bugün

berberine göre değişmektedir. mesela bursa'da biraz köhne tabiri caizse dede işi berberlerde 15-20tl, pahalı semtlerdeki lüks mekanlarda 30tl ile 50tl lira arasında değişen oranlardadır. belki daha da fazla olabilir. yahu o değilde adam kafanı eyip yıkarsa ekstradan dünyanın parasını alıyor buda cabası.
(bkz: saç tasarım merkezi)
Aksarayda saç 4, sakal 3 yikama 2 liradir.
Ama keske temiz temiz 10 lirami verip traşımı olsaydım.
Adam koyun kırpar gibi kırptı attı.
Adamlar evinde ol tıraşını diyorlar işte. Sakalı keseriz de saç nolacak?
bazı berberler ise zamanında bu kuaförlerde çalışmış işi kavrayıp dükkan almış

çok iyi saç kesen bu abiler traştan sonra yıkama parası yada kıl tüye para almazlar 15 tl'den sizi hallederler.
kutahyada luks berberlerde sac 15 sakal 10 kafa yikama 5 isinin de hakkini veriyorlar, dede berberlerinde ise sac 5 sakal 5 yikama belestir.
saç 10 tl.

sakal 5 tl.

saç sakal 20 tl.

türk esnafı tufaya gelmez.
çanakkale için: 17.5 tl.
Samsun çiftlik'te 12 yıldır falan aynı yere traş olurum.
saç(zaten yokta olsun) sakal, peeling, yıkama, çay, çorba, muhabbet 20tl.
her şey dahil 20 tl. Her hafta gidiyorum, deşarj oluyorum.
bursa ve istanbul paris gibi, anadolu forever.....
bursa nilufer civarı için 30 tl. 5 tl sakal standart.
Sıfir tl'dir. Bir ateist kendi saçını ve sakalını tıraş edebilmelidir.
bizim berber 5$ fiyat ile makbul bir traş gerceklestiriyor efendim. saci afro yapma gibi bir yetenegi de var. ehe.
bursa'da saç+yıkama 17.5 tl veriyorum.
Tıraş. Bir 20 gidiyor cepten ama 6 ayda bir gittiğimden fazla koymuyor.
istanbulda 10 lira ile 300 liraya kadar çok fazla değiskenlik gösteren piyasadır.evet.
beyoğlu'nda orta kalitede bir berber: saç + sakal + yıkama 25 tl. değdirmesine izin verirsen 20 alıyor.
antalya-belek'te an itibari ile 30 tl'den 40 tl olmuş.

bu berber de 2004'ten beri traş olduğum mahalle berberi. öyle ödüllü özel kuaför falan değil.

bundan sonra traş da olamayacağız demek ki. arkamızdan "saçını sakalını sikeyim" dedirtenler utansın. bizim yapabileceğimiz bir şey yok. maaşa zam yok, ücretlere ha bire zam. sanki makasları, tarakları amerika'dan getirtiyorlar.

ihbar edicem yakında bunları "bütün berberler fetöcü" diye.

az kaldı...
mekana göre fiyatları çok oynayan bir fiyat listesidir.

istanbul kağıthanede 20-30 liraya halledebilirken etiler tarafına geçince 100-150 lira ve hatta daha fazla fiyat çıkabilen işlemdir.
kuaförüm kuzenim olduğu ve bana ucuza yaptığı halde 25 lira.
ünyede 20-25 arası değişmektedir. tıraş esnasında en kral muhabbet de cabası.
ayda bir makineyle sakal ense duzeltiyor, 5 lira alıyor berber. saç falan olmuyorum zaten.
Saç için 20 tl sakali evde oluyorum.
Saç, sakal, yıkama, kil maskesi 18 tl.