bugün

Çok heyecan vericidir. Nasıl çıkıcam dedirtir. Bunu düşünebiliyor muyum yoksaa..
Bi de rüyadayken başka rüya gördügünü anlamak var. Gerçekten değişik.
Hemen hemen bütün rüyalarımda olandır. uçup, kaçıyorum.
(bkz: lucid dreaming)
hayatımda bir kere oldu;

recep tayyip erdoğan beyaz atıyla petersburg kapılarına dayanmıştı sonrasında bi an durdum "oha" dedim, uzun adam göz kırptı ve şu efsanevi cümleyi söyledi; "bu gerçekleşecek bir rüyanın habercisidir oğul..."

uyandığımda secde pozisyonundaydım...
Parmaklar sayılarak kolayca anlaşılır.
Başıma rüyama cinsellik girince gelen olay. Ne zaman rüyamda bir kizla birlikte olduğumu görsem daha olayin başından "bu gerçek olamaz lan rüya görüyorum." diyorum, ondan sonra da görüntüler yavas yavas silinirken hayiiiiir diye bağırıyorum ve göz kapaklarim acilinca hayal kırıklığını doruklarına kadar yaşıyorum. Her seferinde ayni rituel.
bi ara astral seyahatla filan uğraşırken (biliyorum yalan dolan, küçüktüm ufacıktım vurmayın) biri daha önce bilmediğiniz bi yere gidebiliyosanız rüyada değilsiniz demişti. ulan nerden okuduysam şimdi her seferinde zıplayıp uçuyorum rüyada mıyım değil miyim diye.

çok fazla inception ve upside down gibi filmleri izlememek gerek. hayal gücünüz için iyi olsa da rüyalarınızı alt üst ediyor.
ara ara olur bana.

küçüklükten beri gördüğüm bir rüya var, kanatlı siyah bir kadın dışarıdan yükselerek içinde bulunduğum odanın penceresi önüne gelir ve ben korkardım. en sonunda aynı rüyayı tekrar görürken "ulan bu hep gördüğüm rüya, sen şimdi görürsün." deyip camdan dışarı fırlamıştım, uçarak bu cadı kadını kovalamıştım. inanılmaz bir hazdı.

bazen de hevesi kursakta bırakanları oluyor, dün geceki gibi.

yolda yürüyorum, bir lira buluyorum ve "oo dolmuşa veririz." diye düşünürken her şey sıradan bir rüya. sonra bir baktım, sıralar halinde dizilmiş bir liralar. bir yandan topluyorum, bir yandan seviniyorum. sonra toplarken bir yandan "bu ne lan, böyle saçmalık mı olur kesin rüyadır, boşuna topluyoruz anasını." diye düşünmeye başlıyorum. bir poşet bulup bir yandan toplayarak poşete doldururken "yeter bu kadar ya, zaten kesin rüyadır." deyip kalkıyorum ayağa, en yakın arkadaşlarımdan biri var emrah, onu görüyorum. "al kanka sana bir çuval para." diye ona veriyorum, seviniyor bu; "lan oğlum sevinme rüyadayız mk." diyorum, inanmıyor bu," sabah görürsün senle fena makara yapıcam." diye düşünüp rüyayı sonlandırıyorum. tabi aradım anlattım, malın bir şeyden haberi yok, olsun yine de ben tifoya getirdim diye onla bir ay makara yaparım hehe.
Her ergenin başına gelecek olandır. Sonra da sanki sadece kendi başına geliyormuş gibi Dominick Cobb edasıyla "ya olum rüyalarımı kontrol ediyorum ben ya, inception gibi adamım lan ehe ehe" diye millete anlatır.
Bunu anladıktan sonra rüya daha yavaş ilerliyor.
hayattaki nadir güzel şeylerden biridir. baslasın özgürlük nasılsa rüyadasın.
yasananla soylenenlerin pek uyusmadigi durumdur.

sadece bir kere basima geldi. detaylarini hayirlamiyorum ama ruyanin ortasinda kendime ruyada oldugumu soyledim ardindan yasananlar akil saglina iyi gelen seyler degildi. en son ruyamda yan odadaki ailemden yardim istiyordum. tabi ses cikaramiyor insan. uyandigimda kendime gelmem bi kac dakika surdu.
Lucid dreaming de denen olay.
Aman fazla ugrasmayin bagimlisi olursunuz.
istediğinizle ilişkiye girebiliyorsunuz ayrıca istediğiniz fantezileri uygulayabiliyorsunuz.
fazlası çok zarar olan bir aktivite, yapmak için basit teknikler vardır ama bence asıl önemli olan uyanmadan sürekliliği sağlamaktır. Denediğim yöntemler vardı, bir tane de kendim geliştirdim ve işe yaradı çok hoş bir şey ancak uykunuzda dinlenememeniz bir yana bilinç altınızın size ne gibi süpriler yapabilceğini bilemiyorsunuz, örnek olarak ben istem dışı bir hafta ada gibi dar ve küçük bir yerde mahsur kaldım, en kötü yanı ise geçen her dakikayı gerçek gibi yaşamak gibi saçma bir histi.
elm sokağında yaşanması durumunda feci sonuçlar doğurabilecek farkındalıktır.. "bir kiii, iştee geliyorr...."
hep tatmak istediğim duygudur. garip bir olaydır ve bir o kadar da heyecan verici olmalı.
daha 6 yaşındayken yaşamıştım bunu,şimdi rahatca yapabiliyorum.
ilk akıla gelen mevcut hadisedir. hemen hallencek biri bulunur.
böylece bir takım insanlar astral seyehat yapmaya yeltenirler..
Bende hep olandır.
Fena bir baş ağrısıyla uyanmaktır.
iki kere gusül gerektirecek durumdur.
semptomlar ve sonuçlar:
1)genital bölgede hissedilen serinlik. genelde deniz su mu felan görülen rüyalarda başa gelir. sende dersin ki heaaa.
öyle bakarsın işte.
2)dudakta oluşan tebessümle yüz kaslarındaki gerilmenin hissedilmesi anı ile rüya anının birebir çakışması.
3) yorgan dışında kalan ayak bu ayak genelde fırtına, rüzgar ve afete dair rüyaları tetikler. sende böyle bi rüyadaysan şöyle dersin vay amk gene ayak açıkta kalmış. fakat uyanıpta ayağını içeri çekmezsi. niye mi çünkü gerçekdışılığı gerçekliğe tercih edersin. ayağını içeri çekmek vakit kaybıdır çünkü.
4)ve benzerleri.
Rüyadan uyanmak ve rüyayı bilinçli şekilde devam ettirmektir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar