bugün

insanı en çok etkileyen gizemli mucizevi olay heralde. Geçenlerde annemin öldüğünü gördüm o kadar etkilendim ki uyandığımda hala ağlıyordum ki kolay kolay ağlamam. Hemen arayıp sağlığından emin oldum güzel gülüşünü görüp rahatladım

Bugün de çok özlediğim birini gördüm o kadar gerçekçiydi ki. nasıl etki etti bilinçaltıma bu kadar hayret. Düşünmemeye çalıştıklarımız rüyalarda açığa çıkıyor galiba. Bazen de uyumadan önce en son ne düşündüysek o giriyor rüyaya.

Neyse kapanışı bu şarkıyla yapıyorum.

https://youtu.be/2xbQsV6TnQ0?si=fEaiRlVJxd3Oy5Uw
Ben genelde rüya olduğunun farkında oluyorum fakat engelleyemiyorum. inception gibi ama ben müdahale edemiyorum.
Bunun bir iptal şeysi olmalı ya. Ben neden Amerika da küçük bir çocuk olayım ki, böyle bilinçaltı mı olur...

Tuhaf bir olaydır.
Rüya, uykunun REM evresi denilen hızlı göz hareketi evresi ile bağlantılı hem görsel hem de işitsel algı ve duygular bütünüdür.

Kimi zaman uyandığımız an da bizleri tüm gün etkisine alır kimi zaman da az önce gördüklerim neydi diye düşünür dururuz bunların hepsi rüya olarak adlandırılır.
Karantina sürecinin başındayken çok garip rüyalar daha doğrusu kabuslar görüyordum, şimdi artık bazen rüya görüyorum bazen ise rüya göremeyecek kadar az uyuyorum.
stresli dönemlerden geçtiğim günler bolca ya üniyi 1 dersten dolayı bitiremediğimi ya da askerden terhis olamadığımı görüyorum. uyanana kadar akla karayı seçtiğim oluyor. uyumak bile haram.
eğlenceli bir olay ama keşke her defasında farklı rüya görmesek birisi sezonluk bir dizi gibi devam etse.
Şu sıralar nefret ettiğim olay.
rivayetlere göre rüya süresi saniyelik olaylarmış. oysa biz iki saat gündem olacak dizi kadar rüya görüyoruz. rüya çok garip bir duygu. uyku halindeyken o kadar yere gitmişcesine ruh halinde hissedebiliyoruz.
10 saniye mi 1 dakika mı ne kadar sürüyormuş bilmem ama, benim gördüğüm rüyaların film senaryolarını aratmadığı doğrudur. değişik atmosferi var rüyanın. gördükten sonra unutmazsanız o rüya çıkabilecek rüyadır. unutursanız bir yeriniz açıkta kalmış derler.
rüyada kendimi yorduktan sonra acısını ayıkken çekiyorum, güzel rüya görmek de var, hayatımızda güzel şeyler nadir olduğu için bilinçaltımız hep bizi yoracak rüyalar gördürüyor, en azından beni yoracak rüyalar, kafamın içinde ben hariç herkesin istediği gibi davranması da uyku halindeyken bile üzülmeme sebep oluyor, bilemiyorum ya ne rüyalar vardır milletin gördüğü onlara sormak lazım.
bilinç altı rüyaları ayırarak bayağıdır görmediğiniz kişileri iyi veya kötü rüyanızda görüyorsanız, o kişinin veya kişilerin sizi özlediğine dair riyavetler olan durum. herkese anlatmamak lazım denir gördüğünüz rüyaları. ama şerden hayra yorulması için de anlatmak lazım diyen de var. değişik bir ruh hali rüya görmek. gerçekte gördüğünüz bir yeri rüya olarak görmek, o gerçek ile aynı yer olmasına rağmen rüya hali olduğunu anlayabiliyorsunuz. tabii uyandıktan sonra.
Sağlıklı olduğunuzu gösteriyor ama gördüğüm şeyler sağlığımın içine sıçıyor. Bıktım hayatımdaki her detayı rüyamda görmekten.
insanı yoran bir aktivite. Bazı geceler sırf bu yüzden dinlememiş bir şekilde uyanabilir. Bütün gün zombi gibi gezebilirsiniz.
iş bul iş. iş bulunca geçer.
pek sevmedigim birsey. iyi uyku uyuyunca, yani uykum duzenimi bozmayinca gördügüm rüyalari hatirlamiyorum, kafam temiz uyaniyorum.bu harika birsey
birkac gundur gec yatiyorum, uykum da azcik kacmis oluyor. sabah kalkmaya yakin cok alakasiz ruyalar görüyorum. hani cok iyi bir uyku halinde olmadigimin da farkindayim öyle bir hal.bir de özledigim birilerini göreyim diymi? bugun de 5 yildir görmedigim kuzenimle ve sevgilisinin arkadaslariyla bdorumdaki yazliklarinda raki balik yapiyorduk,ki raki balik yapmisligim da yoktur egleniyorduk filan. ne alaka kuzenimi merak etmiyorum, o insanlar kimdi? tanimadigim insanlarin yaninda niye mutluydum? kankami, annemi, babami, yegenimi filan göreyim diymi, salak sacma isler, rüya hatirlamamak daha iyi. sanirim instastoryler etkili oluyor senaryo yazmamda.
Uzun zamandır hergün görüyorum. Ve rüya gördüğüm günler çok yorgun hissediyorum sabah kalkmak daha zor geliyor. Daha dün akşam neler görmedim ki. Hayra gelsin.

Nişanlı bir arkadaşım var nişanlısını sevmediğini gördüm rüyamda dur bakalım evlenecekler mi. Ben hiç beğenmiyorum çocuğu ondan öyle görmüşte olabilirim bilmiyorum.
beynin ram yani derin uyku halinde olan durumdur. bir nebi kişinin kendi bilinç altında similasyon yaşamasıdır.
rüya görmek güzeldir.
gerçekte ki bildiğiniz mekan ile yani, evinizi, odanızı, sokağınızı rüyada görürken, uyandıktan sonra, rüyada gördüğünüz yere bakarken, gerçek ile rüyanın ayrı atmosferler olduğunu göreceğiniz durum. özellikle kabuslarda, korkulu rüyalarda atmosfer farklıdır zatende. normal iyi ve hayırlı bir rüya görürken bile atmosfer yaşarsınız. aslında rüyada olduğunu bilip, o bitiş süresi gelirken, ya rüya değilse korkusu. ve uyandıktan sonra oh be rüyaymış denilen bilindik replik. illa ki oluyor. onun için yatmadan önce besmele çekmeyi bir an bile unutmamakta fayda var diye düşünüyorum.
Gerçekleşmesi imkansız şeyler görürüm genellikle.
Bu sefer Avustralyaya gidiyodum ama böyle bir heyecan yok. Sadece küçük bi hata yaparak uçak biletimi vize den önce almışım ama olsun jakalwğşw
çocukluk zamanında lise ortaokul vs katediyorum, istemsizce kimi zaman 11 boyutlu deneyim yaşatırdı. konusu her zaman spontane ve maarjinaldi. sonra dertler geldi düşünceler sardı sokuk bilinçaltının yasıması haline geldi rüyalar. böyle swort art online' ın 2 sezonda bozması gibi. eski rüyalarımdan eser yok şimdi dedi yazar
Dün gece keşke rüyamda görsem diye uyudum. Ve uyandığımda rüyamda beni beklemediğini gittiğini görmüştüm. Allah işte içime doğmuş az önce ara vermek istedi o şahıs.

Canım çok yansa da bir kaç saat ağlasam da Beynimin uyuşukluğu ile uyumuşum ve yine rüyamda başka bi kızla instagrama resim attığını gördüm. Ve hemen uyandım şimdi. 5 dakka sürdü uykum çok ilginç. Kesin başka birileri var yine allah bana üzülme diye mesaj verdi. Çünkü uyandığımdan beri kalbimde bi ferahlık var. Bi anda unutmuşum hiç sevmemişim gibi oldum. inşallah geçmez bu duygu. Ve huzurla tekrar uyumak istiyorum sözlük. Herkese iyi geceler.
Bir insan rüyasında kendinden borç para isteyecek kadar ne yaşamış olabilir amk. Niye böyle şeyler hep beni buluyor ya *
bazen o an için iyi şimdi için kötü anılarım rüyalarımda canlanıyor.