bizde olsa oğlum bu çok yakar diyip tüp taktırılabilinecek bir makine olurdu.
1 saat öncesine gidilemediğini sanan yazar saçması.
allah bereket versinliktir. Saat başına ücret ödenilen mekanlarda ilk saatin parasını verip sabaha kadar sikertirsiniz orayı.

he şimdi diyeceksiniz ki her 1 saatin sonunda başa döndüğün zaman diliminde mekanı sabaha kadar nasıl sikerteceksin?
bende derim ki parayı saat başında değil saat sonunda veririm öyle sikertirim.

ama öyle de sabaha kadar sikertemezsin, neticede her 1 saatte, zamanı başa alman lazım dediğiniz anda film kopar.
ben de böyle makinanın amına korum der, siker dağıtırım orayı. zaten ilk saatin parasını da verdim enayi gibi.
halbuki saat sonunda parayı vereceğim an başa alsam zamanı, hiç para vermezdim.

o zaman bir ayar da ben vereyim genç dimağ sizlere. sadece 1 saat öncesine gidebilen zaman makinesi icat etmek demek, yıllar sonrasına gidebileceğin anlamına gelir. sadece işlemi 1'er saatlik periyotlarla tekrarlamak icap eder. Sıçrayışlar şeklinde 1'er saatlik geçmişe yolculuk seansları. he sen şimdi diyeceksin ki zaman makinesini yanımıza alamıyoruz ki.
(bkz: sikeyim yapacağınız işi ben gidiyorum)
bir saat bir saattir.
Bu aletle neler yapılmaz kı.
japon mangası fairy tail'in 335. bölümündekine benzer bir şekilde 1 dakikanın bile önemi olduğunu gösterebilecek icat.
Pil kapasitesi düşük icat.
Sadece bir saat geri gidip, tekrar donus yaptığın saate geri getirmez ise, çok büyük bir paradoks meydana gelir. Bir saat öncesine gittiniz, artık sizden iki adet var ve geri donemıyorsunuz, anlayacağınız ortalık fena karışır, hatta bu yöntemle bir sürü kendiniz den yapabilirsiniz, ama karşılaşmamak şartı ile.
dota 2 deki weaver'ın ultisinin gelişmiş hali. Nasıl kastırmışlarsa artık normalde en fazla 5 saniye öncesine gider. Öküz olmuş demek ki.
iddaa dünyası için büyük icattır.

maçın ikinci yarısını izlersin. ikinci yarı ilk golü kim atar hangi takım atar bakarsın.
sonra tak bir saat öncesine gel.

böbreğini sat bas.
kesin flash tv ve diğer uydu kanallarında "arabanın depoSU dolu niye çalışmaz" sorusunun cevabını bilene 119 liraya verirler.
gideri vardır.
forex de 400 kaldıraçla paranın a*koymaya yarar.*
heyecanlandıran makine. olm nolur lan? biri var desin.
kesinlikle ilk versiyonları bu şekilde olacaktır.
daha sonra buyuk reklam kampanyaları şle 10 saatlikleri falan çıkar.
ucuzdur.
büyük icat !

aglamazdım, başım çatlıyor yeminle.
büyük bir olaydır. insanlık ve bilim için. Zira adamlar bir kaç saniye geri gidebilmek için milyan dolarlık deneyler yapıyorlar bir saati düşününce dehşet verici.
iddaa'da ilk yarı sonucundan parayı bulmaya yarar.