bugün

banvitin son saniye basketiyle unics kazan'ı mağlup ettiği kupa birazdan kartal cibona zagrep karşısına çıkacak.
Beşiktaş - cibona zagrep maçı 73-67 beşiktaş üstünlüğü ile tamamlanmıştır.
63-53 devam eden beşiktaş banvit maçıyla yarı finali oynanan turnuvadır.
banvit'in beşiktaş'ı şansıyla yendiği maç sonunda finale çıktığı turnuva.
muhtemelen banvit-galatasaray medical park finali göreceğimiz turnuva. Aksilik olmazsa da galatasaray medical park ın kazanacağı turnuva.
hazırlık anlamında takımlar için iyi bir turnuva.
her takım ii gözüküyor. eksiklerini tamamlıyorlar. yurolig * de bütün takımlara başarılar dileriz..
5.sinde Banvit ile Efes Pilsen'in finale çıktığı turnuvadır. Banvit diğer takımlara göre kısıtlı imkanlarına rağmen oynadığı istikrarlı oyunla basketbolseverleri memnun etmektedir (basketbolsever dedik, kulup takımı tutuyoruz ayağına futbol takımının basketbol takımlarını tutan, basketbol sahalarına futbol formalarıyla gelenler değil) Bununla beraber Beşiktaş'ı bu yıl yuroligde maymun edecekler, kupada oyuncu eksiklikleri olsa da görünen köy kılavuz istemez. Beşiktaş taraftarı final fourda Milangaz'ın yöneticilerine, Tuncay özilhan'a ana avrat söveceklerine, fikret orman denen beceriksize sövmeleri lazımdır hem sponsoru kaçırdın, hem yeni sponsor bulamadın hem de ergin ataman gibi hawkins gibi ekrem dağlı gibi geçen yılın önemli oyuncularını kaçırdın diye. Ergin Atamanı severim ama GSden de bu yıl bir halt olmaz. Zaten yuroligde de oynamıyorlar olmasa da olur.

Efes Pilsenimize gelince. Turnuva boyunca ilk 5in önemli üç oyuncusundan eksik oynadı. Kerem Gönlüm, Semih erden ve savanoviç. Sinan Güler de yedeklerden fırlayan bonus adamdır.

Farmar, Vujacic ve Kerem Tunçeri üçlüsünün önderliğinde Kerem, Semih ve savanoviç de güzel asistlerle buluşup güzel sayılar bulacaktır. Nitekim Gerek Kurtoğluna gerekse Baraç'a özellikle Farmar tarafından yapılan lakin bu ikisinin pek değerlendiremediği asistleri bu üçlü yardıra yardıra değerlendirecektir. Farmardan çok şey bekliyoruz elbette gereken performansı bu yıl verecektir de benim için asıl beklenti Takımımızın berki veya berkecanı olan 7 Numara vujacicdedir (sharapova yengeden de ayrılmış). Oktay mahmudinin takım oyunu onu doğru yerlerde doğru paslarla buluşturursa son gs maçında olduğu gibi birçok maçta 20 sayının altına düşmez. Nitekim GS maçında vujacic sayı atmamaya başlayınca GS aradaki farkı kapatmıştır.

Kerem tunçeri ise. Oğlum seviyorum lan seni. kimi zaman cins işler yapsan da adamsın lan, güzel oyuncusun, büyük kaptansın. Avrupa'nın gelmiş geçmiş en iyi basketçilerinden biri olan hatta en iyi basketçisi Naumoski'den sonra ilk defa bir basketbol oyuncusunu bu kadar içselleştirdim.

GSden alınan zencimize gelince yani Gordon'a. Takıma alışamamış gibi görünüyor. EFes zaten yıllardır adam gibi arap bulamadı takıma, nitekim birçok kişinin aksine avrupa basketinde conrad Mcrae gibi kişiler hariç Zenci de sevmem, takıma alışacağını da düşünmüyorum, bu yıl pek faydalı olmaz. (inşallah yanılırım)

Son tahlilde Efes temposunu bulursa bu yıl yuroligde final four'u inşallah zorlayacaktır. Umudumuz Fenerbahçe Ülkerspor'un da yuroligde başarılı olması.