bugün

güne zinde başlamak adına süper olandır...
hatta bir anlamda (bkz: diriliş).
su hayatta yapamayacagim aksiyonlardan yalnizca bir tanesi. sen kalk sabahin korunde suyun altina gir. sabah kalktigimda kuruyken bile usuyorum, artik islaninca ne hale gelirim bilmiyorum.

dusununce bile usudum.
tatlı bir su macerasına yelken açmak.
uyuma anında fazlaca ısısı artan vücudun ani şekilde soğutulma eylemidir. güzel sonuçlar doğuran bir eylemdir.
her sabah gerçekleştirmeden kendime gelemediğim eylem biçimi. güne iyi başlamanın en sağlam yoludur. tavsiye edilendir... *
(bkz: direkten dönen sabun köpükleri)
harika bir duygudur fakat hemen dışarı çıkmamak gerekir ki boyun felcini tetikler ileri yaşlarda.
çişiniz varsa küvete girmişken onu da halledersiniz. böylece su tasarrufuna katkınız olur. sabah uyanıp direk duşa girmek iyidir*.
ozellikle yazin yapilan hadisedir. butun gece terleyip duran bunye sabah sinir olmus sekilde kendini dusa atar.
(bkz: temizlik)
sabah ereksiyonunu değerlendirmektir.
mecburi değilse bunu normal bi insan evladı yapamaz. yeni uyanan normal bi insan banyo yapmaya hazır değildir. hatta o şekilde çok planlı programlı insanlara da özel olarak sinir olurum.
baba da bizim oğlan yine kamyonu devirmiş düşüncesi oluşturacak hadisedir.

(bkz: kamyonu devirmek)
çocukluğumdan itibaren büyük zevkle yaptığım eylem. Güne dinç olarak başlamanın en etkili yolu. Fakat üşütmemek için dikkatli olmak gerekli.
kahvaltıdan önce duşa girmek insanı keser o yüzden hem uyandırıp hem de yoran aktivitedir.
buz gibi kalorifer ve azıcık akan elektirikli ihlas şofbenle denemesi hoş olmayan olay.
yapılması en mantıklı harekettir.
yıllardır aksatmadan yaptığım şey. kan dolaşım hızımın artması ve özellikle sabah sabah pis kokan yağlı kafalı bi gerizekalı gibi dolanmamak içindir.
direk konusu ise sanırım sabah ereksiyonu ile ilgili bi kavram, tam çözemedim. ama evet, o da var, bildiniz. *
herzaman iç özlemim olan ama bir türlü g.tün yemediği durumdur. yaz ayları/mevsimi için çok zor olmasa da kış ayların da pek de cazip gelmeyen eylemdir.

sabah zinde olmak, ayılmak, titre ve kendine gel deyimini yaşayabilmek adına yapılması gereken bir davranıştır.
(bkz: duş direği)
denenmesi kesinlikle tavsiye edilir. yataktan cıkmanın verdiği soğuklukla sıcak suyun altında vücudun bütün gözenekleri ısınır ve enerjiyle dolar. buna birde enrejik bir müzik eşlik ederse dadından yinmez.
direk olmayan duşa girmekle daha uygun olacaktır.
insanın vücudundaki yorgunluğu alması nedeniyle tavsiye edilen ancak bir türlü yapma fırsatını bulamadığım eylem.
(bkz: dikkat çükmesi için başlığı hatalı açmak)
sabahın köründe sıcak kumlardan serin sulara girmek gibidir.güzelim sıcacık yatağı bırakıp suya girmek mi?pöh.