bugün

Şu sıralar nefret ettiğim olay.
eğlenceli bir olay ama keşke her defasında farklı rüya görmesek birisi sezonluk bir dizi gibi devam etse.
stresli dönemlerden geçtiğim günler bolca ya üniyi 1 dersten dolayı bitiremediğimi ya da askerden terhis olamadığımı görüyorum. uyanana kadar akla karayı seçtiğim oluyor. uyumak bile haram.
Karantina sürecinin başındayken çok garip rüyalar daha doğrusu kabuslar görüyordum, şimdi artık bazen rüya görüyorum bazen ise rüya göremeyecek kadar az uyuyorum.
Rüya, uykunun REM evresi denilen hızlı göz hareketi evresi ile bağlantılı hem görsel hem de işitsel algı ve duygular bütünüdür.

Kimi zaman uyandığımız an da bizleri tüm gün etkisine alır kimi zaman da az önce gördüklerim neydi diye düşünür dururuz bunların hepsi rüya olarak adlandırılır.
Bunun bir iptal şeysi olmalı ya. Ben neden Amerika da küçük bir çocuk olayım ki, böyle bilinçaltı mı olur...

Tuhaf bir olaydır.
Ben genelde rüya olduğunun farkında oluyorum fakat engelleyemiyorum. inception gibi ama ben müdahale edemiyorum.
insanı en çok etkileyen gizemli mucizevi olay heralde. Geçenlerde annemin öldüğünü gördüm o kadar etkilendim ki uyandığımda hala ağlıyordum ki kolay kolay ağlamam. Hemen arayıp sağlığından emin oldum güzel gülüşünü görüp rahatladım

Bugün de çok özlediğim birini gördüm o kadar gerçekçiydi ki. nasıl etki etti bilinçaltıma bu kadar hayret. Düşünmemeye çalıştıklarımız rüyalarda açığa çıkıyor galiba. Bazen de uyumadan önce en son ne düşündüysek o giriyor rüyaya.

Neyse kapanışı bu şarkıyla yapıyorum.

https://youtu.be/2xbQsV6TnQ0?si=fEaiRlVJxd3Oy5Uw
Normalde rüya gören biri değilim.
Fakat şu sıralar saçma sapan rüyalar görüp duruyorum.

N’oluyo yaaa..