1. 1.
  rusların konuştuğu dil.
  10 -4 ... haznedaroğlu
 2. 2.
  tatil bölgelerinde, amaca ulaşmak için 5 kelimesinin bilinmesi yeterli olan dildir.
  7 -5 ... redwinemania
 3. 3.
  kiril alfabesi kullanılan ve anadili olarak kullanıldığı bir ülkeye giderseniz (bkz: rusya) sıkı bir pratik ile çok kısa sürede,çok kolay öğrenebileceğiniz bir dildir ..

  nedeni ise , insanların genelde gramer kullanmamaları ve kalıplaşmış belli başlı formları ve kelimeleri kullanmalarıdır ..
  7 ... postsinaptik golge
 4. 4.
  vurgunun nerede yapılacağını -avrupa dillerinin aksine- bemol işaretine benzer bir harfle kelime kendisi gösterir. ancak ünlülerin (bazen de ünsüzlerin) kelimeye göre okunması sizi şaşırtır.
  o --> ı
  a --> o diye okunabilr.
  5 ... goliath
 5. 5.
  çok tatlı ve bir o kadar da çarpıcı bir vurgu yapısına sahip dil çeşidi...

  (bkz: rusya nın dünyaya kazandırdıkaları)
  4 ... balyancho
 6. 6.
  zor olmakla birlikte güzel bir dildir. genel anlamda ahızlı konuşulduğu için kulağa hoş gelmeyebilir. zorluğu ise dilde kuraldan çok istisna olmasıdır. bu durumda istisnalar kural olmuyor mu? o da ayrı bir sorunsal! cinnsiyet unsurunun bu dilde yer alması belki de büyük bir sorun. ingilizcede my .. dersin geçersin ama bunlarda cinsiyet ve çekimler hallerde de değişir. maya ruçka[benim kalemim] dişi çekimidir. moy karandaş[benim kurşun kalemim] eril çekimidir. bir de mayo..[şkelinde nört ne eril ne dişi olan çekim vardır] bu sadece bir örnektir. hallerde de değişebilir mesela de halinde mayom[vı mayom avtobuse-benim otobüsümde gibi] şekline dönüşür eril çekim; dişil ise moey şekline. karışık olanca sorun bir dil.

  ingilizce bilenler için daha kolaydır. çünkü cümle diziminde benzerlikler vardır. aynı zamanda ''relative clause''ler de de aynı benzerlik söz konusu''katoriy'' ama sorun şu ki. katoriyin çekimi sürekli değişir. ondan ''katoriy'' deyip geçmek en iyisi. nasıl olsa anlıyorlar!
  6 ... calderon de la barca
 7. 7.
  ülkemizde yükselen diller arasına girmiştir. ticari alanda neredeyse 2. büyük ortağımız olan rusya, turizm de de aynı konuma gelmek üzeredir.
  1 ... pilotmont
 8. 8.
  hiç sevmediğim diller listesinde fransızcadan sonra gelen,konuşan kızları taş gibi olmasına rağmen kendisi çok karışık ve bktan bir dildir.
  -4 ... hamdullah lannister
 9. 9.
  kelimeler söylendiği gibi yazılır.Grameri istisnalar üzerine kurulmuştur ; çok zordur. Yaşayarak öğrenmek evladır.
  1 -1 ... getirmebenioraya
 10. 10.
  her gun rakamlarını ve tesekkurlerini kullanmak zorunda oldugum tatlı hatun gorunce ogrencem lan bu dili deyip daha sonra vazgectigim dil
  1 -1 ... cizgi