Piç erkekte sadakat arayan yazar beyanı.
(bkz: sadık kız bulunmaması) şeklinde versusları olan bir durumdur.

Kızlar, yapmayın artık şunu.
önce tüm efendi erkeklerin kalbini kırın sonra piç erkeklerden tekmeyi yiyin sadık erkek yok deyin. yok öyle bir dünya.
Genelleme yapılmaması gereken konudur. Bir kaç kişi yüzünden bütün erkeklere sadık değil diye yargılayamazsınız.
feminist kızların ön yargısıdır.

arkadaş o zaman ne baban annene sadık, ne deden babaannene ya da diğer deden de anneannene sadık. bunu demek istiyorsun demek ki.

ve de ünlü bir sözü söyleyeyim. kaç erkek tanıdın da bu cümleyi söyleyebiliyorsun.
Karıya kıza yaltaklanmak yerine deyin ki; kadınlar çok mu sadık? Bu iş cinsiyette değil vicdandadır.
sadık kızların da bulunmamasıyla akıllanan erkeklerin durumudur, yalanlanmaz.
istisnalar kaideyi bozmaz belki evet ama eşimi hiç aldatmadım ve 3 dk lık zevk içinde asla aldatmam... sadık erkek bulunmaması yerine çok çok az bulunur bence daha doğru bi genelleme...
saçma bir genellemedir. bunu bir tüm olarak söylemek çok yanlış. kadınlar sadık değildir, erkekler sadık değildir, kadınlar para avcısıdır, kadınlar zenginleri sever, erkekler güzel vücudu sever filan filan. evet sadık olamayan insanlar olabilir gözü parada pulda olan olabilir ama yine de genelleme yapma hakkımız yok. sen ıspanak seviyosundur ben sevmek zorunda mıyım? ben çikolata seviyorum sen sevmek zorunda mısın?
mevzu ayırımcılıktır. ortada bir ihanet varsa çift taraflı işleniyor erkek tek başına bir eylem yapmıyorki. erkek neyse kadın da odur.
suç siz de kızlar.
sadık erkek yoktur, ıssız ada vardır.
ya da
sadık erkek yoktur, çirkin erkek vardır.
erkeklere sorsanız aynı şikayeti onlarda dile getirecektir. Sadık erkek bulunmamasından önce sadık insan yok dememiz daha doğru bence. Bazı şeyler cinsiyet değil karakter meselesi çünkü.

(bkz: orda bir köy var uzakta gitmesekte görmesekte)
kızlar sanki itmeye çalışınca sülük gibi yapışıyor.
(bkz: sadık abi)
Saçma sapan insanların yaptığı muhabbetlerdir. Kusura bakmayında siz nasıl bir varlıksınız anlamadım. Sadık erkek yokmuş Allah'ıma bin şükür buzamana kadar hiç bir şekilde sadıklığımı bozmadım. Platonik sevdiklerimde oldu ama ginede aylarca sadık kaldım. Bu iş sadıklık meselesi değil karakter meselesi şerefsizler bir kizla öpüşüp sonra diğeriyle el ele geziyorsa ve ben sadıpım diyorsa onun ben hem zihniyetini hemde mezarının tabut çivisini filifot.
evet sadık erkek yok malesef. sadığım diyenin de ya aldatmaya mekan-zaman-kadın eksiğinden dolayı zoraki bir sadıklığı oluyor.

genelleme yaptığımı düşünerek eksileyecek olan arkadaşlar var öncelikle şu sorumu cevaplasınlar.

sevgiliniz var seviyorsunuz da ama yolda giderken seksi bir kız size bakıyordu sonra geldi numarasını verdi akşam eve bekliyorum dedi hanginiz gitmez?
cafede, internette tanıştığın erkekler gibi sanırsan tanıştığın erkekleri böyle sanrılara kapılmanız mümkündür kızlar. bu arada hala kızlar arabası olana veriyor şehir efsanesi devam ediyor mu?
yalan lan siz gidin şerefsiz gevşeklere köpek olun sonra sadık erkek yok, ne çekiyorsanız kendi hatalarınızdan kimsede suç bulmayın.
Noldu ki acep? Pezevenk erkekler yetmedi mi ki?

Sadık erkek aramaya kalktıniz.

Eğer sizin aradığınız yusuf ise onu zindanda aramalisiniz. Pavyonda barda değil.

Saygılar.
Sadık erkeklerin kaybolmamasından dolayı olabilir. Kaybolun lan ipneler.
ben varım ya.
hatuna ölesiye sadığım
25 senedir gözüm başka kimseyi görmüyor
yetmezmi.
sadakat bekleyen, önce kendisi sadık olsun. ele verir talkımı kendi yutar salkımı. sen dürüstsen eğer niye korkuyorsun ki sadakatsizlikten ?

hee sen mağduresin yani öylemi ? yada yem attın kek biri çıksın diye mi bekliyorsun ? adam beğenmiyorum demiyorda sadık erkek istiyormuş yesinler. sevsinler seni emi.
Kızların kendilerine bir köpek bulmaya çalışmasından olabilir mesela . Türk kızı böyle ister öl diyeyim ölsün .

Nah bulursunuz .
Yoktur ciddi anlamda yoktur.