bugün

ünlü italyan komedyen.

"Tüm dünyada Berlusconiyi esprileriyle döven kadın olarak bilinen Guzzanti'nin kariyeri bir dizi başarılı TV programına dayanıyor. Ancak, 2003 yılında yazıp yönettiği ve italyan devlet televizyonu RAI de yayınlanan RAIOT adlı gece show programı Berlusconi tarafından sansürlenip, yayından kaldırılınca olanlar oluyor. Berlusconi hükümetini ve yanlış politikalarını hicvetmesi yasaklanınca, Guzzanti bu kez başına gelenlerin filmini yapıyor ve hikayenin diğer tarafını anlattığı Viva Zapatero! (2005) ortaya çıkıyor.

Bu filmde Guzzanti, medya dünyasında sadece kendisinin değil, Berlusconi'yi eleştiren herkesin nasıl olup da bir şekilde işinden atıldığını veya sansürlendiğini, kendisine has esprili üslubuyla anlatıyor. Berlusconi, Guzzanti'yi yalancılıkla ve üstü kapalı hakaretle suçlayarak dava açsa da,eleştiriye tahammül edemeyen başbakan damgasını yemekten kurtulamıyor. Guzzanti'nin esprili uslubundan nasibini alan sadece Berlusconi olmuyor elbette. Stand-up komedi şovları ve yaptığı filmleriyle Guzzanti, aynı zamanda Vatikan'a yönelik ağır eleştirileriyle de dikkat çekiyor. "
Bilgi içerikli entry girerken sakladıklarımız oldu sanırım ve boynumun borcu anlatıyorum.
Sabina Guzzanti adını bitirmem gereken ajans stajı için haber ararken ilk defa duydum. Bilgi Üniversitesi'nin Alibeyköy kampüsüne söyleşi için gelecekti. Harika ve temiz iş. Git, dinle yaz ve bitsin.
Acemilik hat safhada yalansız konuşmalı. Guzzanti italyan kadın komedyen ve yorumcuymuş. Berlisconi hakkında skeçler yapmış ve oldukça beğeni kazanmış. Buraya kadar her şey cepte ve bence biz kazanacaktık.
Ayşegül ile yarı profesyonel demeye dilimin varmadığı bir makine alarak Alibeyköy minibüsüne bindik. "Laleliden dünyaya giden tramvay" halt etmiş yanımızda. Biz adını bilim dünyasında iki paralık etmiş bilim insanlarına inat Plüton'a gidiyorduk resmen.Bilmediğimiz yerlerde dönüp dolanırken minibüs şoförü de zaten bizi unutmuş son durağa getirmişti. Bir özür olarak geri götürdü sağolsun alık.
Özel üniversite tabi Bilgi içeri girdik fiyakaya tosladık. içten içe devlet okullarına küstük ama siz salaksınız biz zekamızla kazandık diye kendimizi avuttuk. işin aslı hiç öyle değildir yalnızca biz fakiriz. Bunu geçmek istiyorum.
Basın adı altında girdiğimiz için bütün cakamızla salona girdik. Sabina geldi. Her şey yolundaydı.
Ta ki herkes ingilizce konuşana dek. Çeviri yoktu ve herkes ingilizce biliyordu. Hayatımda gülmek istediğim ama gülemediğim çok kritik anlardan birinde kadın bir espri yaptı ve birileri gülünce ben ve Ayşegül katıla katıla gülmeye başladık. Öyle ki Sabina benim gözlerime bakarak selamlamış konuşmanın 25 dakikasını bana bakarak anlatmıştı. ilk kez birilerini anlıyormuş gibi yapmam götümü kurtarıyordu.
Dönüşte çok salak olduğumuzu anlamıştık ama gülmekten üzülmeye fırsatta kalmamıştı zaten.
Ee haber noldu derseniz, haberi elbette yetenekli organlarımla işbirliği yaparak hazırladım. Haber yayınlandı. Ben puanımı aldım ve staj bitti.
Bizim salaklıklarımız baki, dert etmeyin.