1. 1.
  cep telefonu ile bağlı bulunduğunuz gsm operatörü dışındaki bir öperatör üzerinden görüşme yapma anlamında kullanılan kelime.
  2 ... anthrax
 2. 2.
  yurtdışına çıkılırken açılan fasilite
  (bkz: roaming ozelligi)
  3 ... eru
 3. 3.
  lotr kart oyunu oynarken sizin olduğunuz site dan daha yüksek site noya sahip minionlardır 2 mana daha fazla ödenir.dunland,nazgul *,gollum 3. site.orc,easterling,southron * 4. site,uruk hai 5. site, sauron ork 6. site dır.özel kartla oynanmıyorsa bu sitelardan önce +2 mana verilir. *
  ... karga
 4. 4.
  ing. dolasmak, gezmek.
  1 ... confusedy
 5. 5.
  international roaming abonesi bulundugunuz gsm servis sağlayacısının anlaşmalı olduğu yabancı şirketlere bağlı olarak, başka bir ülkeye gittiğinizde o yabancı gsm servis sağlayacısının geçici bir üyesiymiş gibi onun linkleri üzerinden kendi servis sağlayıcınıza ulaşmanızı ve böylece yurtdışında cep telefonunuzu kullanmanızı sağlayan sistemdir.

  Roamingle yapılan görüşmelerin fahiş fiyatlarinin olmasının nedeni o anda iki gsm şebekesinden birer yer meşgul ediyor olmanızdır. Hem yabanci sirketin hem de kendi saglayicinizin kaynaklarini kullandiginiz icin normal fiyatin oldukca uzerinde bir fatura odersiniz.
  Roaming, cep telefonunuzu yurtdışına çıktığınızda da kullanabilmenizi sağlar. Bunun için, yalnızca kullandığınız servisinin (Telsim veya Turkcell) gittiğiniz ülke GSM servislerinden en az birisi ile anlaşma yapmış olması yeterlidir.
  4 ... yasak merve
 6. 6.
  vodafone nun köntorlü hatta geçenleri kapatmakla tehdit ettiği fasilite.
  2 -1 ... mendoza