bugün

Bütün kızların hayalini süsleyen, bir o kadar da erkeklere uzak olan konu.
Anlaşılan erkeklerin yapamadığı teklif:

--spoiler--
- Anana sor bakayım, damat lazım mıymış.
--spoiler--
''evleniyorsan evlen yoksa tükkanın önünü kapatma''

işte türk kızlarının romantizm anlayışı bu oldu. kim terslerse onu seviyorlar. bizim gibi duygusal romantik liseliler de bahar ayında güzü yaşıyor. adaletin bu mu dünya!
--spoiler--
seviyom seni tahtalara gelesicenin kızı
--spoiler--
Yoktur öyle bir şey, heyecan yaratmayın kendinize. Zaten evlenme teklif edecekseniz kabul edileceğini bilirsiniz. Yoksa niye riske atalım ki. Büyük ihtimal "evlenelim mi", "evlenelim" şeklinde gelişir olaylar.
-senin soyadın ne ?
+xxxx
-bayağı boktanmış. gel onu değiştirim yyyyy yapalım.
Kuzenim Mumlu süpriz bi evlenme teklifi yapmıştı 1 sene geçmeden eskort peşine düşmüş. Kızlar parası için evleniyonuz sonra boynuzu yiyonuz. Isin kötüsü yengemin yüzüne nasıl bakacam acep bayramda.
Kesinlikle meydan kafe de felan değildir. Hem milletin ortasında yapıyosun . Hemde fakir mekanda. Teklifi mi reddetsen yoksa utancından koşarak uzaklaşsan mı bilemezsin. Hayır yalnızken etse daha iyi vallahi.

He bu arada romantik olan : kalk karı evleniyoz veya hatuun evlen lan benimle. Felan olabilirdi.
ikinci görüşmemizde, çıktık çay bahçesinden, konuşuyoruz hem yürüyoruz, bir iki adım attım döndüm ve dedim ki yüzüne bakarak benimle evlenirmisin. korkmayın cesur olur. romantikliğini yiyeyim. adam ol seni daha çok sever merak etme.

(bkz: ilkinde teklif edicektim hadi ayıp olmasın dedim)
görsel
erkek adama yakışmaz. evet.
güzel bir aşk şiiri eşliğinde yapılabilir.
Eğer bana evet dersen baştan aşağıya mutluluk olurum
Bırakırım şairliği,şairlik zaten mutsuz adam işi,
Senden âla şiir mi var, senin yüzünden âla!
Eğer bana evet dersen duvar ustası olurum, evimizin duvarını yaparım
Hanımeli yetiştirim en bi sevdiğinden
Eğer bana evet dersen yeni yeni icatlar çıkartırım
Çatıda kuş yuvaları yaparım,
Ama sen beslersen
Eğer bana evet dersen, baba olurum
Baba olur eve ekmek getiririm.

diyen adamdır.
gayet de romantiktir.
aklımda olan inanılmaz bir tekliftir.

çalınmasın diye kimseye söylemiyorum nasıl olacağını ama,

evlenme teklifimde sanki ileriyi görmüşcesine muhteşem bir illüzyonvari atraksiyon yapacağım.

ilk günden onunla evlenmeyi kafama koyduğumu anlamasını sağlayacak,

muhteşem bir flashback olacak.

şimdiden sabırsızlanıyorum.

hani derler ya "üç nal ile bir ata kaldık" diye,

evlenme teklifi hazır, sadece evlenecek kızı bulmak kaldı geriye.
boşanma ile sonuçlanacak olan tekliftir.
çiğköfteme ayran ol, başkasına bakmıyorum.
Şimdiye kadar oturup hiç evlenme teklifi hayal etmemişim ama düşünecek olursak... mesela bir oda; süslü püslü masalar ve yemekler yerine pizza veya hamburger olabilir. Etrafa saçılan peluş oyuncaklar yerine kitaplar olabilir, bir sürü romanın ve şiir kitabının dolu olduğu bir oda, kesinlikle.. çok pahalı ve boğaz manzaralı lüks bir mekan değilde, aksine kimsenin bilmediği, güneşin doğuşunu izleyen bir mekan mesela. sonra adamımız geliyor ve "Bu dudaklar seni konuşmak için var, bu kulaklar seni duymak için var, bu eller seni tutmak için var, bu gözler seni görmek için var, bu burun seni koklamak için var, gel ve beni bana kat; benimki ilk gülüşte aşk." diyor. diyorum. oysa ki odun olduğumu sanardım tüh. ve size bakarak sözünü tamamlıyor; "şiir ne kitapta ne sokakta. şiir şu an tam karşımda." sonra elinizi alıyor kalbine koyuyor. evet sayın hemcinslerim boğaz manzarası falan hikaye, elinizi tutan ve kalbine koyan bir el. işte bu en güzel manzara. BEN EVET DiYORUM. kendimle evlenmeye gidiyorum sözlük.
Eğer evlenme teklif edeceğim gün gelirse; Dizlerimin üstüne çöküp, içinde yüzük olan kutuyu açıp kıza uzattıktan sonra "benimle evlenir misin?" Diye soracağım. Böyle önemli bir durumda Abuk subuk cinsliklere gerek yok.