asıl bayandan araba almak sıkıntı erkekler kadar arabaya özenmezler)

-Doktordan satılık (sanki araca tansiyon ölçme özelliği geldi)

-sigorta şişirmesi (arabanın önü yok olmuş ama sigorta şişirmiş)

-keyfe keder boyalı (arabada macunsuz yer kalmamış).
en sevdiğim "keyfe keder boyalı"dır.

sanırsın ressam pezevenk.
Bir ilanda "keyfe keder" kelimesi herhangi bir şekilde geçiyorsA; "keyfe keder boyalı, keyfe keder satılık" gibi, bilin ki o ilanın sahibi düzenbaz bir orospu çocuğudur. Uzak durun.

Bir araba keyfe keder boyanmaz. Boyanması gerekirse boyanır. Bir araba keyfe keder satılmaz. Ya paraya ihtiyacın vardır, ya da arabayı yenilemek istersin. Keyfe keder diyorsan sikecek adam arıyorsun demektir.
keyfekeder lafını sahibinden dışında bir yerde ne gördüm ne duydum ne okudum.
Başka ilanlarla karıştırmayın ve yerin sahibiyiz aracı komisyon yoktur.
şimdiden alıcıya hayırlı olsun.
yürüyen aksam sorunsuzdur tavanda direklerde işlem yoktur gel bin git
bu demek oluyor ki arabanın anasını siktim bi oraları sağlam kaldı.
Kalp kırarım.

Boş muhabbet için aramayın kalp kırarım.
Boya takıntısı olan aramasın kalp kırarım.
Ölücüler aramasın kalp kırarım.
Takas teklif etmeyin kalp kırarım.

Ulan piç araba satarken hangi kalbi kırabileceğini düşünüyon acaba? Sana kırılacak kalbi söker atarım mk.
sigorta sisirdi.

15bin tl hasar kaydı var adam arabayla 14 takla atıp tirin altına girmis ama sorsan sigorta sisirdi. he cocu inandik.
-arac basinda pazarlik olur.
-bel alti kompile temizlik boyalidir.
-sigorta sisirmesi sonucu pert olmustur.
-boya takintisi olan aramasin.
-ese dosta gider citir hasarlidir.
-ufak park ederken olusan surtmelerdrn dolayi 5 parca degismistir.
-(araba tamamen pert olmus) yuruyeninde ve motorunda sikinti yoktur.
-(araba tamamen pert olmus) tramer kaydi yoktur.
-takas fiyati farklidir.

Bunun gibi daha da arttirilabilecek orneklerdir.
(bkz: kelepir)
Sudan ucuz.
Dahası da vardır elbette.
(bkz: muhayyer),
(bkz: memurdan temiz),
(bkz: bayandan araba).
Dosta gider en ikna edici olanı, olsa gerek.
Sigorta şişirmesi sonucu ağır hasarlıdır.

Sigorta neden şişirsin? Neden fazla para vermek zorunda bıraksın kendini? Bi de buna inananlar var.
Klima buzzzzzzzzzzzz.