bugün

psikoloğa gidin. psikolojik sorunların zamanla kendiliğinden geçmesini beklemek yerine psikolog veya psikiyatriste giderek müdahale edilmelidir.
ne olursa olsun birazcık da olsa tepkisizliğin gerek duyulduğu öneriler. insanları olduğundan fazla önemsemeyin.
Zaman ilaç değildir sadece bulunduğunuz durumu hafifletebilir. ilk önce kendinizi bilmek lazım. Bunu yapmak zordur ya profesyonel yardım alırsınız ki en mantıklı denilebilecek bu ya da dostlarınız, ailenizin yardımına başvurursunuz. Her türlü açılan yara kapansa da izi kalacaktır.
Şehirden, insanlardan, internetten uzak yaşamın sorunları çözebileceğini düşünüyorum. Ne kadar insan, o kadar sorun demek çünkü.
hobileriniz olsun.

kedi de besleyin.
akşamları kutsal kitap okuyabilirsiniz.

Ayrıca dan brown'un kitaplarınıda tavsiye ediyorum.

Beynin işleyişini kitap okumak düzenliyor. kitap okumayı hızlı değil ağır ağır yapın.
The Big Lebowski
https://www.imdb.com/titl...t0118715/?ref_=fn_al_tt_6
seyredin dünyanın fazla takılacak bir yer olmadığını gösterecektir.
Rug sahligi bozulmus adamin hobi ile kaybedecek vakti olmamalidir. Hobi ise sadece vakit oldurmeye yarar. Psikolojik sorunlar, alttan alta ilerlemeye devam eder. Bunun cozumu ise psikiyatrik destek almaktir. Gerekiyorsa ilac kullanmaktir. Belirli evreden sonra da yine psikiyatrist gozleminde psikologa gitmektir.
Psikoloğa da gitsen, psikiyatriste de (uzun süre ikisine de gitmiş biri olarak konuşuyorum) deneyip çabalaman gerekiyor. Diğerlerinden ziyade en başta kendini affetmen ve kabul etmen gerekiyor. Kendinle güzel vakit geçirmeyi bilmen gerekiyor. Çok zorlamayacaksın ama, aciz olduğunu bileceksin.

Benim en iyi dostum yine benim. Kendime zaman ayırmayı seviyorum. Zorladığım konularda ise kendimi çok zorlamamayı tercih ediyorum. Tembellik yaptığımda ise kendimi uyarıp bi şekilde küçük adımlarla kendimi düzeltmeye çalışıyorum. Hala anlatamadığım ve atlatamadığım bazı şeyler var, hala bazı sokaklara giremiyorum ama iyiyim.

Eyvallaaaaaaaah.
sorunlarla yüzleşmek gerekiyor. bazıları kısa, bazıları uzun vadede çözülebilir. içe atmamak gerekiyor. bir şekilde deşarj olmak şart... bazı sorunlarda kabullenme, bazı sorunlarda üstüne gitme yöntemi kullanılmalıdır.
şahsen sevdiğim şeyleri yapıp mümkün oldukça az insanların hakkımdaki düşüncelerini, bana bakmalarını önemsememeye çalışıyorum. bir şeyler yapmalıyım.